Polski Tenis

WYNIKI

PUCHAR DAVISA - POLSKA - SALWADOR W KALISZU: Kubot/Zieliński – Arevalo/Miralles 6:4, 6:2; Marek - Arevalo 4:6, 2:6; ROTTERDAM ATP 500: Rublev - S. Tsitsipas 6:3, 7:6 (2); Fucsovics - Coric 6:4, 6:1; BUENOS AIRES ATP 250: F. Cerundolo - Ramos-Vinolas 7:6 (5), 3:6, 6:2; Schwartzman - Kecmanovic 6:0, 6:4; DOHA WTA 500: Kvitova - Muguruza 6:2, 6:1; LYON WTA 250: Tauson - Badosa 7:5, 6:1; Golubic - Ferro 4:6, 6:0, 7:6 (4).

Tenis. Svyatopetrivske Village ITF Juniors

przez maka

Najlepsi polscy juniorzy startowali w turnieju ITF (do lat 18) w Svyatopetrivske Village na Ukrainie. 

W Viccourt Cup (korty twarde w hali, kategoria grade 1) najwyżej rozstawieni zostali Maks Kaśnikowski (nr 1) i Aleksander Orlikowski (nr 2). Olek dotarł do finału singla. Trzech Polaków było także w półfinałach debla.

Turniej główny singla

Kaśnikowski (12. miejsce w rankingu ITF do lat 18) pokonał Ukraińca Andrieja Zimnokha 6:2, 6:3, ale przegrał z Czechem Vojtkiem Petrem (133 ITF) 6:1, 6:7 (3), 5:7.

Orlikowski (23 ITF) wygrał z Ukraińcem Witalijem Belamovem (928 ITF) 6:4, 6:2, Brytyjczykiem Derrickiem Chenem (94 ITF) 6:1, 6:2, Ukraińcem Germanem Samofalovem (60 ITF) 4:6, 6:2, 7:6 (6) i Czechem Matthew Williamem Donaldem (62 ITF) 6:0, 6:3. W finale przegrał z Estończykiem Markiem Lajalem (65 ITF) 4:6, 3:6.

Filip Pieczonka (129 ITF) był skuteczniejszy od Rosjanina Maxima Zhukova (100 ITF) 6:4, 6:2, ale nie sprostał Lajalowi 2:6, 3:6.

Olaf Pieczkowski (125 ITF) był słabszy od Cypryjczyka Constantinosa Koshisa (68 ITF) 4:6, 4:6. Marcel Kamrowski (81 ITF) przegrał z Ukraińcem Artemem Podrozhnym (82 ITF) 0:6, 3:6.

Wycofała się Pola Wygonowska (95 ITF), która miała rywalizować z Rosjanką Ksenią Zaytsevą. 

Eliminacje

W kwalifikacjach Rozalia Gruszczyńska (167 ITF) była rozstawiona z trójką. Wygrała z Ukrainką Darią Volkovą 6:2, 6:0, ale nie sprostała jej rodaczce Anastazji Lopacie 4:6, 2:6.

Piotr Kusiewicz (240 ITF) grał w eliminacjach z nr 5. Był lepszy od Ukraińca Pavla Masalova 6:2, 6:2 i Białorusina Daniła Piatrouskiego 6:2, 6:3. Przegrał jednak z Litwinem Edasem Butvilasem (134 ITF) 4:6, 5:7.

Gra podwójna 

Kaśnikowski i Francuz Max Westphal (nr 1) wygrali z Czarnogórcem Petarem Jovanoviciem i Serbem Petarem Teodoroviciem 6:4, 6:4 oraz Ukraińcami Jegorem Opanasenko i Andriejem Zimnokhem 6:4, 6:1. W półfinale przegrali z Białorusinem Erikiem Arutiunianem i Ukraińcem Illyą Maksymchukiem 4:6, 4:6. 

Orlikowski i Czech Adam Jurajda (nr 2) uporali się z Ukraińcami Witalijem Belanovem i Ivanem Kremenschutskim 7:6 (4), 7:6 (7).

Pieczkowski i Pieczonka pokonali Słoweńca Bora Artnaka i Bułgara Dinko Dineva 7:6 (6), 6:2 oraz Orlikowskiego i Jurajdę 7:6 (6), 7:6 (5). W półfinale nie sprostali Donaldowi i Lajalowi (nr 3) 6:7 (5), 7:6 (3), 6:10.

Gruszczyńska i Holenderka Clarine Lerby przegrali z Rosjankami Jekateriną Khayrutdinovą i Ksenią Zaytsevą 1:6, 3:6.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors

Wyniki na żywo | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności