Polski Tenis

WYNIKI

STRASBURG WTA 500: Linette - Cirstea 7:5, 7:5; Fręch - Stephens 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Kalinskaya 6:4, 7:6 (3); Fręch - E. Andreeva 6:2, 6:2; E. Navarro - Cornet 6:4, 6:1; Samsonova - Krejcikova 6:2, 6:7 (5), 6:4; Svitolina - Parry 6:3, 6:4; Alexandrova - Bucsa 6:0, 7:5; RABAT WTA 250: Podoroska - Maria 6:2, 6:4; Cocciaretto - Kabbaj 6:3, 6:4; Rosatello - Yuan 7:6 (7), 1:6, 6:4; Siegemund - Blinkova 6:1, 7:6 (4); Xiyu Wang - N. Brancaccio 7:6 (5), 7:5; Stearns - Krunic 5:7, 6:2, 6:1; Z. Bai - Dar 6:3, 7:6 (4); Osorio - Avanesyan 3:6, 6:4, 4:0 i krecz Eliny; GENEWA ATP 250: Cobolli - Karatsev 7:5, 6:1; Ruusuvuori - Giron 6:3, 6:3; Shevchenko - Marozsan 6:4, 7:6 (4); Ofner - Hijikata 4:6, 6:4, 6:3; LYON ATP 250: Kotov - Cachin 6:1, 6:4; Koepfer - Barranco Cosano 6:4, 6:7 (4), 6:4; Etcheverry - Sanchez Izquierdo 1:6, 6:2, 6:2; Rinderknech - Evans 6:3, 4:6, 7:6 (6).

Tenis. Turnieje ITF – Marek w półfinale

W pierwszym tygodniu nowego sezonu odbywa się siedem turniejów ITF z pulą nagród 15 tysięcy $.

Zmagania kobiet i mężczyzn rozgrywane są w Antalyi (Turcja), Kairze (Egipt) i Monastyrze (Tunezja). Ponadto tenisiści rywalizują w Manacor (Majorka). Biało-czerwoni walczyli tylko w Egipcie i Tunezji. 

Kair

W Egypt Men’s Future (na kortach ziemnych) w Kairze grają: Mikołaj Lorens, Piotr Gryńkowski i Piotr Matuszewski. 

Lorens (br) ma miejsce w głównej drabince, dzięki dzikiej karcie dla juniora z czołowej 100 rankingu ITF. Mikołaj zakończył starty w gronie zawodników do lat 18 na 49. pozycji (najwyżej był 28). 

Wygrał z Rosjaninem Nikitą Kashirinem (br, był 91. juniorem świata) 1:6, 7:6 (6), 6:3, choć w tie-breaku przegrywał już 2:6. W 1/8 finału Lorens pokonał Hiszpana Mikela Aranzabala (br) 7:6 (3), 7:5, ale w ćwierćfinale przegrał z Włochem Simone Roncallim (715 ATP) 2:6, 2:6. Zdobył 2 punkty i 18 stycznia wróci do rankingu ATP.  

W trzystopniowych kwalifikacjach walczyli udanie: Gryńkowski (1152 ATP) i Matuszewski (1458 ATP).

Gryńkowski został rozstawiony z nr 7. Miał wolny los w pierwszej rundzie. W kolejnych pokonał Niemca Stevana Popovicia (br) 6:1, 6:0 i Hindusa Muthu Aadhitiyę Senthilkumara (1311 ATP) 6:3, 6:1.

Matuszewski (nr 15) wygrał z Hindusem Yashem Chaurasią (1801 ATP) 6:3, 5:7, 10:8, Egipcjaninem Omarem Loutfy (br) 6:1, 6:1 i Włochem Francesco Passaro (981 ATP) 7:6 (4), 5:7, 10:6.

W turnieju głównym Matuszewski przegrał ze zdolnym Rumunem Nicholasem Davidem Ionelem (534 ATP) 4:6, 4:6.

Gryńkowski wygrał z Argentyńczykiem Alejo Lorenzo Linguą Lavallenem (761 ATP) 4:6, 7:5, 7:5 i Włochem Lorenzo Bocchim (770 ATP) 1:6, 6:4, 6:3. W ćwierćfinale był słabszy od Francuza Maxence Beauge (1439 ATP) 3:6, 6:1, 1:6.

W deblu Matuszewski i Kazach Grigorij Lomakin (nr 1) przegrali z Gryńkowskim i Ukraińcem Jurijem Dzhavakianem 3:6, 4:6.

W ćwierćfinale Gryńkowski i Dzhavakian byli skuteczniejsi od Francuza Quentina Folliot i Ionela 6:3, 1:6, 11:9. W półfinale nie sprostali Włochom Lorenzo Bocchiemu i Fabrizio Ornago (nr 3) 4:6, 4:6.

Drabinki

Monastyr

W zawodach Magic Hotel Tours (na kortach twardych) rozstawiony z siódemką został Wojciech Marek (661 ATP).

Wygrał z Białorusinem Alexandrem Zgirovskim (1179 ATP) 6:1, 5:7 (z 5:2), 7:6 (4) oraz Francuzami Robinem Bertrandem (br) 6:4, 6:4 i Calvinem Hemerym (469 ATP, ale był 116) 6:4, 2:1 krecz rywala. W półfinale przegrał z Ukraińcem Erikiem Vanshelboimem (710 ATP) 4:6, 7:5, 6:7 (4).

W deblu Marek i Vanshelboim przegrali z Czechem Dominikiem Palanem i Hiszpanem Davidem Perezem Sanzem 4:6, 3:6.

Drabinki

Kategoria: ITF