Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ITF W100: Fręch - Zakharova 6:4, 6:1; V. Kuzmova - Mladenovic 6:2, 6:3; Monnet - Shnaider 2:6, 6:4, 7:5; Jacquemot - Sramkova 6:1, 6:4; ANGERS WTA 125: Friedsam - Dartron 6:1, 6:2; Kalinina - Tauson 7:6 (3), 6:4; Parks - Vondrousova 6:1, 7:6 (3); Ponchet - Burel 7:5, 6:1; RIJAD POKAZOWY: Medvedev - Wawrinka 6:4, 6:4; Fritz - Norrie 7:6 (4), 4:6, 10:6.

Tenis. Puchar Davisa na świecie – wyniki spotkań

W wielu miastach na całym świecie rozgrywane były mecze Pucharu Davisa 2022 by Rakuten – kwalifikacji do turnieju finałowego, a także Grupy Światowej I i Grupy Światowej II. 

Świetnie wypadli Francuzi, Australijczycy, Szwedzi, Koreańczycy, Kazachowie, Hiszpanie, Holendrzy, Włosi, Argentyńczycy, Belgowie, Amerykanie czy Niemcy.

KWALIFIKACJE DO GRUPY ŚWIATOWEJ

Australia – Węgry 3:2: De Minaur – Piros 7:5, 6:2; Kokkinakis – Fucsovics 6:7 (4), 6:1, 3:6; Peers/L. Saville – Marozsan/Valkusz 4:6, 4:6; De Minaur – Fucsovics 7:6 (4), 6:4; Kokkinakis – Piros 6:4, 6:4.

Korea Południowa – Austria 3:1: Nam – Novak 1:6, 4:6; Kwon – Rodionov 7:5, 6:4; Nam/Song – Erler/Miedler 6:4, 6:3; Kwon – Novak 7:5, 7:5.

Hiszpania – Rumunia 3:1: Bautista Agut – Boitan 6:3, 6:1; Alcaraz – Copil 6:4, 6:3; Davidovich Fokina/P. Martinez – Copil/Tecau 6:7 (2), 4:6; Bautista Agut – Copil 6:2, 6:3.

Holandia – Kanada 4:0: Van de Zandschulp – Galarneau 7:5, 7:6 (9); T. Griekspoor – Diez 6:4, 6:4; Koolhof/Middelkoop – Polansky/B. Schnur 7:5, 6:3; Haase – Diez 6:1, 6:2.

Francja – Ekwador 4:0: Rinderknech – E. Gomez 6:2, 7:5; Mannarino – Quiroz 6:4, 4:6, 6:1; Herbert/Mahut – Escobar/D. Hidalgo 6:1, 7:6 (3); Bonzi – March 6:0, 6:2.

Argentyna – Czechy 4:0: Baez – Lehecka 7:6 (4), 6:3; Schwartzman – Machac 2:6, 6:2, 6:3; M. Gonzalez/H. Zeballos – Lehecka/Machac 6:4, 6:4; Coria – Kopriva 6:2, 6:4.

Słowacja – Włochy 2:3: Gombos – Sinner 4:6, 6:4, 4:6; Horansky – Sonego 7:6 (2), 6:3; Polasek/Zelenay – Bolelli/Sinner 6:3, 1:6, 7:6 (3); Horansky – Sinner 5:7, 4:6; Gombos – Musetti 7:6 (3), 2:6, 4:6.

Finlandia – Belgia 2:3: Virtanen – Goffin 5:7, 6:3, 3:6; Ruusuvuori – Bergs 6:3, 7:5; Heliovaara/Ruusuvuori – Gille/Goffin 6:3, 2:6, 7:6 (5); Ruusuvuori – Goffin 4:6, 2:6; Virtanen – Bergs 4:6, 0:6. 

Szwecja – Japonia 3:2: Madaras – Watanuki 4:6, 4:6; E. Ymer – Daniel 7:5, 6:4; Goransson/E. Ymer – McLachlan/Uchiyama 2:6, 7:6 (7), 7:5; Madaras – Daniel 0:6, 5:7; E. Ymer – Watanuki 6:3, 6:3.

Norwegia – Kazachstan 1:3: Ruud – Kukushkin 6:1, 6:4; Durasovic – Bublik 3:6, 2:6; Bratholm/Durasovic – A. Golubev/Nedovyesov 6:7 (10), 3:6; Ruud – Bublik 4:6, 7:5, 4:6.

Brazylia – Niemcy 1:3: Seyboth Wild – A. Zverev 4:6, 2:6; Monteiro – Struff 6:3, 1:6, 6:3; Meligeni Rodrigues Alves/Soares – Krawietz/Puetz 6:4, 6:7 (4), 4:6; Monteiro – A. Zverev 1:6, 5:7.

USA – Kolumbia 4:0: Korda – Mejia 6:4, 1:6, 6:4; Fritz – A. Gonzalez 6:1, 6:0; Ram/Sock – Barrientos/Cabal 6:3, 6:4; T. Paul – Mejia 7:5, 7:6 (4).

GRUPA ŚWIATOWA I

Indie – Dania 4:0: Ramanathan – Sigsgaard 6:3, 6:2; Bhambri – Torpegaard 6:4, 6:4; Bopanna/Sharan – Nielsen/Torpegaard 6:7 (3), 6:4, 7:6 (4); Ramanathan – Ingildsen 5:7, 7:5, 10:7.

Ukraina – Barbados 3:0: Krutykh – D. King 6:2, 6:1; Marchenko – Foster-Estwick 6:3, 6:1; Krutykh/Marchenko – Foster-Estwick/D. King 6:4, 7:5.

Pakistan – Litwa 3:2: A. Khan – Grigelis 7:6 (5), 3:6, 6:3; Shoaib – Berankis 4:6, 7:6 (2), 4:6; A. Khan/Qureshi – Berankis/Grigelis 4:6, 7:6 (4), 7:5; A. Khan – Berankis 6:7 (4), 7:6 (6), 4:6; Qureshi – Butvilas 6:4, 7:6 (2).

Uzbekistan – Turcja 2:3: Fayziev – Ilkel 6:3, 6:7 (1), 6:4; Fomin – Celikbelik 3:6, 4:6; Fayziev/Fomin – Celikbelik/Erel 6:2, 6:4; Fayziev – Celikbelik 6:4, 1:6, 4:6; Fomin – Ilkel 6:7 (2), 6:7 (4). 

Tunezja – Bośnia i Hercegowina 1:3: Echargui – Dzumhur 3:6, 6:3, 5:7; Jaziri – Basic 5:7, 7:5, 6:3; Echargui/Jaziri – Basic/Brkic 6:1, 4:6, 3:6; Jaziri – Dzumhur 7:6 (5), 3:6, 3:6. 

Izrael – RPA 3:1: Cukierman – L. Harris 4:6, 4:6; Oliel – Roelofse 6:2, 6:3; Cukierman/Erlich – L. Harris/Klaasen 7:6 (3), 3:6, 6:3; Oliel – L. Harris 6:3, 6:4.

Szwajcaria – Liban 3:1: Stricker – Hassan 3:6, 3:6 Laaksonen – Habib 5:7, 6:3, 6:3; Huesler/Stricker – Habin/Hassan 6:4, 7:6 (3); Laaksonen – Hassan 6:4, 7:6 (4).

Chile – Słowenia 4:0: Tabilo – Artnak 6:3, 6:3; Jarry – Rola 6:3, 3:6, 7:5; Barrios Vera/Tabilo – Dominko/Rola 6:2, 6:3; Fernandez Flores – Dominko 3:6, 7:6 (4), 10:2.

Nowa Zelandia – Urugwaj 3:1: Statham – Carou 6:4, 6:2; Rai – P. Cuevas 4:6, 2:6; Sitak/Venus – Behar/P. Cuevas 6:3, 6:4; Statham – P. Cuevas 7:6 (3), 6:2.

Peru – Boliwia 3:1: Varillas – M. Dellien 6:2, 6:2; Con. Huertas del Pino – H. Dellien 1:6, 4:6; Galdos/Varillas – Arias/F. Zeballos 3:6, 6:3, 7:5; Varillas – H. Dellien 6:4, 4:6, 7:6 (8).

Nie odbył się mecz Meksyk – Białoruś (walkower dla gospodarzy).

GRUPA ŚWIATOWA II

Tajlandia – Łotwa 2:3: Samrej – Strombachs 6:7 (4), 6:3, 4:6; Charoenphon – Gulbis 4:6, 2:6; Isaro/Suksumrarn – Gulbis/Strombachs 4:6, 7:5, 6:0; Samrej – Gulbis 4:6, 6:4, 4:6; Charoenphon – Kupfers 6:2, 6:4.

Indonezja – Wenezuela 3:0: Fitriadi – Lamas Villarroel 6:3, 6:4; Rungkat – L.D. Martinez 7:6 (4), 6:1; Fitriadi/Rungkat – L.D. Martinez/Munoz-Abreu 6:1, 7:5.

Egipt – Cypr 4:1: Safwat – Efstathiou 6:3, 6:2; K-M. Maamoun – Chrysochos 3:6, 4:6; K-M. Maamoun/Safwat – Chrysochos/Neos 4:6, 6:3, 6:4; Safwat – Chrysochos 5:7, 6:2, 6:0; Elsayed – Christodoulou 6:3, 6:3.

Zimbabwe – Salwador 1:3: B. Lock – Miralles 6:1, 6:1; M. Sibanda – M. Arevalo 6:4, 3:6, 6:7 (8); B. Lock/C.J. Lock – M. Arevalo/Miralles 6:4, 3:6, 2:6; B. Lock – M. Arevalo 3:6, 7:5, 4:6.

Benin – Hongkong 1:3: Klegou – H.K. Wong 6:1, 4:6, 1:4 i krecz Alexisa; N’tcha – Ch.L.C. Wong 4:6, 4:6; Klegou/Monnou – Ch.L.C. Wong/H.K. Wong 2:6, 6:1, 4:6; Monnou – Ng 6:4, 6:4.

Monako – Maroko 4:0: Catarina – Moundir 6:3, 6:4; Vacherot – Benchetrit 6:2, 6:4.; Arneodo/Nys – Benchetrit/Ouahab 6:1, 6:2; Catarina – Dlimi 7:5, 6:1.

Grecja – Jamajka 3:2: Pervolarakis – Phillips 2:6, 6:4, 3:6; P. Tsitsipas – Bicknell 3:6, 5:7; Kalovelonis/P. Tsitsipas – Bicknell/Phillips 6:2, 6:3; Thanos – Bicknell 6:4, 6:4; P. Tsitsipas – Phillips 4:6, 6:3, 6:4.

Bułgaria – Paragwaj 3:1: Kuzmanov – Escurra Isnardi 7:6 (5), 6:0; Lazarov – Vallejo 6:4, 6:1; Donski/Lazarov – Borba/Escurra Isnardi 6:3, 7:5; Nesterov – Vallejo 6:7 (6), 7:6 (2), 5:10.

Dominikana – Wietnam 3:0: Hardt – Trinh 6:1, 6:4; Cid Subervi – Ly 4:6, 6:3, 6:1; Bertran/Hardt – Le/Ly 6:7 (7), 6:4, 6:1.

Estonia – Wyspy Północnej Mariany 4:0: Zopp – Mainguy 6:2, 6:4; Lajal – Sinclair 7:5, 7:5; Raisma/Zopp – Baudinet/Sinclair 6:4, 6:2; Ivanov – Stubbings 6:2, 6:2. 

Gwatemala – Tajwan 0:4: W. Gonzalez – Wu 0:6, 3:6; Diaz-Figueroa – Tseng 5:7, 4:6; Diaz-Figueroa/W. Gonzalez – Hsu/Wu 4:6, 3:6; S. Dominguez – Tseng 4:6, 3:6.

Nie odbył się mecz Chiny – Irlandia (walkower dla gości).

Kategoria: Davis Cup