Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Świątek - Svitolina 6:1, 6:4; Q. Zheng - Potapova 6:3, 6:2; Gauff - Pliskova 2:6, 6:4, 6:3; Kalinskaya - Ostapenko 6:4, 7:5; Paolini - Sakkari 6:4, 6:2; Rybakina - Fręch 7:6 (5), 3:6, 6:4; Vondrousova - Samsonova 6:2, 6:2; Cirstea - Vekic 3:6, 6:3, 7:5; DOHA ATP 250: Mensik - A. Murray 7:6 (6), 6:7 (3), 7:6 (4); Rublev - Gasquet 6:3, 6:4; Humbert - Kotov 6:4, 6:1; Bublik - Fucsovics 2:6, 6:3, 6:4; Khachanov - Marozsan 6:4, 7:5; Ruusuvuori - O'Connell 6:3, 6:3; Popyrin - Grenier 7:6 (3), 6:7 (8), 6:1; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Escobedo 6:4, 6:3; Nava - Schwartzman 6:4, 6:3; Vukic - Pacheco Mendez 7:6 (5), 7:6 (10); Hijikata - Kecmanovic 6:3, 7:6 (2); Giron - Daniel 6:4, 7:5; Borges - Koepfer 7:6 (2), 6:2; Nishioka - Cobolli 6:1, 6:0.

Tenis. Turniej ITF juniorów Angie Cup J60 w Puszczykowie – wyniki

Na kortach w Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie odbył się turniej ITF juniorów Angie Cup (nawierzchnia dywanowa w hali, kategoria J60).

Do finałów singla z polskich zawodników dotarli: Amelia Paszun, Inka Wawrzkiewicz i Jan Sadzik. Po tytuł sięgnęła Amelia. W półfinale odpadł Leon Zaorski. W grze podwójnej triumfowały Nadia Affelt i Anna Kmiecik.

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Paszun – Ciesielczyk 6:4, 6:3; Feldmane – N. Hurkacz 7:6 (2), 4:6, 6:2; Affelt – Nozdrachova 6:1, 6:2; (6) Hermanova – M. Wróbel 6:1, 7:6 (2), (3) Pushkar – Koprowska 6:2, 6:2; Brozova – Szczerek 7:5, 6:4; Śrutwa – Korseth 6:2, 6:3; A. Dvorackova – (7) Głowacka 7:5, 6:4; Stypuła – (8) Mackiewicz 7:5, 7:5; K. Lincer – K. Valentova 6:4, 6:4; Denisenko – Rajca 6:4, 3:6, 6:2; (4) Wawrzkiewicz – Oliveriusova 6:4, 6:3; (5) Kmiecik – Wdzięczna 6:2, 6:0; Moskova – M. Sikora 6:2, 6:2; Storkaas – J. Pabisiak 3:6, 7:6 (4), 6:3; (2) Czajka – Sybicka 6:4, 2:6, 6:4.

Druga runda: Paszun – Feldmane 6:1, 6:2; Hermanova – Affelt 4:6, 6:3, 6:4; Brozova – (3) Pushkar 6:3, 3:6, 6:4; A. Dvorackova – Śrutwa 6:3, 6:1; K. Lincer – Stypuła 6:3, 3:6, 7:5; Wawrzkiewicz – Denisenko 6:3, 6:4; Moskova – Kmiecik 6:4, 2:6, 6:4; Czajka – Storkaas 6:2, 6:1.

Ćwierćfinały: Paszun – Hermanova 7:6 (3), 6:4; A. Dvorackova – Brozova 6:3, 6:2; Wawrzkiewicz – K. Lincer 7:5, 3:6, 6:1; Moskova – Czajka 7:6 (5), 6:4. 

Półfinały: Paszun – A. Dvorackova 4:6, 6:2, 6:2; Wawrzkiewicz – Moskova 7:5, 6:2.

Finał: Paszun – Wawrzkiewicz 6:3, 6:3.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: Savano – (1) Hrynkiewicz 6:4, 3:6, 6:3; Kulpa – Truszczynski 6:3, 7:6 (6); K. Czyrek – Marozau 6:4, 6:1; (6) Peranovic – Gryń 6:2, 6:0; Vterkovskiy – (3) M. Andrzejczak 6:4, 6:1; Sterniczuk – Garbacz 7:6 (3), 6:4; Werbliński – Egbring 7:5, 6:1; (5) Gaillard – Sotikovs 6:0, 6:1; Bart – (7) Kruppe 6:3, 4:6, 6:4; Triquart – Nikołajuk 6:1, 5:7, 6:3; Sadzik – Reklevicius 6:3, 6:4; (4) Sift – Owramko 6:4, 6:2; (8) Lenders – Janiszewski 6:1, 6:3; Chłodnicki – Neumeister 6:2, 6:3; Gvylava – Neimanis 6:3, 6:4; (2) Zaorski – Brager-Carlsen 6:1, 6:2.

Druga runda: Savano – Kulpa 3:6, 6:3, 7:6 (1); Peranovic – K. Czyrek 6:2, 6:3; Vterkovskiy – Sterniczuk 6:4, 6:4; (5) Gaillard – Sterniczuk 6:4, 6:4; Gaillard – Werbliński 7:6 (4), 6:2; Triquart – Bart 6:1, 6:1; Sadzik – Sitf 7:5, 5:7, 7:5; Chłodnicki – Lenders 4:6, 6:2, 6:1; Zaorski – Gvylava 2:6, 6:4, 6:4.

Ćwierćfinały: Peranovic – Savano 6:7 (2), 6:4, 6:4; Gaillard – Vterkovskiy 6:1, 1:6, 6:2; Sadzik – Triquart 1:6, 6:2, 6:4; Zaorski – Chłodnicki 7:6 (1), 6:3.

Półfinały: Gaillard – Peranovic 6:1, 6:2; Sadzik – Zaorski 6:2, 3:1 i krecz Leona.

Finał: Gaillard – Sadzik 6:4, 7:6 (3).

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Paszun/Pushkar – bye; Piotrowska/Tytarenko – Rajca/Śrutwa 6:3, 6:4; Brozova/A. Dvorackova – (3) K. Lincer/Mackiewicz 6:4, 6:4; Ciesielczyk/Głowacka – Kusa/Storkaas 6:0, 6:2; N. Hurkacz/Sybicka – Nozdrachova/K. Valentova 6:3, 6:3; J. Pabisiak/M. Sikora – (4) Koprowska/Korseth 3:6, 6:1, 11:9; Hermanova/Oliveriusova – Maćkowiak/Szczerek 7:6 (4), 6:4; (2) Affelt/Kmiecik – bye.

Ćwierćfinały: Paszun/Pushkar – Piotrowska/Tytarenko 5:7, 6:2, 10:3; Brozova/A. Dvorackova – Ciesielczyk/Głowacka 5:7, 6:0, 10:7; N. Hurkacz/Sybicka – J. Pabisiak/M. Sikora 6:2, 6:3; Affelt/Kmiecik – Hermanova/Oliveriusova 2:6, 6:2, 10:6.

Półfinały: Brozova/A. Dvorackova – Paszun/Pushkar 6:4, 4:6, 10:8; Affelt/Kmiecik – N. Hurkacz/Sybicka 7:5, 6:0.

Finał: Affelt/Kmiecik – Brozova/A. Dvorackova 4:6, 6:1, 10:4.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Hrynkiewicz/Zaorski – Garbacz/Truszczynski 7:5, 6:4; Bart/Reklevicius – Janiszewski/Kolesnyk 6:2, 7:6 (3); (3) Gaillard/Lenders – Chłodnicki/K. Czyrek 6:3, 6:7 (6), 10:7; Kluczyński/Nikołajuk – Egbring/Triquart 7:6 (2), 6:3; Kaczorowski/K. Pabisiak – Gvylava/Neimanis 4:6, 6:4, 11:9; (4) Vterkovskiy/Sadzik – Małecki/Werbliński 6:2, 6:2; Kruppe/Marozau – Gadzaliński/Sterniczuk 7:6 (4), 6:4; (2) M. Andrzejczak/Sift – Savano/Sotikovs 5:7, 6:4, 11:9.

Ćwierćfinały: Hrynkiewicz/Zaorski – Bart/Reklevicius 6:4, 7:6 (2); Gaillard/Lenders – Kluczyński/Nikołajuk 6:3, 6:4; Kaczorowski/K. Pabisiak – Vterkovskiy/Sadzik 7:6 (9), 1:6, 10:8; M. Andrzejczak/Sift – Kruppe/Marozau 6:4, 6:3.

Półfinały: Gaillard/Lenders – Hrynkiewicz/Zaorski 3:6, 6:4, 13:11; M. Andrzejczak/Sift – Kaczorowski/K. Pabisiak 6:2, 6:3.

Finał: Gaillard/Lenders – M. Andrzejczak/Sift 6:3, 6:7 (4), 10:7.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Skorupska – bye; Tytarenko – bye; Stypuła – Kozmova 6:4, 6:2; Maćkowiak – (8) Hornecka 2:6, 6:3, 10:5; (2) Storkaas – bye; Wahl-Maniecka – Steinkamp walkower; N. Hurkacz – Capinska 6:1, 6:1; (5) Klimas – Bilak 6:2, 6:4; (3) Mał. Bajorek – Hausa 6:0, 6:0; Dollar – Mrzygłód 6:4, 6:1; Kusa – Markowska walkower; Sybicka – (7) Heiderova 6:1, 6:0; (4) Moskova – Piotrowska 4:6, 7:5, 10:5; Penkevych – Martyniak 6:3, 6:2; Małuszyńska – Hlukhoman 6:1, 6:2; (6) M. Wróbel – Grabowska 6:0, 6:0.

Druga runda: Skorupska – Tytarenko 6:3, 6:2; Stypuła – Maćkowiak 6:2, 6:4; Storkaas – Wahl-Maniecka 6:3, 6:0; N. Hurkacz – Klimas 6:3, 6:4; Mał. Bajorek – Dollar 6:1, 6:3; Sybicka – Kusa 6:0, 6:2; Moskova – Penkevych 7:6 (6), 3:1 i krecz Ewangeliny; M. Wróbel – Małuszyńska 7:6 (4), 6:2.

Trzecia runda: Stypuła – Skorupska 6:4, 6:3; N. Hurkacz – Storkaas 6:0, 6:2; Sybicka – Mał. Bajorek 6:3, 6:3; M. Wróbel – Moskova 6:4, 6:3.

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: Dójczyński – (1) Michałowski 6:2, 6:1; Kulpa – Bodnarchuk 6:3, 6:2; Kluj – Ramthun 6:1, 6:1; (7) Brager-Carlsen – Lipczyński 7:6 (4), 6:1; Karpiński – Tomczykowski 6:3, 6:4; Sterniczuk – Brondmo 6:2, 6:4; Kluczyński – Litwic 4:6, 6:1, 10:7; Odegaard – (8) Tomasiak 6:3, 6:1; Przygocki – (3) W. Lewandowski 4:1 i krecz; Nikołajuk – Karlsson 6:2, 6:1; K. Pabisiak – Drozny 6:2, 6:3; (6) Kolesnyk – Breus 6:4, 6:2; (4) Neumeister – Bajołek 6:2, 6:0; Grindheim – Gadzaliński 7:6 (3), 6:3; Biernacki – Ilnicki 6:2, 6:1; (5) Małecki – Kryvyi 6:3, 6:3.

Druga runda: Kulpa – Dójczyński 3:6, 7:6 (5), 10:3; Brager-Carlsen – Kluj 6:2, 6:2; Sterniczuk – Karpiński 6:4, 4:6, 10:8; Kluczyński – Odegaard 6:4, 6:2; Nikołajuk – Przygocki 6:2, 6:1; Kolesnyk – K. Pabisiak 6:1, 6:4; Neumeister – Grindheim 6:0, 6:3; Małecki – Biernacki 6:1, 6:1.

Trzecia runda: Brager-Carlsen – Kulpa 7:6 (10), 6:3; Sterniczuk – Kluczyński 7:6 (1), 4:6, 10:5; Nikołajuk – Kolesnyk 6:3, 6:1; Neumeister – Małecki 6:2, 6:3.

Kategoria: ITF Juniors