Polski Tenis

WYNIKI

HUA HIN WTA 250: Zidansek - L. Fruhvirtova 6:3, 4:6, 6:4; Xinyu Wang - Bjorklund 6:3, 6:3; Lin Zhu - Jang 6:4, 7:6 (6); LYON WTA 250: Paolini - Masarova 6:3, 6:2; Van Uytvanck - Korpatsch 6:2, 6:4.

Tenis. Turniej ITF juniorów Angie Cup w Puszczykowie – wyniki

W Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie rozgrywany był turniej ITF juniorów (do lat 18). Poznaliśmy triumfatorów zawodów.

W Angie Cup 2022 (korty twarde, kategoria grade 5) zwyciężyła Antonina Czajka. W finale singla chłopców Adam Majchrzak pokonał Nikodema Barcika. W deblu najlepsi byli: Antonina Czajka i Maria Głowacka oraz Dorian Juszczak i Mateusz Lange. 

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Czajka – F. Tye 6:1, 6:0; Chanova – Kosowska 6:2, 6:3; Kokocha – Odrobina 0:6, 7:5, 6:0; Persson – (7) Scata 3:6, 6:1, 7:6 (6); Caruk – (4) Mackiewicz 6:2, 7:5; Noering – Palus 6:2, 6:0; Javaheri – De Lorenzo 6:3, 6:3; (8) Koprowska – Cela 6:1, 6:0; (6) Baniak – Z. Witkowska 6:3, 6:4; Podolak – Aleksandrowicz 6:1, 6:1; A. Tye – M. Głowacka 6:2, 6:2; Donald – (3) Węgrzyn 6:3, 6:1; (5) Kuszel – Grzelak 6:0, 6:2; L. Matuszewski – Kluska 4:6, 6:3, 6:1; Szmyd – Strzelecka 7:6 (2), 6:1; (2) Rage – Stypuła 6:3, 6:1.

Druga runda: Czajka – Chanova 6:1, 7:5; Persson – Kokocha 3:6, 7:6 (4), 7:6 (5); Caruk – Noering walkower; Koprowska – Javaheri 6:1, 6:2; Baniak – Podolak 6:3, 6:3; A. Tye – Donald 6:3, 2:6, 7:5; L. Matuszewski – Kokocha 2:6, 7:5, 6:2; Rage – Szmyd 6:7 (1), 6:1, 6:1.

Ćwierćfinały: Czajka – Persson 6:1, 6:0; Caruk – Koprowska 7:5, 6:3; Baniak – A. Tye 6:4, 6:4; Rage – L. Matuszewski 7:6 (1), 6:3.

Półfinały: Czajka – Caruk 6:1, 6:2; Rage – Baniak 4:6, 6:3, 6:0.

Finał: Czajka – Rage 6:0, 6:4.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: Mizerski – (1) P. Blom 6:4, 6:2; M. Kowal – Krige 7:6 (6), 6:1; Krawczyk – Królikowski 6:4, 6:4; (7) Mosejczuk – Szymczak 7:5, 6:3; (4) Barcik – Krzyżosiak-Michnikowski 6:2, 6:1; Franchi – W. Lewandowski 6:3, 6:7 (1), 6:3; Mitoń – Żarski 6:1, 6:2; Błuś – (5) Łosiewicz 7:5, 6:3; Hughes – (8) Kosiński 6:3, 7:6 (6); A. Kasperski – Nowacki 6:3, 6:3; Bajurko – Knitter 6:3, 6:2; (3) Lange – Małecki 6:1, 6:4; (6) Pankowski – Wójcicki 6:1, 6:4; Froemel – Błaszczyk 6:2, 6:1; A. Majchrzak – Skierus 6:1, 6:1; (2) Juszczak – M. Andrzejczak 3:6, 6:2, 6:2.

Druga runda: Mizerski – M. Kowal 7:5, 4:6, 6:1; Krawczyk – Mosejczuk 7:5, 4:6, 6:4; Barcik – Franchi 6:2, 6:1; Mitoń – Błuś 6:3, 4:6, 6:0; Hughes – A. Kasperski 6:4, 6:2; Lange – Bajurko 7:6 (2), 6:4; Pankowski – Froemel 7:5, 6:7 (3), 7:5; A. Majchrzak – Juszczak 7:6 (3), 6:4.

Ćwierćfinały: Krawczyk – Mizerski 6:3, 6:3; Barcik – Mitoń 4:6, 6:3, 6:1; Lange – Hughes 6:3, 6:0; A. Majchrzak – Pankowski 6:3 i krecz Antka.

Półfinały: Barcik – Krawczyk 6:3 i krecz Kuby; A. Majchrzak – Lange 6:4, 6:2.

Finał: A. Majchrzak – Barcik. 

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Mackiewicz/Rage – bye; A. Tye/F. Tye – Odrobina/Palus 6:0, 6:3; (3) L. Matuszewski/Persson – Caruk/Szmyd 6:3, 6:4; Chanova/Donald – Kluska/Strzelecka 7:5, 6:1; Kokocha/Kosowska – De Lorenzo/Grzelak 6:0, 6:4; Czajka/Głowacka – (4) Koprowska/Witkowska 0:6, 6:3, 10:8; Javaheri/Węgrzyn – Podolak/Scata 7:5, 6:2; (2) Baniak/Kuszel – Cela/Drozd 6:2, 6:1. 

Ćwierćfinały: Mackiewicz/Rage – A. Tye/F. Tye 7:6 (4), 6:4; L. Matuszewski/Persson – Chanova/Donald 6:2, 6:3; Czajka/Głowacka – Kokocha/Kosowska 7:5, 6:3; Baniak/Kuszel – Javaheri/Węgrzyn 6:3, 6:3.

Półfinały: L. Matuszewski/Persson – Mackiewicz/Rage 7:6 (0), 6:3; Czajka/Głowacka – Baniak/Kuszel 6:3, 1:6, 10:5.

Finał: Czajka/Głowacka – L. Matuszewski/Persson 6:2, 4:6, 10:8.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Juszczak/Lange – Knitter/Nowacki 6:2, 6:4; Hrynkiewicz/Wójcicki – Pankowski/Szymczak 3:6, 6:4, 12:10; (4) Krawczyk/Królikowski – Błaszczyk/Krzyżosiak-Michnikowski 6:2, 6:2; Dąbrowski/W. Lewandowski – Edberg/Krige 3:6, 6:4, 10:5; M. Andrzejczak/M. Kowal – P. Blom/Popławski 7:6 (3), 3:6, 10:4; (3) Franchi/Mosejczuk – Barcik/Weiner 6:3, 3:6, 10:8; Froemel/Skierus – Błuś/Kasperski 3:6, 6:3, 10:4; (2) Kosiński/Mitoń – Bajurko/Mizerski 6:3, 6:2.

Ćwierćfinały: Juszczak/Lange – Hrynkiewicz/Wójcicki 6:2, 6:3; Krawczyk/Królikowski – Dąbrowski/W. Lewandowski 6:2, 6:2; Franchi/Mosejczuk – M. Andrzejczak/M. Kowal 4:6, 6:3, 10:6; Kosiński/Mitoń – Froemel/Skierus 6:2, 6:2.

Półfinały: Juszczak/Lange – Krawczyk/Królikowski 6:2, 6:2; Franchi/Mosejczuk – Kosiński/Mitoń 3:6, 7:6 (9), 10:6.

Finał: Juszczak/Lange – Franchi/Mosejczuk 6:2, 6:2.  

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: Kosowska – M. Jandera 7:5, 6:0; Kubicka – Kuzmina 6:1, 7:5.

Druga runda: Chanova – A. Drozd 6:3, 6:1; Kokocha – Henke 6:3, 6:0; Odrobina – Bianconi 6:1, 6:3; H. Smith – Kozakiewicz 6:2, 6:2; Buriak – Skorupska 6:3, 6:3; Kubicka – Chrisstoffels 6:2, 7:5; Stypuła – Szajkowska 6:2, 6:1.

Trzecia runda: Chanova – Kokocha 6:0, 6:2; Odrobina – H. Smith 7:5, 6:4; Kosowska – Buriak 6:3, 4:6, 12:10; Stypuła – Kubicka 6:1, 7:5. 

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Lambert – bye; Hughes – Hrynkiewicz 6:2, 6:3; Edberg – Dąbrowski 6:4, 6:4; Gadzaliński – J. Allecou 6:2, 6:2; (2) Spychalski – bye; Małecki – Maranda 6:4, 7:5; Mszyca – Michałowski 5:7, 6:3, 10:4; W. Lewandowski – Szczeciak 6:0, 6:3; (3) M. Andrzejczak – bye; Garbacz – O. Jandera 7:6 (3), 6:0; Biela – Nyk 6:4, 6:3; T. Sopoliński – Seb. Hyjek 6:1, 6:0; Kulpa – bye; Kołodziejczyk – St. Hyjek 6:0, 6:4; Nowacki – Weiner 6:1, 6:7 (12), 10:7; Popławski – Nazarov 3:6, 6:3, 10:8.

Druga runda: Hughes – Lambert 6:1, 6:1; Edberg – Gadzaliński 1:6, 6:1, 14:12; Małecki – Spychalski 6:4, 6:1; W. Lewandowski – Mszyca 6:2, 2:6, 10:6; M. Andrzejczak – Garbacz 6:3, 6:4; T. Sopoliński – Biela 2:2 i krecz Wojtka; Kołodziejczyk – Kulpa 6:3, 5:7, 10:4; Nowacki – Popławski 6:2, 6:4.

Trzecia runda: Hughes – Edberg 7:6 (2), 6:3; Małecki – W. Lewandowski 6:2, 6:2; M. Andrzejczak – T. Sopoliński 6:3, 6:3; Nowacki – Kołodziejczyk 7:6 (4), 6:3.

Plan gier

Kategoria: ITF Juniors