Polski Tenis

WYNIKI

ABU ZABI WTA 500: Samsonova - C. Liu 3:6, 6:2, 6:0; Teichmann - D. Yastremska 6:3, 7:6 (5); Pliskova - Bonaventure 6:1, 6:3; Putintseva - Andreescu 7:6 (2), 6:2; Krejcikova - Ruse 6:1, 6:4; S. Rogers - L. Fernandez 6:4, 6:7 (5), 6:1; Q. Zheng - Marino 6:3, 6:3; Haddad Maia - Bouzkova 4:6, 6:3, 6:0; Bencic/Mertens - Rosolska/Routliffe 6:1, 6:1; LINZ WTA 250: Masarova - Alexandrova 4:6, 6:1, 7:6 (6); Martic - Bassols Ribera 6:1, 7:5; Lys - Rakhimova 6:4, 7:6 (5); Van Uytvanck - Noskova 7:6 (3), 6:2; Vondrousova - Tomova 6:3, 6:3; Potapova - Bronzetti 2:6, 6:3, 6:4; Galfi - Pera 6:2, 7:6 (5); Giorgi - Cristian 6:1, 6:2; MONTPELLIER ATP 250: Cressy - Bellier 6:3, 6:2; Krajinovic - Karatsev 3:6, 7:6 (7), 6:2; Fucsovics - Blancaneaux 7:5, 5:7, 6:0; Huesler - Van Assche 6:3, 3:6, 6:3.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Turniej ITF juniorów DeSki Warsaw Cup 2022 – wyniki

W stolicy odbył się turniej ITF juniorów (do lat 18) DeSki Warsaw Cup 2022 (korty twarde w hali, kategoria grade 5). 

W finałach singla Ewa Czapulack pokonała Julię Daroszewską, a Tomasz Berkieta wygrał z Piotrem Czaczkowskim. W grach podwójnych najlepsi byli: Oliwia Kuszel i Maja Pawelska oraz Tomek Berkieta i Piotr Czaczkowski. 

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Górska – Bakyte 7:5, 6:2; Daroszewska – Mala 6:2, 7:5; Węgrzyn – Malaescu 6:1, 6:3; Czajka – (8) Zhylchuk 3:6, 6:0, 6:4; Ciesielczyk – (3) L. Stojanovic 6:4, 0:6, 6:3; Bajraliu – Turczuk 6:4, 6:1; Popławska – Podolak 6:2, 6:2; Podhajecka – (5) Koppova 4:6, 6:3, 6:1; Kolyada – (6) Bajorek 7:6 (6), 6:3; Straszewska – Bolotova 7:5, 6:1; Pawelska – Schoen 6:3, 6:4; (4) Rinman – Gołda 6:3, 3:6, 6:2; Kuszel – (7) Adeikyte 6:2, 6:2; Czapulak – Groen 4:6, 6:1, 6:1; Nesmianovych – Kłys 6:2, 6:1; (2) Koralnik – Piechowicz 6:3, 6:3.

Druga runda: Daroszewska – Górska 5:2 i krecz Darii; Czajka – Węgrzyn 7:6 (6), 62; Bajraliu – Ciesielczyk 6:2, 6:1; Popławska – Podhajecka 6:4, 6:3; Straszewska – Kolyada 6:3, 4:0 i krecz Ukrainki; Pawelska – Rinman 4:6, 6:3, 7:6 (6); Czapulak – Kuszel 4:6, 7:5, 6:2; Koralnik – Nesmianovych 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: Daroszewska – Czajka 6:4, 6:3; Bajraliu – Popławska 6:0, 6:2; Pawelska – Straszewska 6:4, 6:4; Czapulak – Koralnik 7:5, 6:1.

Półfinały: Daroszewska – Bajraliu 6:3, 6:2; Czapulak – Pawelska 6:2, 6:2.

Finał: Czapulak – Daroszewska 6:2, 6:1.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Siekanowicz – Curlej 6:4, 6:2; Matikainen – Augunas 6:3, 3:6, 7:6 (4); Blumenschein – M. Włodarczyk 6:3, 6:2; G. Gomez – (8) Łosiewicz 4:6, 6:4, 6:3; (4) Berkieta – Lavizzari 7:5, 6:3; Wright – Roś 6:0, 6:2; Strzelecki – Audrins 6:4, 7:6 (4); Mizerski – (6) Aharyshev 6:7 (5), 7:6 (3), 6:4; Smater – (7) Maeda 7:5, 1:6, 6:1; Dace – F. Kosiński 4:6, 6:0, 7:5; Schmitt – Zaorski 6:4, 6:4; (3) Czaczkowski – Rogynskiy 6:1, 6:2; Trifi – (5) Grzegorzewski 6:2, 6:2; Bojko – Rais 6:4, 6:4; Pop – Pałyszko 6:3, 7:5; Kokot – (2) Lakshmanan 3:6, 6:4, 7:5.

Druga runda: Matikainen – Siekanowicz 7:5 i krecz Piotra; Blumenschein – G. Gomez 7:6 (3), 6:2; Berkieta – Wright 6:4, 6:4; Strzelecki – Mizerski 6:2, 6:2; Dace – Smater 6:1, 6:3; Czaczkowski – Schmitt 7:6 (2), 6:2; Bojko – Trifi 6:2, 6:2; Kokot – Pop 7:6 (7), 3:6, 6:4.

Ćwierćfinały: Blumenschein – Matikainen 3:6, 6:3, 6:3; Berkieta – Strzelecki 7:6 (2), 6:2; Czaczkowski – Dace 6:3, 6:2; Kokot – Bojko 7:6 (2), 6:2.

Półfinały: Berkieta – Blumenschein 7:5, 6:3; Czaczkowski – Kokot 6:3, 7:6 (7).

Finał: Berkieta – Czaczkowski 7:6 (5), 6:2.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Rinman/Stojanovic – Podolak/Szmyd 6:1, 6:2; Bajraliu/Czajka – Głowacka/Straszewska 7:6 (7), 2:6, 10:8; Daroszewska/Popławska – (3) Adeiktye/Schoen 6:3, 6:3; Kuszel/Pawelska – Bakyte/Mala 6:0, 6:2; Lomans/Malaescu – Kłys/Kolyada 6:3, 2:6, 10:7; (4) Bajorek/Czapulak – Nesmianovych/Zhylchuk 6:3, 7:6 (7); Piechowicz/Węgrzyn – Groen/Zarina 6:1, 7:6 (5); Gołda/Turczuk – (2) Bolotova/Kopova 6:4, 5:7, 10:6.

Ćwierćfinały: Rinman/Stojanovic – Bajraliu/Czajka 3:6, 6:2, 15:13; Kuszel/Pawelska – Daroszewska/Popławska 6:3, 6:1; Bajorek/Czapulak – Lomans/Malaescu 6:4, 2:6, 10:3; Piechowicz/Węgrzyn – Gołda/Turczuk 6:2, 6:1.

Półfinały: Kuszel/Pawelska – Rinman/Stojanovic 4:6, 6:4, 10:4; Piechowicz/Węgrzyn – Bajorek/Czapulak 6:2, 2:6, 12:10.

Finał: Kuszel/Pawelska – Piechowicz/Węgrzyn 6:3, 3:6, 10:6.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Berkieta/Czaczkowski – Allen/Bojko 6:3, 6:4; Kosowski/Łosiewicz – Balducci/Blumenschein 6:4, 4:6, 10:6; Auguas/Matikainen – (4) Pałyszko/M. Włodarczyk 7:6 (6), 7:5; Maeda/Tabata – Gogulski/Mizerski 6:1, 6:3; Kosiński/Siekanowicz – Rais/Trifi 6:3, 6:2; P. Blom/Smater – (3) Aharyshev/Roginskyi 6:3, 6:2; Roś/Strzelecki – Gomez/Schmitt 2:6, 6:4, 10:4; Dace/Wright – (2) Grzegorzewski/Lechno-Wasiutyński 2:6, 6:2, 10:8.

Ćwierćfinały: Berkieta/Czaczkowski – Kosowski/Łosiewicz 6:3, 6:3; Auguas/Matikainen – Maeda/Tabata 6:2, 6:3; Kosiński/Siekanowicz – P. Blom/Smater 7:6 (2), 6:4; Roś/Strzelecki – Dace/Wright 4:6, 6:2, 14:12.

Półfinały: Berkieta/Czaczkowski – Auguas/Matikainen 3:6, 7:5, 10:8; Kosiński/Siekanowicz – Roś/Strzelecki 6:0, 6:2.

Finał: Berkieta/Czaczkowski – Kosiński/Siekanowicz 6:7 (3,) 6:2, 10:7.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Straszewska – Rizzetto 6:0, 6:2; Ozola – Klimas 6:2, 7:6 (7); Yurchenko – M. Głowacka 6:4, 6:1; Ciesielczyk – (5) Cechanaviciute 3:6, 6:4, 10:6; (2) Podhajecka – Ternstrom 6:1, 6:1; Chodkowska – Scata 6:3, 7:6 (1); H. Jankowska – Kaukenas 3:6, 6:4, 10:3; (7) Lomans – Z. Witkowska 6:4, 6:4; Okorokova – (3) Persson 6:2, 6:0; Kolyada – Szmyd 6:3, 6:4; Chytilova – Odrobina 6:3, 5:7, 12:10; (8) Skowrońska – Korolova 6:3, 6:3; (4) L. Matuszewski – Novakova 6:3, 6:2; Zarina – Af Jochnick 6:4, 6:1; Podolak – Ladrowska 6:3, 6:1; (6) Łężniak – Lehtinen 6:2, 7:5. 

Druga runda: Straszewska – Ozola 6:2 6:1; Ciesielczyk – Yurchenko 7:6 (3), 3:6, 10:3; Podhajecka – Chodkowska 6:1, 6:0; Lomans – H. Jankowska 6:1, 6:3; Kolyada – Okorokova 6:2, 6:4; Chytilova – Skowrońska 6:4, 6:0; Zarina – L. Matuszewski 6:4, 5:7, 10:6; Podolak – Łężniak 6:1, 6:4.

Trzecia runda: Straszewska – Ciesielczyk 6:2, 6:3; Podhajecka – Lomans 6:3, 6:4; Kolyada – Chytilova 6:2, 6:2; Podolak – Zarina 6:2, 6:2.

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Strzelecki – Krawczyk 7:6 (3), 6:2; Tabata – Ważny 0:1, 6:1, 11:9; P. Blom – Martins 7:6 (5), 6:0; (6) Lavizzari – Bajurko 6:3, 7:5; Dace – (2) Gogulski 6:4, 6:2; Poritskyy – Stasiak 6:1, 7:5; Królikowski – Kolk 6:2, 4:6, 10:3; Mizerski – (7) Juszczak 7:5, 7:5; (3) J. Włodarczyk – Allen 6:3, 6:2; Trifi – Wójcicki 6:3, 6:2; Szymczak – M. Nawaf 6:1, 6:2; Sasko – (8) Lantsov 6:1, 6:2; (4) Wright – D. Lewandowski 6:1, 6:1; Lange – Hnidets 6:4, 2:6, 10:8; Hrynkiewicz – Klimas 6:7 (9), 6:3, 10:8; Balducci – (5) Kosowski 7:6 (7), 2:6, 10:7.

Druga runda: Strzelecki – Tabata 7:6 (8), 6:3; Lavizzari – P. Blom 6:2, 6:2; Dace – Poritskyy 6:4, 7:5; Mizerski – Królikowski 6:1, 6:2; Trifi – J. Włodarczyk 7:5, 6:4; Szymczak – Sasko 6:7 (4), 6:3, 10:4; Wright – Lange 5:7, 7:6 (2), 10:8; Hrynkiewicz – Balducci 7:6 (2), 6:2.

Trzecia runda: Lavizzari – Strzelecki 6:4, 3:6, 10:0; Dace – Mizerski 7:5, 5:7, 10:4; Trifi – Szymczak 6:3, 7:6 (4); Wright – Hrynkiewicz 6:2, 6:2.

Kategoria: ITF Juniors