Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Kalinskaya - Świątek 6:4, 6:4; Paolini - Cirstea 6:2, 7:6 (6); LOS CABOS ATP 250: A. Zverev - Kokkinakis 6:3, 6:4; Thompson - Michelsen 0:6, 7:6 (1), 7:5; S. Tsitsipas - Kovacevic 7:6 (1), 6:3; Ruud - Borges 6:3, 6:2.

Tenis. Steve Simon nie będzie już dyrektorem generalnym kobiecych rozgrywek WTA Tour

Władze WTA Tour postanowiły rozdzielić role prezesa i dyrektora generalnego. Obydwie do tej pory piastował Steve Simon. 

Mocno krytykowany za swoje decyzje w ostatnich latach Amerykanin nie będzie już dyrektorem generalnym, ale pozostanie prezesem wykonawczym. Skupi się na zarządzaniu i strategicznych interesach WTA.

Kobieta nowym szefem WTA 

Nowym dyrektorem generalnym – odpowiedzialnym za zarządzanie i rozwój działalności WTA – ma zostać kobieta. Czy będą nią jedna z byłych mistrzyń tenisa? Na giełdzie nazwisk są m.in. Argentynka Gabriela Sabatini oraz Belgijki Kim Clijsters i Justine Henin. 

– Amerykanin tłumaczy, że zmiany w strukturze organizacji nie są związane z wydarzeniami w WTA Finals – informuje serwis WP SportoweFakty.

– Już w poprzednim roku powiedziałem zarządowi WTA, że jeżeli tenis ma pozostać w czołówce sportów kobiecych, to niezbędny jest pełny przegląd naszych struktur. Przez osiem lat WTA mocno rozwinęła się. Zmiany nie są spowodowane tym, co wydarzyło się w Cancun – cytuje Steve’a Simona BBC Sport.

Dział komercyjny

Rozgrywki kobiet starają się rozwijać. Doprowadziły do współpracy z CVC Capital Partners i utworzyły nowy dział komercyjny WTA Ventures (szefem jest również Simon).

Nowa struktura pomoże WTA zabezpieczyć swoje cele, jakim jest rozwój gry i zapewnienie kobietom równych nagród pieniężnych do 2033 roku.

Nowy sezon rozpocznie się 29 grudnia w Perth (United Cup).

Kategoria: WTA