Polski Tenis

WYNIKI

NOTTINGHAM WTA 250: Boulter - Fręch 6:2, 6:4; Jabeur - A. Krueger 6:4, 4:6, 7:5; Jabeur - L. Fruhvirtova 6:2, 6:1; S-HERTOGENBOSCH WTA 250: Andreescu - Osaka 6:4, 3:6, 7:6 (3); Samsonova - Minnen 6:4, 7:5; Galfi - Krunic 7:5, 6:3; WALENCJA WTA 125: Tomova - Semenistaja 6:3, 6:1; A. Li - Kalieva 6:2, 6:0; Shymanovich - Pigossi 6:0, 7:6 (1); 'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Korda - T. Paul 6:4, 6:2; Griekspoor - Vukic 4:6, 6:3, 7:6 (4); De Minaur - Raonic 7:5, 6:2;STUTTGART ATP 250: Draper - Tiafoe 5:7, 6:4, 7:6 (1); M. Berrettini - Duckworth 6:4, 7:5; Musetti - Bublik 4:6, 6:1, 1:0 i krecz Akexandra; Nakashima - Struff walkower. 

Tenis. Turniej ITF juniorów Gdańsk Open 2024 – wyniki

Nadia Affelt, Aleksandra Zapława i Kacper Knitter najlepiej z polskich tenisistów prezentowali się w turnieju ITF juniorów Gdańsk Open 2024. 

W zawodach kategorii J60 (korty ziemne) w ćwierćfinałach singla z biało-czerwonych odpadli: Nika Hurkacz, Oliwia Kuszel, Julia Kołodziejska, Maciej Zarębski, Patryk Kowal i Tymon Litwic. Affelt, Zapława i Knitter walczyli w półfinałach. W finale zagrała Nadia. 

Brawa dla niespełna 14-letniej Oli, dla której to debiut w gronie juniorek w turnieju ITF. Na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej spisuje się znakomicie. 

W deblu juniorek triumfowały Sara Husar i Inka Wawrzkiewicz. 

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Kuharenko – Krześniak 6:2, 6:1; Hornecka – Isakova 4:6, 7:6 (4), 6:4; Vrajikova – Badurowicz 3:6, 7:6 (5), 6:3; N. Hurkacz – (8) Biełus 6:2, 6:2; Skapets – (3) Dróżdż 6:3, 6:1; Głowacka – Antici 6:4, 6:4; Śrutwa – Koprowska 7:5, 6:3; (5) Kuznietsova – Pacocha 3:6, 6:1, 6:2; (6) Wróbel – Ciesielczyk 6:2, 6:4; Kuszel – Razhkova 6:0, 6:0; Zapława – Tytarenko 6:3, 7:5; Piotrowska – (4) Kapcia 7:6 (2), 2:6, 6:2; Wahl-Maniecka – (7) Trush 5:7, 6:3, 6:3; Kołodziejska – Bajorek 6:4, 5:7, 7:5; Shymanska – Wdzięczna 6:3, 6:1; Affelt – (2) Husar 6:2, 7:5. 

Druga runda: Kuharenko – Hornecka 6:3, 6:1; N. Hurkacz – Vrajikova 6:2, 6:0; Skapets – Głowacka 6:1, 6:3; Kuznietsova – Śrutwa 6:2, 6:0; Kuszel – Wróbel 6:3, 6:2; Zapława – Piotrowska 6:2, 6:2; Kołodziejska – Wahl-Maniecka 7:5, 6:1; Affelt – Shymanska 6:4, 6:2. 

Ćwierćfinały: Kuharenko – N. Hurkacz 6:0, 6:4; Skapets – Kuznietsova 6:4, 3:6, 6:3; Zapława – Kuszel 6:2, 7:5; Affelt – Kołodziejska 7:6 (8), 6:1.

Półfinały: Kuharenko – Skapets 6:2, 6:2; Affelt – Zapława 7:6 (4), 6:4.

Finał: Kuharenko – Affelt 6:2, 6:0.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Lyapshin – Owramko 6:2, 6:4; Sterniczek – Fluri 6:3, 6:2; Savano – F. Czyrek 6:2, 6:1; (8) Zarębski – Karpiński 7:6 (5), 6:1; (3) Gunzinger – Januchowski 7:6 (10), 4:6, 6:3; Bahloul – Pielat 7:6 (5), 6:3; P. Kowal – Biczyk 6:2, 6:4; Małecki – (5) Hughes 2:6, 6:4, 6:3; Hvylava – Gryń 6:0, 7:5; LItwic – Robas 6:4, 6:4; Knitter – K. Czyrek 6:1, 4:6, 6:1; (4) Zagars – Piasek 6:1, 6:0; (6) Andriveau – Werbliński 6:2, 6:3; Mitoń – Kluczyński 6:4, 3:6, 7:6 (3); Truszczynski – Janiszewska 6:1, 7:5; (2) Bien – Urbański 7:6 (5), 6:2.

Druga runda: Lyapshin – Sterniczuk 6:1, 6:0; Zarębski – Savano 6:4, 6:3; Gunzinger – Bahloul 6:1, 6:3; P. Kowal – Małecki 6:3, 6:3; Litwic – Hvylava 6:4, 6:2; Knitter – Zagars 6:3, 6:4; Andriveau – Mitoń 3:6, 6:4, 2:2 i krecz Mateusza; Bien – Truszczynski 6:2, 6:1.

Ćwierćfinały: Lyapshin – Zarębski 6:3, 6:2; Gunzinger – P. Kowal 7:5, 7:5; Knitter – Litwic 7:5, 5:7, 6:3; Bien – Andriveau 7:5, 7:5.

Półfinały: Gunzinger – Lyapshin 6:4, 6:2; Bien – Knitter 7:5, 6:1.

Finał: Gunzinger – Bien 6:3, 6:4.

Gra podwójna

Finał juniorek: Husar/Wawrzkiewicz – Kapcia/Kuharenko 6:2, 6:4.

Finał juniorów: Gunzinger/Robas – Lyapshin/Zagars 4:6, 6:4, 10:6.

Komplet wyników

Fot. Marta Kurzacz/GAT

Kategoria: ITF Juniors