Polski Tenis

WYNIKI

HAMBURG ATP 500:  Rune - Trungelliti 6:4, 6:3; Zhang - Cobolli 6:1, 7:6 (5); Fils - Djere 7:6 (3), 6:2; GSTAAD ATP 250: Halys - L. Klein 6:3, 6:7 (7), 6:4; Heide - Humbert 6:7 (2), 6:2, 6:3; M. Berrettini - Galan 6:4, 6:2; BASTAD ATP 250: Nadal - Norrie 6:4, 6:4; Navone - Nagal 6:4, 6:2; Skatov - Griekspoor 1:6, 6:3, 6:4; BUDAPESZT WTA 250: Shnaider - Makarova 6:3, 6:3; Seidel - Bondar 7:5, 7:5; Sramkova - Xiyu Wang 7:6 (4), 6:3; Lys - Pera 7:6 (6), 4:1 i krecz Bernardy. 

Tenis. Turniej Halowego Pucharu Polski 2023 w Bytomiu – wyniki

Na kortach Górnika Bytom odbył się kolejny w tym sezonie Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny Kobiet i Mężczyzn w ramach Halowego Pucharu Polski 2023. 

W singlu triumfowali Zuzanna Bednarz i Kacper Szymkowiak. W finałach pokonali Alicję Formellę i Karola Filar. W deblu zwyciężyli: Ewa Czapulak i Zuzanna Kubacha oraz Filip Bojko i Przemysław Michocki. 

SINGIEL KOBIET

Pierwsza runda: Świerczyńska – (1) Zawadzka 4:1 i krecz Asi; Maja Bajorek – Pawelska 6:3, 6:4; Olszewska – Nieradzik 6:2, 6:2; (6) Czapulak – Będkowska 3:6, 6:3, 6:1; (4) Mazurek – Kołowrotkiewicz walkower; Wahl-Maniecka – Sasiak 1:6, 7:6 (4), 7:5; Zaremba – Kasprzak 6:3, 6:1; (5) Formella – Baniak 6:4, 6:1; Bednarz – (7) Dziarkowska 6:2, 6:4; Jodłowska – Kaczmarska 6:1, 6:0; Durska – Skowrońska 6:4, 6:1; (3) Gniewkowska – Zakrzewska 6:2, 6:0; (8) Kubacha – Z. Witkowska 6:2, 6:3; Zelenska – Turczuk 6:2, 6:2; M. Głowacka – Strzelecka 6:3, 6:3; (2) Darashuk – H. Jankowska 7:5, 6:4.

Druga runda: Świerczyńska – Maja Bajorek 6:1, 6:4; Czapulak – Olszewska 6:3, 6:2; Wahl-Maniecka – Mazurek 7:6 (6), 6:3; Formella – Zaremba 6:1, 6:4; Bednarz – Jodłowska 6:2, 6:2; Gniewkowska – Durska 6:1, 6:0; Kubacha – Zelenska 6:2, 6:1; M. Głowacka – Darashuk 6:2, 6:1. 

Ćwierćfinały: Świerczyńska – Czapulak 6:1, 7:5; Formella – Wahl-Maniecka 6:4, 7:5; Bednarz – Gniewkowska 3:6, 6:4, 6:3; M. Głowacka – Kubacha 6:2, 6:2.

Półfinały: Formella – Świerczyńska 6:0, 3:6, 6:1; Bednarz – M. Głowacka 6:3, 6:1.

Finał: Bednarz – Formella 6:1, 6:2.

SINGIEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Lis – B. Chmielewski 6:2, 6:2; A. Mazur – Kuczyński 6:4, 4:6, 7:6 (3); Szymkowiak – Bronka 6:4, 6:2; (5) Bajurko – K. Kowal 6:3, 6:3; (3) M. Matuszewski – Braziewicz 3:6, 6:3, 6:4; Baklanov – Jandy 6:3, 7:5; Solarski – J. Włodarczyk 6:3, 6:4; (6) Bojko – Spychalski 5:7, 7:5, 6:3; (8) Michocki – Żarski 6:0, 6:1; Dzieło – A. Wieczorek 6:1, 6:1; Strzelecki – Michałowski 6:2, 6:0; (4) Cisło – P. Voigt 3:6, 6:1, 6:3; (7) Filar – Skupiński 6:4, 6:1; Borkowski – Nawój 6:1, 6:1; Barcik – Jarosz 6:1, 6:2; (2) Samojłowicz – Marciniak 6:0, 6:1.

Druga runda: Lis – A. Mazur 6:2, 6:1; Szymkowiak – Bajurko 6:3, 6:1; M. Matuszewski – Baklanov 7:5, 6:3; Bojko – Solarski 6:4, 6:3; Michocki – Dzieło 2:6, 6:2, 6:3; Strzelecki – Cisło 6:4, 6:2; Filar – Borkowski 3:6, 6:3, 6:0; Barcik – Samojłowicz 6:3, 7:5. 

Ćwierćfinały: Szymkowiak – Lis 7:5, 6:3; M. Matuszewski – Bojko 6:3, 6:1; Michocki – Strzelecki 6:2, 6:1; Filar – Barcik 6:0, 4:6, 6:3.

Półfinały: Szymkowiak – M. Matuszewski 6:2, 6:0; Filar – Michocki 6:4, 6:3.

Finał: Szymkowiak – Filar 4:6, 6:2, 6:4.

DEBEL KOBIET

Pierwsza runda: (1) Czapulak/Kubacha – Olszewska/Skowrońska walkower; Głowacka/Strzelecka – Będkowska/Wahl-Maniecka 6:3, 1:6, 10:8; Formella/Świerczyńska – Durska/Pawelska 6:4, 6:0; (2) Bajorek/Mazurek – Dziarkowska/Sasiak 6:2, 6:3.

Półfinały: Czapulak/Kubacha – Głowacka/Strzelecka 6:3, 6:1; Formella/Świerczyńska – Bajorek/Mazurek 6:3, 6:2.

Finał: Czapulak/Kubacha – Formella/Świerczyńska walkower. 

DEBEL MĘŻCZYZN

Pierwsza runda: (1) Lis/Szymkowiak – bye; Baklanov/Mazur – Jarosz/Marciniak walkower; Kuczyński/Nawój – Spychalski/Żarski 6:3, 2:6, 10:8; (2) Bojko/Michocki – A. Wieczorek/J. Wieczorek 6:1, 6:1.

Półfinały: Lis/Szymkowiak – Baklanov/Mazur walkower; Bojko/Michocki – Kuczyński/Nawój 6:2, 6:3.

Finał: Bojko/Michocki – Lis/Szymkowiak 6:4, 6:4.

Kategoria: PZT