Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Linette - Masarova 6:3, 6:4; Fręch - Salkova 6:4, 6:7 (4), 2:2 i krecz Dominiki; Kalinina - Jacquemot 7:5, 3:6, 6:2; Selekhmeteva - Von Deichmann 6:1, 6:2; JASSY WTA 250: Bondar - Bassols Ribera 7:5, 6:4; Paquet - Waltert 6:1, 7:5; Danilovic - Todoni 6:1, 6:1; Janicijevic - Bulgaru 6:2, 7:6 (6); Boskovic - Lepchenko 6:3, 6:4; Avanesyan - Martic 6:2, 5:7, 6:4; WARSZAWA WTA 125: Feistel - Serban 6:2, 5:7, 6:4; U. Radwańska - Albie 2:6, 6:0, 6:2; Aiava - Stevanovic 6:3, 6:2; KITZBUHEL ATP 250: Diaz Acosta - Coria 2:6, 6:3, 6:0; Galan - Medjedovic 6:4, 5:7, 6:3; Gaston - Altmaier 6:4, 6:7 (5), 6:4.

Tenis. Puchar Davisa 2023 – wyniki spotkań z całego świata

W dniach 2-6 lutego na całym świecie rozgrywane były spotkania Pucharu Davisa 2023. Najlepsze zespoły walczyły o miejsce w turnieju finałowym w Maladze (21-26 listopada). 

Odbyły się również pojedynki play off Grupy Światowej I i II. Grali m.in. Stefanos Tsitsipas, Holger Rune, Tommy Paul, Stan Wawrinka, Borna Coric czy Alexander Zverev. Poniżej wyniki spotkań.

KWALIFIKACJE DO TURNIEJU FINAŁOWEGO

Uzbekistan – USA 0:4: Fomin – McDonald 4:6, 1:6; Sultanov – T. Paul 1:6, 6:7 (6); Fayziev/Fomin – Krajicek/Ram 2:6, 4:6; Milushev – Kudla 4:6, 4:6. 

Węgry – Francja 2:3: Piros – Bonzi 7:6 (4), 6:3; Fucsovics – Humbert 3:6, 2:6; Marozsan/Valkusz – Mahut/Rinderknech 6:2, 7:6 (4); Fucsovics – Mannarino 6:7 (6), 2:6; Marozsan – Humbert 3:6, 3:6.  

Niemcy – Szwajcaria 2:3: Otte – Huesler 6:2, 2:6, 4:6; A. Zverev – Wawrinka 6:4, 6:1; Mies/Puetz – Stricker/Wawrinka 6:7 (3), 6:3, 6:4; A. Zverev – Huesler 2:6, 6:7 (4); Altmaier – Wawrinka 3:6, 7:5, 4:6. 

Norwegia – Serbia 0:4: Petrovic – Kecmanovic 1:6, 3:6; Durasovic – Djere 3:6, 6:4, 6:7 (8); Durasovic/Hoeyeraal – Cacic/Krajinovic 4:6, 6:3, 3:6; Durasovic – Medjedovic 4:6, 7:6 (4), 4:10.

Szwecja – Bośnia i Hercegowina 3:1: M. Ymer – Basic 6:4, 7:5; E. Ymer – Dzumhur 6:1, 6:4; Goransson/E. Ymer – Basic/Brkic 4:6, 2:6; M. Ymer – Dzumhur 6:1, 1:6, 6:3.

Kolumbia – Wielka Brytania 1:3: Mejia – Evans 6:2, 2:6, 6:4; Barrientos – Norrie 2:6, 5:7; Cabal/Farah – Evans/N. Skupski 4:6, 4:6; Mejia – Norrie 4:6, 4:6.

Korea Południowa – Belgia 3:2: Kwon – Bergs 6:1, 4:6, 6:7 (6); S.C. Hong – Goffin 4:6, 2:6; Nam/Song – Gille/Vliegen 7:6 (3), 7:6 (5); Kwon – Goffin 3:6, 6:1, 6:3; S.C. Hong – Bergs 6:3, 7:6 (4). 

Chorwacja – Austria 3:1: Coric – Novak 6:3, 7:5; Gojo – Thiem 6:3, 7:6 (2); Dodig/Mektic – Erler/Miedler 3:6, 6:7 (11); Coric – Thiem 7:6 (3), 6:2.

Holandia – Słowacja 4:0: Griekspoor – L. Klein 7:6 (6), 2:6, 6:4; Van Rijthoven – Molcan 7:6 (6), 5:7, 6:3; Koolhof/Middelkoop – L. Klein/Molcan 6:3, 6:3; Middelkoop – Kovalik 6:4, 6:4.

Portugalia – Czechy 1:3: Borges – Lehecka 4:6, 4:6; J. Sousa – Machac 6:7 (6), 6:3, 2:6; Borges/Cabral – Machac/Pavlasek 7:5, 7:6 (4); J. Sousa – Lehecka 4:6, 1:6.

Finlandia – Argentyna 3:1: Ruusuvuori – Cachin 7:5, 6:3; Virtanen – F. Cerundolo 3:6, 6:3, 6:7 (3); Heliovaara/Ruusuvuori – M. Gonzalez/Molteni 7:6 (5), 4:6, 6:4; Ruusuvuori – Bagnis 7:5, 6:1.

Chile – Kazachstan 3:1: Garin – Skatov 1:6, 3:6; Jarry – Bublik 6:2, 6:2; Barrios Vera/Tabilo – Golubev/Nedovyesov 6:4, 7:5; Garin – Bublik 6:4, 3:6, 6:3.

GRUPA ŚWIATOWA I

Tajlandia – Rumunia 2:3: Charoenphon – Ionel 7:5, 3:6, 6:1; Samrej – Jianu 3:6, 7:6 (5), 2:6; Isaro/Suksumrarn – Copil/Cornea 4:6, 6:2, 6:4 Samrej – Ionel 4:6, 1:6; Charoenphon – Jianu 0:6, 2:6.

Turcja – Słowenia 4:0: Celikbilek – Dominko 6:2, 6:3; C. Ilkel – Artnak 6:2, 7:6 (5); Celikbilek/C. Ilkel – Dominko/Rola 7:5, 4:6, 6:4; Kirkin – Kriznik 6:2, 6:2.

Litwa – Pakistan 4:0: Berankis – Shoaib 6:0, 6:2; Butvilas – A. Khan 6:1, 6:0; Babelis/Gaubas – A. Khan/Qureshi 1:6, 6:2, 6:2; Gaubas – Abid 6:2, 6:2.

Brazylia – Chiny 4:0: Pucinelli de Almeida – Rigele Te 6:1, 6:2; Monteiro – Jie Cui 6:3, 6:4; Matos/Meligeni Rodrigues Alves – Jie Cu/Ze Zhang 6:2, 6:3; Heide – Rigele Te 3:0 i krecz Te.

Dania – Indie 3:2: Rune – Bhambri 6:2, 6:2; Holmgren – Nagal 6:4, 3:6, 4:6; Ingildsen/Rune – Bhambri/Bopanna 6:2, 6:4; Rune – Nagal 7:5, 6:3; E. Moeller – Gunneswaran 4:6, 6:7 (1).

Peru – Irlandia 4:0: Bueno – Carr 6:1, 6:1; A. Huertas del Pino – O’Hoisin 6:2, 6:3; Buse/Panta – Carr/Molloy 6:2, 7:6 (4); C. Huertas del Pino – Agwi 6:2, 6:4.

Nowa Zelandia – Bułgaria 1:3: Rai – Lazarov 6:7 (1), 2:6; Pannu – Kuzmanov 7:5, 3:6, 2:6; Sitak/Venus – Donski/Nesterov 6:4, 3:6, 6:3; Rai – Kuzmanov 3:6, 7:5, 4:6.

Grecja – Ekwador 3:1: S. Tsistipas – Guillen Meza 7:5, 6:2; Thanos – Andrade 7:6 (4), 6:4; Skorilas/P. Tsitsipas – Escobar/Hidalgo 6:7 (4), 4:6; S. Tsitsipas – Andrade 7:6 (1), 6:1.

Łotwa – Izrael 2:3: Ozolins – Leshem 6:0, 6:3; Gulbis – Cukierman 6:1, 2:6, 7:6 (2); Gulbis/Ozolins – Cukierman/Leshem 3:6, 3:6; Strombachs – Oliel 1:6, 4:6; Ozolins – Cukierman 7:6 (5), 2:6, 4:6.

Meksyk – Tajwan 1:3: C. Ramirez – Tseng 4:6, 3:6; Rubio Fierros – Hsu 5:7, 3:6; I.A. Arevalo/C. Ramirez – Hsu/Tseng 6:7 (4), 4:6; Alcocer – Huang 6:3, 6:3.

Tenis. Mecz Pucharu Davisa Japonia – Polska 4:0 w Miki

GRUPA ŚWIATOWA II

Egipt – Paragwaj 3:2: Elsayed – Escurra Isnardi 6:3, 6:3; Safwat – Vallejo 1:6, 6:0, 4:6; K-M. Maamoun/Safwat – Borba/Vallejo 6:3, 6:7 (5), 6:4; Elsayed – Vallejo 1:6, 5:7; Safwat – Borba 6:1, 6:1. 

Zimbabwe – Urugwaj 2:3: C.J. Lock – M. Cuevas 3:6, 2:6; B. Lock – Carou 7:6 (5), 6:4; B. Lock/C.L. Lock – Behar/M. Cuevas 2:6, 4:6; B. Lock – M. Cuevas 6:4, 6:4; C.L. Lock – Carou 3:6, 6:3, 4:6.

Tunezja – Cypr 3:2: Mansouri – Chrysochos 4:6, 6:7 (4); Echargui – Efstathiou 6:1, 3:6, 6:2; Dougaz/Mansouri – Kyratzis/Neos 6:2, 4:6, 6:2; Dougaz – Efstathiou 6:3, 1:6, 4:6; Echargui – Chrysochos 7:6 (5), 7:5.

Jordania – Salwador 1:3: Hatamleh – M. Arevalo 1:6, 4:6; Mou. Alkotop – D. Duran 7:6 (2), 4:6, 6:2; Moh. Alkotop/Mou. Alkotop – M. Arevalo/Miralles 6:7 (2), 0:6; Mou. Alkotop – M. Arevalo 4:6, 6:4, 4:6.

Barbados – Oceania 3:2: D. King – Mainguy 6:4, 6:0; Marshall – Sinclair 2:6, 1:6; Foster-Estwick/D. King – Baudinet/Sinclair 6:4, 6:7 (5), 5:7; D. King – Sinclair 7:6 (6), 6:3; Marshall – Mainguy 4:6, 7:5, 6:3. 

Wenezuela – Hongkong 1:3: Abdul Salam – C. Wong 2:6, 3:6; R. Rodriguez-Pace – H.K. Wong 6:3, 3:6, 6:3; B. Perez/R. Rodriguez-Pace – C. Wong/H.K. Wong 1:6, 6:7 (3); R. Rodriguez-Pace – C. Wong 6:2, 1:6, 3:6.

Wietnam – Indonezja 2:3: Pham – Fitriadi 3:6, 1:6; Ly – A. Susanto 6:0, 6:3; Ly/Nguyen – Fitriadi/Rungkat 3:6, 3:6; Ly – Fitriadi 6:4, 3:6, 7:5; Nguyen – Rungkat 4:6, 0:6. 

Luksemburg – RPA 4:1: Knaff – Beckley 4:6, 6:3, 6:3; Rodesch – Van Wyk 6:4, 6:4; Knaff/Rodesch – Beckley/Klaasen 4:6, 7:5, 3:6; Knaff – Van Wyk 3:6, 6:3, 6:4; Calzi – Badenhorst 6:4, 7:5.

Monako – Dominikana 4:0: Vacherot – Cid Subervi 6:3, 5:7, 6:4; Catarina – Hardt 6:3, 6:4; Arneodo/Nys – Cid Subervi/Hardt 7:6 (1), 6:3; Vacherot – Bertran 6:7 (1), 6:4, 10:8. 

Wybrzeże Kości Słoniowej – Maroko 1:3: Coulibaly – Moundir 5:7, 6:4, 5:7; Kouame – Benchetrit 2:6, 4:6; Coulibaly/Ouattara – Benchetrit/Lalami Laaroussi 3:6, 4:6; Boblei – Dlimi 4:6, 1:0 i krecz Marokańczyka. 

Jamajka – Estonia 3:2: Phillips – Tamm 6:1, 6:1; B. Bicknell – Raisma 4:6, 6:4, 6:0; Azar/Chin – Raisma/Zopp 1:6, 2:6; B. Bicknell – Tamm 7:6 (7) i dyskwalifikacja Tamma; J. Bicknell – Seeman 1:6, 0:6.

Tenis. Dwa mecze Pucharu Davisa odbyły się w Lesznie

Kategoria: Davis Cup