Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Parks - Peterson 6:1, 6:4; Bucsa/Falkowska - Gabueva/Zakharova 7:6 (4), 6:1.

Tenis. Turniej ITF juniorów Bucha Cup 2022 w Lesznie – wyniki

W Lesznie rozgrywany był turniej ITF juniorów Bucha Cup 2022. 

W półfinałach singla zawodów na obiekcie Leszno Tenis Klubu (korty twarde w hali, kategoria grade 4) z Polaków zagrali: Antonina Czajka, Dorian Juszczak i Leon Zaorski. W finale udanie walczył Zaorski. W deblu wygrali Amelia Paszun i Czajka oraz Dorian Juszczak i Mateusz Lange. 

Leszno Tenis Klub debiutuje w roli organizatora turnieju ITF juniorów. Zmagania odbywają się na czterech kortach. W kolejnym tygodniu zostaną rozegrane zawody grade 3.

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: Tkachenko – (1) Hejtmanek 7:6 (6), 6:2; Paszun – M. Głowacka 4:6, 6:4, 6:2; Kuszel – Valentinsson 6:4, 7:5; (6) Galiievska – Dobiasova 6:1, 6:3; (4) Krajmer – Pawelska 6:3, 6:4; Kolyada – A. Sikharulidze 6:2, 6:0; Varga – Halbersztadt 6:2, 6:1; (7) Adeikyte – Sidelnyk 7:6 (5), 2:6, 6:1; (8) Pushkar – Pieczyńska 6:3, 6:2; Brozova – Mrozkowiak 6:1, 6:2; Jirakova – Axler 6:3, 6:2; (3) Czajka – P. Kuznietsova 6:2, 6:2; (5) Soulie – Wawrzkiewicz 1:6, 6:3, 6:3; Okhendovskaya – Biełus 6:4, 4:6, 6:3; Brotea – E. Michta 6:1, 6:0; (2) Konjikusic – Reva 7:6 (5), 5:7, 6:2.

Druga runda: Paszun – Tkachenko 6:1, 6:2; Galiievska – Kuszel 6:4, 6:3; Krajmer – Kolyada 6:2, 6:1; Varga – Adeikyte 7:6 (5), 6:1; Pushkar – Brozova 3:6, 6:1, 6:1; Czajka – Jirakova 6:2, 6:1; Soulie – Okhendovskaya 6:2, 6:0; Konjikusic – Brotea 6:0, 6:1.

Ćwierćfinały: Galiievska – Paszun 5:7, 6:3, 6:0; Krajmer – Varga 6:4, 6:3; Czajka – Pushkar 6:2, 6:7 (4), 6:3; Soulie – Konjikusic 6:4, 7:6 (1).

Półfinały: Galiievska – Krajmer 6:3, 6:3; Soulie – Czajka 6:4, 6:2.

Finał: Galiievska – Soulie 6:1, 6:2.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Tkalenko – Klimas 6:2, 6:1; Augunas – Krzyżosiak-Michnikowski 6:4, 6:1; V. Hnidets – Barcik 7:6 (3), 6:1; Mantach – (8) Nano 7:6 (4), 7:5; Juszczak – (3) Panacek 6:7 (5), 7:6 (8), 6:2; Kalabishka – R. Antoni 6:4, 6:3; Audrins – Gvylava 6:3, 6:1; (6) Ważny – Volesky 6:0, 6:1; (5) Venger – Krawczyk 7:6 (2), 6:4; Zaorski – Błuś 6:1, 6:1; Wójcicki – Paroulek 6:2, 3:6, 6:3; (4) Lange – Grybkov 6:4, 6:3; (7) Bieldiugin – S. Norman 3:6, 7:5, 6:2; Vacula – P. Blom 6:1, 6:1; Vrba – H. Kovalenko 6:1, 6:1; (2) Tens – Pankowski 6:4, 6:1.

Druga runda: Tkalenko – Augunas 6:0, 6:2; Mantach – V. Hnidets 7:5, 6:4; Juszczak – Kalabishka 6:1, 6:2; Ważny – Audrins 7:5, 6:2; Zaorski – Venger 6:3, 6:0; Lange – Wójcicki 6:2, 6:7 (3), 6:4; Bieldiugin – Vacula 6:1, 6:2; Vrba – Tens 6:1, 4:6, 7:6 (3).

Ćwierćfinały: Tkalenko – Mantach 6:2, 6:0; Juszczak – Ważny 6:1, 7:5; Zaorski – Lange 6:1, 7:6 (4); Vrba – Bieldiugin 6:0, 6:1.

Półfinały: Tkalenko – Juszczak 6:3, 6:2; Zaorski – Vrba 6:4, 6:4.

Finał: Zaorski – Tkalenko 7:6 (10), 6:4.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: Kolyada/Pawelska – (1) Hejtmanek/Krajmer 6:0, 6:3; Trush/Varga – Głowacka/Jednacz 6:3, 6:4; (3) Czajka/Paszun – Reva/Tkachenko 6:0, 6:2; Biełus/Jirakova – Galiievska/Sikharulidze 6:3, 7:5; Sidelnyk/Kuznietsova – Dobiasova/E. Michta 4:6, 6:2, 10:5; (4) Adeikyte/Pushkar – Śrutwa/Wawrzkiewicz 3:6, 6:3, 11:9; Affelt/Kuszel – Brozova/Okhendovskaya 6:1, 2:6, 10:7; (2) Konjikusic/Soulie – Axeler/Valetinsson 2:6, 6:2, 10:4.

Ćwierćfinały: Kolyada/Pawelska – Trush/Varga 6:2, 6:2; Czajka/Paszun – Biełus/Jirakova 6:3, 6:2; Sidelnyk/Kuznietsova 6:2, 6:2; Affelt/Kuszel – Konjikusic/Soulie 6:4, 3:6, 10:7.

Półfinały: Czajka/Paszun – Kolyada/Pawelska 6:3, 4:6, 10:7; Affelt/Kuszel – Adeikyte/Pushkar 6:2, 7:5.

Finał: Czajka/Paszun – Affelt/Kuszel 5:7, 6:2, 10:6.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Mantach/Tkalenko – Paroulek/Volesky 2:6, 6:3, 10:8; Barcik/Wójcicki – Boiko/Tokar 6:2, 6:4; (3) Panacek/Zaorski – Błuś/W. Lewandowski 6:1, 6:1; Krawczyk/Pankowski – Grybkov/Melnik 6:0, 6:1; Vacula/Hnidets – Kalabishka/Sokrutenko 6:4, 6:2; (4) Juszczak/Lange – Audrins/Norman 7:6 (3), 6:3; Klimas/Vrba – Błaszczyk/Krzyżosiak-Michnikowski 6:2, 6:0; (2) Bieldiugin/Ważny – Gvylava/Kovalenko 6:2, 6:1.

Ćwierćfinały: Barcik/Wójcicki – Mantach/Tkalenko 6:2, 6:4; Panacek/Zaorski – Krawczyk/Pankowski 6:4, 6:7 (5), 10:7; Juszczak/Lange – Vacula/Hnidets 6:4, 6:1; Klimas/Vrba – Bieldiugin/Ważny 7:5, 6:0.

Półfinały: Panacek/Zaorski – Barcik/Wójcicki 6:3, 3:6, 10:7; Juszczak/Lange – Klimas/Vrba 6:1, 6:3.

Finał: Juszczak/Lange – Panacek/Zaorski 6:4, 7:6 (5).

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Kmiecik – Kosowska 6:3, 6:2; Ovcharova – M. Wróbel 1:6, 6:1, 11:9; Biełus – M. Jandera 6:2, 6:2; (7) Rajca – Maiboroda 5:7, 6:4, 10:7; (2) Jirakova – J.L. Pabisiak 6:0, 6:0; Chodkowska – Hlukhoman 6:2, 6:2; Trush – Jednacz 6:3, 7:5; (5) Affelt – Gontaryk 6:2, 6:3; (3) Śrutwa – Dollar 6:2, 6:7 (5), 10:7; Henriksen – Kusa 6:4, 3:6, 12:10; Kotlyarova – Kluska 7:5, 4:6, 14:12; (8) M. Głowacka – Palus 6:1, 6:1; (4) Caruk – Fedenko 6:2, 6:3; Jeck – Maćkowiak 6:1, 6:1; Szczepaniak – A. Hnidets 7:6 (3), 3:6, 10:3; (6) Brotea – Szmyd 6:2, 6:4. 

Druga runda: Kmiecik – Ovcharova 6:3, 6:2; Biełus – Rajca 6:4, 1:6, 11:9; Jirakova – Chodkowska 6:3, 6:3; Affelt – Trush 6:1, 6:4; Śrutwa – Henriksen 6:1, 6:4; M. Głowacka – Kotlyarova 7:6 (2), 6:4; Caruk – Jeck 6:1, 6:2; Brotea – Szczepaniak 6:3, 6:3.

Trzecia runda: Biełus – Kmiecik 0:6, 6:3, 10:6; Jirakova – Affelt 2:6, 6:4, 10:5; M. Głowacka – Śrutwa 6:1, 5:7, 10:2; Brotea – Caruk 3:6, 6:4, 10:8. 

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Królikowski – Boiko 6:4, 6:2; Błuś – Melnik 6:3, 4:6, 10:8; A. Kasperski – Gawlik 6:0, 6:3; (5) Sekachov – Knitter 6:1, 6:0; (2) V. Hnidets – M. Kowal 6:1, 6:2; Gadzaliński – K. Pabisiak 7:6 (4), 5:7, 10:4; Solarski – Sokrutenko 6:3, 4:6, 10:5; (6) Hrynkiewicz – O. Jandera 5:7, 7:6 (5), 10:6; (3) Volesky – Tomasiak 6:0, 6:1; Błaszczyk – Savano 6:0, 6:3; Garbacz – Maslennikov 6:2, 6:1; (7) Szymczak – M. Andrzejczak 6:1, 2:6, 10:7; (6) Wójcicki – W. Lewandowski 7:5, 6:2; Żarski – Salenko 7:6 (4), 3:6, 10:6; Cottin – Kulpa 6:3, 6:4; T. Sopoliński – (8) Allen 7:6 (0), 6:3.

Druga runda: Błuś – Królikowski 4:6, 6:1, 10:3; Sekachov – A. Kasperski 6:1, 6:0; V. Hnidets – Gadzaliński 7:6 (2), 3:6, 10:6; Hrynkiewicz – Solarski 6:2, 6:2; Volesky – Błaszczyk 6:3, 6:4; Szymczak – Garbacz 6:1, 6:1; Wójcicki – Żarski 7:5, 7:6 (4); T. Sopoliński – Cottin 6:2, 2:6, 10:6.

Trzecia runda: Błuś – Sekachov 6:4, 4:6, 10:8; V. Hnidets – Hrynkiewicz 6:4, 6:2; Volesky – Szymczak 6:3, 4:6, 10:7; Wójcicki – T. Sopoliński 6:3, 4:6, 10:6.

Kategoria: ITF Juniors