Polski Tenis

WYNIKI

NOTTINGHAM WTA 250: Fręch - Maria 3:6, 6:3, 6:1; Raducanu - Snigur 6:2, 6:2; 'S-HERTOGENBOSCH WTA 250: Galfi - V. Kudermetova 6:3, 3:6, 7:5; Alexandrova - Bektas 7:5, 6:4; Krunic - Pegula 7:6 (3), 6:7 (3), 6:4; STUTTGART ATP 250: Nakashima - Gasquet 6:3, 6:4; Struff - Rinderknech 6:4, 7:6 (0); 'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Korda - Nardi 7:5, 7:5; T. Paul - Popyrin 5:7, 6:4, 6:3.

Tenis. Turniej ITF juniorów J30 Angie Cup 2023 w Puszczykowie – wyniki

Polscy tenisiści dobrze spisali się w turnieju ITF juniorów Angie Cup 2023 w Puszczykowie (korty twarde, kategoria J30). 

W zawodach w Wielkopolsce w singlu zwyciężyli Dominika Podhajecka i Jakub Krawczyk. W półfinałach byli: Oliwia Dróżdż, Kacper Królikowski i Aleksander Błuś. W deblu zwyciężyli Kacper Królikowski i Antoni Pankowski. 

W finałach walczyli: Karolina Gołda i Lena Jednacz oraz Jan Nowacki i Hubert Plenkiewicz. 

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Podhajecka – Gottwald 6:0, 6:1; Slahayeva – A. Drozd 6:2, 6:1; Kołodziejska – Okon 6:4, 6:3; (5) Bush – M. Wróbel 6:7 (1), 6:2, 6:1; Skapets – (3) Gołda 6:3, 2:6, 7:6 (6); Mał. Bajorek – Grzelak 3:6, 6:3, 6:0; Ciesielczyk – Glaser 7:5, 6:2; Newberry – (6) Jednacz 6:0, 3:6, 6:3; Piechowicz – J. Ward 6:4, 6:3; Absawi – Budnik 6:1, 6:1; (4) A. Sikharulidze – Skorupska 6:3, 6:3;  (7) Szczerek – Podolak 7:5, 7:6 (4); Dróżdż – Tsikavets 6:1, 7:5; Husar – Jasiczek 6:4, 6:0; (2) Paszun – Novik 6:1, 6:1.

Druga runda: Podhajecka – Slahayeva 6:0, 6:1; Kołodziejska – Bush 6:1, 6:4; Skapets – Mał. Bajorek 7:6 (6), 6:3; Newberry – Ciesielczyk 6:1, 6:4; Piechowicz – Fredrich 2:6, 6:3, 6:2; A. Sikharulidze – Absawi 7:6 (1), 6:0; Dróżdż – Szczerek 6:2, 6:2; Husar – Paszun 6:1, 6:3.

Ćwierćfinały: Podhajecka – Kołodziejska 5:7, 6:2, 6:2; Skapets – Newberry 6:4, 2:6, 6:1; A. Sikharulidze – Piechowicz 6:1, 6:3; Dróżdż – Husar 6:4, 6:2. 

Półfinały: Podhajecka – Skapets 6:2, 6:3; A. Sikharulidze – Dróżdż 6:4, 6:1.

Finał: Podhajecka – A. Sikharulidze 6:3, 6:4.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Krawczyk – Gendlin 6:1, 6:1; Garbacz – W. Lewandowski 6:4, 6:4; Chłodnicki – O. Jandera 6:1, 6:1; (8) Hughes – Michałowski 4:6, 6:1, 6:4; (3) Królikowski – Breus 3:6, 6:4, 6:3; P. Kowal – Wagenknecht 7:5, 6:3; Kulpa – Kolesnyk 6:3, 6:4; (6) H. Plenkiewicz – Dójczyński 6:2, 6:3; (5) Kruppe – K. Czyrek 6:3, 6:4; Małecki – M. Kowal 6:4, 6:3; Beranek – T. Sopoloński 6:1, 7:6 (3); (4) J. Włodarczyk – Lipczyński 6:1, 6:0; (7) Nowacki – Piasek 6:1, 6:2; Błuś – Truszczyński 7:5, 6:2; Triquart – Janiszewski 6:2, 6:1; Savano – (2) Pankiewicz 7:6 (5), 6:0.

Druga runda: Krawczyk – Garbacz 6:2, 6:1; Hughes – Chłodnicki 6:3, 4:6, 6:1; Królikowski – P. Kowal 6:0, 6:2; H. Plenkiewicz – Kulpa 6:3, 2:6, 6:2; Kruppe – Małecki 7:6 (4), 6:4; J. Włodarczyk – Beranek 6:1, 6:7 (4), 6:3; Błuś – Nowacki 6:3, 6:4; Triquart – Savano 4:6, 7:5, 6:4.

Ćwierćfinały: Krawczyk – Hughes 4:6, 6:4, 6:3; Królikowski – H. Plenkiewicz 6:4, 6:3; Kruppe – J. Włodarczyk 3:6, 6:4, 6:1; Błuś – Triquart 6:4, 3:6, 6:2.

Półfinały: Krawczyk – Królikowski 6:3, 7:5; Kruppe – Błuś 2:6, 6:3, 6:4.

Finał: Krawczyk – Kruppe 6:3, 6:1.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Gołda/Jednacz – Dollar/Gottwald 6:1, 6:2; Bush/Newberry – Bajorek/Slahayeva 6:1, 6:2; (4) Absawi/Szczerek – M. Jandera/Odrobina 6:3, 6:1; Janusz/Kołodziejska – Kliber/Sikharulidze 7:5, 6:0; Ciesielczyk/Wróbel – Budnik/Grzelak 6:1, 7:6 (3); Skapets/Tsitavets – (3) Drozd/Rajca 6:2, 6:2; Dróżdż/Husar – Podolak/Ward 6:3, 6:1; Friedrich/Glaser – (2) Paszun/Piechowicz 7:5, 6:3.

Ćwierćfinały: Gołda/Jednacz – Bush/Newberry 7:6 (4), 7:6 (7); Janusz/Kołodziejska – Absawi/Szczerek 6:4, 6:1; Skapets/Tsitavets – Ciesielczyk/Wróbel 6:2, 6:0; Dróżdż/Husar – Friedrich/Glaser 6:4, 6:7 (5), 10:6.

Półfinały: Gołda/Jednacz – Janusz/Kołodziejska 6:2, 6:3; Skapets/Tsitavets – Dróżdż/Husar 5:7, 6:4, 10:8.

Finał: Skapets/Tsitavets – Gołda/Jednacz 6:2, 7:6 (6).

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Królikowski/Pankowski – Michałowski/Sterniczuk 6:3, 6:1; Chłodnicki/Kolesnyk – Gadzaliński/Małecki 6:1, 6:2; (4) M. Kowal/J. Włodarczyk – Beranek/Kulpa 4:6, 6:1, 10:7; Krawczyk/Piekarz – F. Czyrek/K. Czyrek 2:6, 6:1, 10:3; Garbacz/Truszczynski – Błuś/Janiszewski 6:2, 6:7 (8), 10:7; (3) Nowacki/H. Plenkiewicz – Breus/O. Jandera 6:1, 3:6, 10:5; W. Lewandowski/Piasek – T. Sopoliński/Weiner 4:6, 6:2, 10:5; (2) Hughes/Kruppe – Gryń/P. Kowal 7:5, 6:1.

Ćwierćfinały: Królikowski/Pankowski – Chłodnicki/Kolesnyk 7:6 (0), 7:5; Krawczyk/Piekarz – M. Kowal/J. Włodarczyk 6:4, 6:1; Nowacki/H. Plenkiewicz – Garbacz/Truszczynski 6:1, 6:1; W. Lewandowski/Piasek – Hughes/Kruppe 7:5, 3:6, 15:13.

Półfinały: Królikowski/Pankowski – Krawczyk/Piekarz 6:3, 6:4; Nowacki/H. Plenkiewicz – W. Lewandowski/Piasek 6:1, 7:6 (6).

Finał: Królikowski/Pankowski – Nowacki/H. Plenkiewicz 7:5, 6:4.

Kategoria: ITF Juniors