Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Hurkacz - A. Zverev 7:6 (2), 6:4; Sinner - Zh. Zhang 6:4, 7:6 (3); LONDYN ATP 500: Musetti - Thompson 6:3, 3:6, 6:3; T. Paul - Korda 6:4, 7:6 (2); BERLIN WTA 500: Kalinskaya - Azarenka 6:1, 6:7 (3), 6:1; Pegula - Siniakova 7:6 (3), 3:6, 6:3; Gauff - Jabeur 7:6 (9) i krecz Ons; Kalinskaya - Sabalenka 5:1 i krecz Aryny; BIRMINGHAM WTA 250: Putintseva - Cocciaretto 6:2, 6:2; Tomljanovic - Potapova 7:6 (5), 6:4; GAIBA WTA 125: Parks - Bandecchi 6:3, 1:6, 6:3; Pera - Errani 4:6, 7:5, 6:3.

Tenis. Serial „Radwańska. Anatomia zwycięstwa” od dziś w CANAL+

CANAL+ prezentuje kolejną sportową propozycję serialową. „Radwańska. Anatomia zwycięstwa” to niezwykła okazja do poznania anatomii sukcesu polskiej sportsmenki i jej rodziny.

Premiera już dziś o godz. 11 w CANAL+ SPORT i CANAL+ online. W dwuodcinkowej produkcji wraz ze zwyciężczynią WTA Finals z 2015 roku cofniemy się w czasie i spojrzymy na jej karierę.

Lęk, strach i niepewność

Agnieszka Radwańska jest ikoną światowego tenisa. Serial pokazuje, że jest osobą niezwykle konsekwentną w realizowaniu obranych celów. Niewielu zdaje sobie sprawę z codziennych wyrzeczeń i morderczych treningów, którym Isia poświęciła całe swoje sportowe życie. Kibice nie widzieli lęku, strachu i niepewności jakie towarzyszyły jej prawie każdego dnia. Historia polskiej tenisistki jest tak fascynująca, ponieważ to historia pokory i niebywałej wręcz determinacji w spełnianiu swoich marzeń.

Radwańska osiągnęła w sporcie gigantyczny sukces. Dzięki prywatnym filmom z rodzinnego archiwum, zdjęciom i dostępnym transmisjom jeszcze raz wraz z tenisistką będziemy przeżywać ekscytujące emocje związane z jej zwycięstwem w juniorskim Wimbledonie w 2005 roku. Ujrzymy legendarne starcie z Sereną Williams podczas finału Wimbledonu w 2012 roku. Przypomnimy też historyczny triumf Agnieszki Radwańskiej w turnieju WTA Finals 2015, kiedy zwyciężała jako pierwsza i do tej pory jedyna w historii polska tenisistka.

Opinie ekspertów

Przewodnikiem po dwuodcinkowej podróży filmowej obrazującej niezwykłe dokonania tenisistki jest ona sama. Jej opowieść uzupełniły opinie ekspertów, trenera Tomasza Wiktorowskiego oraz wypowiedzi najbliższej rodziny.

– Agnieszka Radwańska to pierwsza polska tenisistka, która na stałe zagościła w czołowej dziesiątce rankingu WTA i pierwszy polski sportowiec tak rozpoznawalny na świecie. Jej historia, w której brakuje tylko jednego – wygranego turnieju Wielkiego Szlema – jest pasjonująca od pierwszych chwil na korcie. Podobnie jak pasjonujący jest serial CANAL+ „Radwańska”, który gorąco polecam – podkreśla Bartosz Ignacik, dziennikarz tenisowy CANAL+.

Kategoria: WTA