RZYM: Świątek - Keys 6:1, 6:3; Hurkacz - Baez 5:7, 7:6 (4), 6:4; Tabilo - Khachanov 7:6 (5), 7:6 (10); Zh. Zhang - Monteiro 7:6 (4), 6:3; A. Zverev - Borges 6:2, 7:5; Fritz - Dimitrov 6:2, 6:7 (11), 6:1; S. Tsitsipas - De Minaur 6:1, 6:2; Jarry - A. Muller 7:5, 6:3; T. Paul - Medvedev 6:1, 6:4.

Tenis. Roland Garros 2023 – Hubert Hurkacz przegrał z Juanem Pablem Varillasem

Hubert Hurkacz (14 ATP) przegrał z Peruwiańczykiem Juanem Pablem Varillasem (94 ATP) 6:3, 3:6, 6:7 (3), 6:4, 2:6 w trzeciej rundzie turnieju Roland Garros 2023.

W Paryżu obydwaj tenisiści rozegrali po 15 setów. Polak był trzy piłki od odpadnięcia z zawodów w spotkaniu drugiej rundy. Peruwiańczyk dwukrotnie odrabiał straty ze stanu 0:2 w setach.

Przebieg meczu

Hurkacz znakomicie rozpoczął mecz. Szybko przełamał Varillasa (2:0). Sięgnął po pierwszą partię (6:3). W drugim secie od razu uzyskał breaka (1:0). Niestety, Peruwiańczyk odłamał Polaka (2:2). Ponadto Hubert nabawił się urazu prawej nogi.

W ósmym gemie wrocławianin nie utrzymał serwisu (3:5), a po chwili przegrał seta (3:6). Trzecia odsłona bez przełamań (6:6). W tie-breaku lepszy był Juan Pablo (3:7).

W czwartej partii Hurkacz wykorzystał trzeciego breakpointa (2:1). Utrzymał przewagę (6:4). W decydującym secie stracił podanie dwukrotnie (1:3, 2:6).

– Gratulacje dla przeciwnika, dobrze grał cały czas. W ważnych momentach w piątym secie zagrał kilka ważnych piłek, tego mi zabrakło. Cóż, dalej pracujemy i polepszamy się. Ambicje mam dużo większe. Na pewno ciężko jest przełknąć tę porażkę, jeżeli chodzi o aspekt psychiczny. Jest parę rzeczy na których mogę budować się. Dalej walczymy, to jest kolejny turniej. Pozytywnie trzeba patrzeć na przyszłość – mówił po meczu Hubert cytowany przez serwis WP SportoweFakty.

Specjalista od mączki

Varillas wygrał wcześniej z utalentowanym Chińczykiem Junchengiem Shangiem 4:6, 2:6, 6:2, 6:3, 6:1 i doświadczonym Hiszpanem Roberto Bautistą Agutem 1:6, 4:6, 6:3, 6:1, 6:1.

Zawodnik z Ameryki Południowej ma na koncie pięć triumfów w challengerach ATP. W tym sezonie był w finale w San Remo (CH 125) oraz półfinale w Buenos Aires (turniej ATP 250).

Na Varillasa w 1/8 finału czeka Serb Novak Djokovic (3 ATP).

Drabinki

Wyniki

Trzecia runda: Varillas – Hurkacz 3:6, 6:3, 7:6 (3), 4:6, 6:2; Khachanov – Kokkinakis 6:4, 6:1, 3:6, 7:6 (5); Sonego – Rublev 5:7, 0:6, 6:3, 7:6 (5), 6:3; Ofner – Fognini 5:7, 6:3, 7:5, 1:6, 6:4; Djokovic – Davidovich Fokina 7:6 (4), 7:6 (5), 6:2; Musetti – Norrie 6:1, 6:2, 6:4; S. Tsitsipas – Schwartzman 6:2, 6:2, 6:3; Alcaraz – Shapovalov 6:1, 6:4, 6:2.

Bukmacher przygotował specjalną ofertę na ZWYCIĘSTWO IGI ŚWIĄTEK w całym ROLAND GARROS. Możesz typować po kursie 100.00!