Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Hurkacz - O'Connell 7:6 (5), 6:4; Medvedev - Sonego 3:6, 6:3, 6:3; Davidovich Fokina - Mensik 7:6 (7), 1:0 i krecz Czecha; Humbert - A. Murray 6:2, 6:4; Bublik - Griekspoor 7:6 (8), 7:6 (2); Lehecka - Khachanov 6:7 (6), 7:6 (5), 6:4; Korda - Van de Zandschulp 6:1, 6:0; Rublev - Cazaux 6:4, 6:4; AUSTIN WTA 250: Y. Wang - Arango 6:2, 6:2.

Tenis. Turniej ITF J60 DeSki Warsaw Cup 2024 – wyniki

W stolicy odbył się międzynarodowy turniej ITF juniorów DeSki Warsaw Cup 2024. W singlu zwyciężyli Amelia Paszun i Rumun Yannick Theodor Alexandrescou.

Z Polaków w zawodach Warszawie (korty twarde w hali, kategoria J60) z dobrej strony zaprezentowali się także Sara Husar, Anna Kmiecik, Marcin Andrzejczak, Leon Zaorski, Patryk Kowal i Jakub Hrynkiewicz. 

SINGIEL JUNIOREK 

Pierwsza runda: (1) Galiievska – Koprowska 6:1, 6:2; Kostecka – Skapets 7:5, 4:6, 6:3; Lauva – K. Lincer 4:6, 6:3, 1:0 i krecz Karoliny; (8) Pistola – Maeland 6:3, 6:4; (4) Paszun – Sparnina 6:4, 6:1; Budnik – Koprivova 6:3, 6:3; P. Kuznietsova – Aleksandrowicz 6:4, 6:3; Mackiewicz – (6) A. Sikharulidze 7:6 (5), 6:1; Husar – (5) Wawrzkiewicz 1:6, 6:4, 6:0; Głowacka – Panasa 6:0 i krecz Łotyszki; Kmiecik – M. Jin 6:3, 6:1; (3) Koppova – Sybicka 6:4, 6:4; M. Wróbel – (7) Sidelnyk 4:6, 6:4, 6:1; Francese – Krześniak 6:2, 6:4; Markevica – Wdzięczna 6:1, 6:2; (2) Bartel – Denney-Richards 6:3, 6:1.

Druga runda: Galiievska – Kostecka 6:3, 6:2; Pistola – Lauva 6:4, 6:2; Paszun – Budnik 6:2, 6:4; P. Kuznietsova – Mackiewicz 6:3, 6:3; Husar – Głowacka 6:2, 6:3; Kmiecik – Koppova 6:4, 0:6, 7:5; Francese – M. Wróbel 6:4, 6:2; Bartel – Markevica 6:4, 6:2.

Ćwierćfinały: Galiievska – Pistola 6:2, 6:1; Paszun – P. Kuznietsova 6:3, 5:7, 6:1; Kmiecik – Husar 6:4, 7:5; Bartel – Francese 6:3, 6:3.

Półfinały: Paszun – Galiievska 7:6 (3), 7:5; Kmiecik – Bartel 6:4, 7:5.

Finał: Paszun – Kmiecik 6:1, 4:1 i krecz Ani.

SINGIEL JUNIORÓW 

Pierwsza runda: (1) Alexandrescou – Nikołajuk 6:0, 7:6 (2); Munkhammar – Kluczyński 5:7, 7:6 (0), 6:3; Medved – Gadzaliński 6:0, 6:2; (5) Gabet – Urbański 6:3, 6:2; (3) Zaorski – Morag 3:6, 6:3, 6:2; Januchowski – Gvylava 7:5, 6:4; P. Kowal – Bart 6:7 (5), 6:2, 6:3; Franchi – (8) Kruppe 7:5, 7:5; (6) Dullinger – Suljic 7:5, 6:1; Shylov – Chłodnicki 3:6, 6:2, 6:3; Michałowski – Shamian 6:4, 6:0; (4) Hrynkiewicz – Audrins 6:3, 6:2; (7) Hughes – Piasek 6:3, 6:2; Vterkovskiy – Owramko 1:6, 6:3, 6:4; Garbacz – Dimitriou 6:7 (7), 6:4, 7:6 (2); (2) M. Andrzejczak – J. Dong 6:2, 6:2.

Druga runda: Alexandrescou – Munkhammar 6:3, 6:3; Medved – Gabet 6:4, 6:3; Zaorski – Januchowski 6:3, 4:6, 7:5; P. Kowal – Franchi 2:6, 6:2, 6:3; Shylov – Dullinger 6:4, 7:5; Hrynkiewicz – Michałowski 6:0, 3:6, 6:1; Hughes – Vterkovskiy 6:4, 6:4; M. Andrzejczak – Garbacz 2:6, 7:5, 6:4.

Ćwierćfinały: Alexandrescou – Medved 6:4, 4:6, 6:1; Zaorski – P. Kowal 6:2, 6:1; Hrynkiewicz – Shylov 6:4, 6:7 (4), 6:4; Hughes – M. Andrzejczak 6:7 (4), 6:3, 6:4.

Półfinały: Alexandrescou – Zaorski 6:4, 6:4; Hrynkiewicz – Hughes 6:3, 6:1.

Finał: Alexandrescou – Hrynkiewicz 6:2, 6:3.

DEBEL JUNIOREK 

Pierwsza runda: (1) Bartel/Koppova – Husar/Skapets 1:6, 7:5, 10:6; Lauva/Sparnina – Helgeson/Maeland 6:3, 6:0; (4) Kuznietsova/Sikharulidze – Krześniak/Wdzięczna 6:4, 6:0; Sidelnyk/Sybicka – Kowalik/Kowalska 6:1, 6:1; Koprivova/Koprowska – Wahl-Maniecka/Wróbel 6:3, 6:3; Głowacka/K. Lincer – (3) Francese/Pistola 6:3, 6:4; Budnik/Hutkova – Jin/Korolova 6:1, 6:3; (2) Paszun/Wawrzkiewicz – Denney-Richards/Mackiewicz 6:1, 6:4.

Ćwierćfinały: Bartel/Koppova – Lauva/Sparnina 6:3, 6:1; Sidelnyk/Sybicka – Kuznietsova/Sikharulidze 7:5, 6:1; Koprivova/Koprowska – Głowacka/K. Lincer 6:2, 6:3; Paszun/Wawrzkiewicz – Budnik/Hutkova 6:0, 6:3.

Półfinały: Bartel/Koppova – Sidelnyk/Sybicka 6:3, 6:2; Paszun/Wawrzkiewicz – Koprivova/Koprowska 6:3, 7:6 (3).

Finał: Bartel/Koppova – Paszun/Wawrzkiewicz 3:6, 6:3, 10:6.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Hrynkiewicz/Zaorski – Audrins/Medved 6:0, 2:6, 10:4; Chłodnicki/Urbański – Dimitriou/Mathias 6:2, 6:2; (3) Alexandrescou/Vterkovskiy – Franchi/Hughes 6:3, 6:4; Bodnarchuk/Gvylava – Garbacz/Nikołajuk 3:6, 6:3, 10:6; Kluczyński/Owramko – Morag/Shamian 6:1, 6:1; Januchowski/W. Lewandowski – (4) Dullinger/Kruppe 7:6 (2), 7:5; Gadzaliński/Michałowski – Kryvyi/Maksymenko 6:1, 6:3; (2) M. Andrzejczak/Gabet – Bart/Dong 6:3, 6:1.

Ćwierćfinały: Hrynkiewicz/Zaorski – Chłodnicki/Urbański 6:2, 1:6, 10:8; Alexandrescou/Vterkovskiy – Bodnarchuk/Gvylava 6:2, 7:6 (5); Januchowski/W. Lewandowski – Kluczyński/Owramko 6:3, 6:4; M. Andrzejczak/Gabet – Gadzaliński/Michałowski 6:4, 6:3.

Półfinały: Hrynkiewicz/Zaorski – Alexandrescou/Vterkovskiy 6:0, 1:6, 13:11; M. Andrzejczak/Gabet – Januchowski/W. Lewandowski 6:3, 7:6 (4).

Finał: Hrynkiewicz/Zaorski – M. Andrzejczak/Gabet 6:3, 6:1.

ELIMINACJE JUNIOREK 

Pierwsza runda: (1) Sparnina – Grabowska 3:6, 6:1, 12:10; Shymanska – Koczocik 6:2, 6:2; Hetzel – B. Kowalska 6:0, 6:3; (7) Hutkova – Klimas 7:6 (3), 6:2; (2) K. Lincer – Eikeland Wolff 6:2, 6:3; Hornecka – Muzyka 6:2, 6:1; Kowalik – Jonicenoka 6:3, 6:1; (6) Helgesen – Giżewska 6:4, 6:2; (3) Korolova – N. Hurkacz 7:6 (6), 2:6, 10:7; Janczyk – Wahl-Maniecka 6:0, 6:0; Maćkowiak – Read walkower; (5) Husar – Lundgren 6:1, 6:0; (4) Ciesielczyk – Novik 6:2, 6:2; Mał. Bajorek – Milash 7:6 (5), 6:1; M. Sikora – Bilak 6:2, 7:6 (4); (8) Skapets – Kliber 6:1, 7:5.

Druga runda: Sparnina – Shymanska 6:0, 7:5; Hutkova – Hetzel 6:4, 6:3; K. Lincer – Hornecka 6:2, 6:3; Helgesen – Kowalik 6:2, 6:1; Janczyk – Korolova 6:1, 6:2; Husar – Maćkowiak 6;0, 6:4; Mał. Bajorek – Ciesielczyk 3:6, 6:0, 12:10; Skapets – M. Sikora 6:3, 6:1.

Trzecia runda: Sparnina  – Hutkova 6:4, 6:3; K. Lincer – Helgesen 6:1, 6:1; Husar – Janczyk 6:4, 6:1; Skapets – Mał. Bajorek 6:3, 6:3. 

ELIMINACJE JUNIORÓW 

Pierwsza runda: (1) Michałowski – J. Szubert 6:0, 6:1; Zaplotnii – P. Wiśniewski 6:1, 6:2; Lescano-Vecchi – Gryń 6:1, 6:1; (5) Kolesnyk – Szamborski 7:6 (4), 5:7, 10:8; Litwic – (2) Kazancevs 6:3, 2:6, 10:8; Fuks – Petushynskyy 6:2, 6:2; Papavasiliu – Górzyński 6:0, 6:0; (7) P. Kowal – Suprun 6:4, 7:6 (2); Gadzaliński – (3) W. Lewandowski 6:3, 4:6, 10:3; Maksymenko – K. Szubert 6:2, 6:1; Dąbrowski – Bodnarchuk 4:6, 6:3, 11:9; (8) J. Dong – Breus 6:1, 6:4; (4) Dimitriou – Plewa 6:1, 6:4; Ilnicki – Skupiński 6:3, 6:3; D. Lewandowski – Kotrba 6:0, 6:0; (6) Nikołajuk – Kryvyi 6:3, 6:3.

Druga runda: Michałowski – Zaplotnii 6:1, 6:3; Lescano-Vecchi – Kolesnyk 6:1, 6:1; Fuks – Litwic 6:4, 7:6 (5); P. Kowal – Papavasiliu 6:4, 6:3; Gadzaliński – Maksymenko 6:2, 6:4; J. Dong – Dąbrowski 6:4, 6:1; Dimitriou – Ilnicki 6:4, 6:7 (5), 10:8; Nikołajuk – D. Lewandowski 6:1, 6:3.

Trzecia runda: Michałowski – Lescano-Vecchi 6:4, 6:4; P. Kowal – Fuks 6:0, 6:2; J. Dong – Gadzaliński 7:5, 4:6, 11:9; Dimitriou – Nikołajuk 6:2, 6:1.

Kategoria: ITF Juniors