Polski Tenis

WYNIKI

LIMA: Tirante - F. Cerundolo 6:2, 6:0; Galan - Carballes Baena 7:6 (6), 6:2; Barrios Vera - Kopriva 6:7 (4), 6:3, 6:2; Sachko - Tabilo 6:4, 6:4; SAO PAULO: Meligeni Rodrigues Alves - Popko 2:6, 6:3, 6:3; Ferreira Silva - Ugo Carabelli 7:5, 6:2; Sakamoto - Janvier 6:2, 3:6, 6:1; Menezes - Pucinelli De Almeida 6:2, 6:2.

Tenis. Rakovnik ITF Juniors – finały Polaków

Grupa biało-czerwonych walczyli w turnieju ITF juniorów (do lat 18) w czeskim Rakovniku. 

W Thun Czech Junior Open 2020 (korty ziemne, kategoria grade 2) grali: Rozalia Gruszczyńska, Pola Wygonowska, Aleksander Orlikowski, Szymon Kielan, Jasza Szajrych i Piotr Pawlak.   

SINGIEL JUNIOREK

Wygonowska (rozstawiona z nr 7) wygrała z Czeszką Zdeną Safarovą 6:1, 6:3,  Słowaczką Aniką Jaskovą 6:3, 6:7 (4), 6:1 i Czeszką Kateriną Mandelikovą 3:6, 6:3, 6:3. W półfinale nie sprostała Czeszce Sarze Bejlek 6:4, 1:6, 0:6. 

Gruszczyńska uległa Czeszce Julii Struplovej 2:6, 3:6. 

W eliminacjach Ewa Czapulak przegrała z Czeszką Barborą Michalkovą 0:6, 0:6.

SINGIEL JUNIORÓW

Orlikowski (nr 2) pokonał Czecha Jana Pucalkę 6:3, 3:6, 6:1 i Łotysza Daniela Morozova 7:6 (5), 6:3. W ćwierćfinale przegrał ze Słowakiem Peterem Benjaminem Privarą 1:6, 3:6.

Szajrych wygrał z Czechami Vitkiem Horakiem 7:6 (6), 6:3 i Matthew Williamem Donaldem 7:6 (3), 6:3, Niemcem Maxem Hansem Rehbergiem (nr 5) 6:3, 7:5 i Privarą 6:2, 6:0. W finale nie sprostał Belgowi Alexandrowi Hoogmartensowi (nr 1) 3:6, 3:6. 

Kielan (nr 4) uporał się z Czechem Ondrejem Horakiem 6:4, 7:5, ale przegrał z Chorwatem Mili Poljicakiem 2:6, 6:3, 3:6.

Pawlak skreczował z powodu kontuzji nogi w meczu z Czechem Danielem Siniakovem przy stanie 6:4, 6:6. 

DEBEL JUNIOREK

W deblu Gruszczyńska i Wygonowska (nr 4) wygrały z Czeszkami Petrą Mihokovą i Magdaleną Smekalovą 6:2, 6:3, Patrycją Kubikovą i Dominiką Salkovą 6:3, 6:2 oraz Brytyjką Amelią Bissett i Rosjanką Dianą Shnaider (nr 1) 1:6, 6:4, 10:8. W finale przegrały z Czeszkami Nikolą Bartunkovą i Nelly Knezkovą 1:6, 2:6.

Kielan i Włoch Alberto Orso (nr 1) uporali się z Czechami Vitkiem Horakiem i Dominikiem Rysem 6:3, 5:7, 10:5, Szwedem Leo Borgiem i Duńczykiem Oskarem Brostromem Poulsenem 7:5, 6:2 oraz O. Horakiem i Siniakovem 6:2, 2:6, 10:6. 

Orlikowski i Donald (nr 4) zwyciężyli w meczach z Czechami Hynkiem Bartonem i Jakubem Nicodem 6:4, 2:6, 12:10, Ondrejem Valkiem i Privarą 2:6, 6:4, 10:5 oraz Francuzem Seanem Cueninem i Poljicakiem (nr 2) 7:5, 6:7 (5), 10:7. W finale pokonali Kielana i Orso 6:1, 6:2.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności