Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Hurkacz - A. Zverev 7:6 (2), 6:4; Sinner - Zh. Zhang 6:4, 7:6 (3); LONDYN ATP 500: Musetti - Thompson 6:3, 3:6, 6:3; T. Paul - Korda 6:4, 7:6 (2); BERLIN WTA 500: Kalinskaya - Azarenka 6:1, 6:7 (3), 6:1; Pegula - Siniakova 7:6 (3), 3:6, 6:3; Gauff - Jabeur 7:6 (9) i krecz Ons; Kalinskaya - Sabalenka 5:1 i krecz Aryny; BIRMINGHAM WTA 250: Putintseva - Cocciaretto 6:2, 6:2; Tomljanovic - Potapova 7:6 (5), 6:4; GAIBA WTA 125: Parks - Bandecchi 6:3, 1:6, 6:3; Pera - Errani 4:6, 7:5, 6:3.

Tenis. Olaf Pieczkowski walczył o tytuł w turnieju ITF w Tunezji

Szymon Kielan (606 ATP), Olaf Pieczkowski (754 ATP), Jasza Szajrych (1043 ATP) i Tomasz Berkieta (1631 ATP) walczyli w turnieju ITF M15 w Monastyrze w Tunezji.

O sporą niespodziankę postarał się 16-letni Berkieta (15 ITF do lat 18), który wyeliminował rozstawionego w zawodach Magic Hotel Tours (korty twarde, 15 tys. $ w puli nagród) Libańczyka Hady’ego Habiba (496 ATP) 6:3, 6:4.

W 1/8 finału utalentowany junior pokonał Francuza Pabla Trochu (1613 ATP) 6:2, 7:6 (3). W ćwierćfinale przegrał z Włochem Simone Roncallim (643 ATP, nr 6) 6:7 (6), 0:1 i krecz Tomka.

Pieczkowski wygrał z Francuzem Alexisem Boureau (1046 ATP) 6:2, 6:1, Włochem Luigim Sorentino (725 ATP) 6:3, 6:4, Kielanem (nr 5) 6:1, 6:1 i Roncallim 6:2, 6:2. W finale uległ Włochowi Lorenzo Rottoliemu (667 ATP, nr 7) 6:7 (5), 3:6.

Zawodnik z Italii w lutym pokonał m.in. Maksa Kaśnikowskiego. 

Szymon wcześniej rozbił Irlandczyka Josha Roe Flannelly (br, WC) 6:2, 6:3 i z trudem uporał się z Włochem Lorenzo Carbonim (br) 7:6 (4), 6:4, z którym przegrał przed tygodniem.

Eliminacje

W kwalifikacjach Szajrych pokonał Hindusów Rishabdeva Ramana (br) 7:6 (7), 6:2 i Nirava Shetty (br) 6:4, 6:1, ale był słabszy od Jordańczyka Mousy Alkotopa (1612 ATP) 3:6, 0:6.

Gra podwójna

W deblu Kielan i Pieczkowski (nr 3) przegrali z Chińczykami Xina Gao i Aoranem Wangiem 3:6, 0:6. 

Szajrych i Oetzbach wygrali z Tunezyjczykiem Youssefem Labbene i Trochu 6:0, 6:2 oraz Japończykami Kokoro Isomurą i Ryuki Matsudą 6:7 (4), 6:2, 11:9. W nie sprostali Tajwańczykowi Rayowi Ho i Niemcowi Christophowi Negritu (nr 2) 3:6, 6:3, 2:10.

Drabinki

Kategoria: ITF