Polski Tenis

WYNIKI

MONTREAL ATP 1000: Ruusuvuori - Wawrinka 6:3, 3:6, 6:3; Brooksby - Bublik 6:2, 6:3; Khachanov - F. Cerundolo 7:6 (4), 5:7, 6:3; Molcan - McDonald 7:6 (1), 6:4; Hurkacz/Zieliński - Puetz/Venus 6:3, 7:6 (4); TORONTO WTA 1000: Stephens - Kenin 6:2, 6:7 (5), 7:5; Cornet - Garcia 3:6, 6:3, 6:3; Muhammad - Keys 7:6 (5), 6:4; Pliskova - Krejcikova 6:3, 6:4; Rybakina - Bouzkova 7:5, 6:7 (3), 6:1; S. Williams - Parrizas Diaz 6:3, 6:4; Ostapenko - Kalinina 6:4, 6:2; Halep - Vekic 6:0, 6:2; Haddad Maia - Trevisan 6:2, 2:6, 6:2; Teichmann - V. Williams 6:2, 6:3; Riske-Amritraj - Kvitova 6:2, 4:6, 6:3; Putintseva - Sebov 3:6, 6:2, 7:5; L. Fernandez - Sanders 6:4, 6:7 (2), 6:3; CONCORD WTA 125: Fręch - Tikhonova 6:4, 6:2; Muchova - Bjorklund 6:2, 6:1; Bonaventure - Gracheva 6:2, 7:5; Townsend - L. Sun 6:3, 6:0; Blinkova - Flink 6:3, 6:7 (5), 6:2.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Turniej ITF juniorów Grand Prix Wojciecha Fibaka w Poznaniu – wyniki

Na kortach AZS Poznań przy ulicy Noskowskiego rozgrywany był turniej ITF juniorów Grand Prix Wojciecha Fibaka.

W głównej części zawodów (korty ziemne, kategoria grade 3) z Polaków do drugiej rundy awansowali: Nadia Kulbiej, Barbara Straszewska, Julia Daroszewska, Oliwia Orlińska, Gabriel Matuszewski, Leon Zaorski. W ćwierćfinale zagrała tylko Straszewska.

W finałach debla walczyli: Karolina Gołda, Oliwia Orlińska, Piotr Czaczkowski i Gabriel Matuszewski.

Dziką kartę do eliminacji otrzymał 14-letni Grek Lazaros Paschalidis, wnuk Wojciecha Fibaka. Odpadł już w pierwszej rundzie. 

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Kotliar – Kuszel 6:3, 6:0; M. Drozd – Mackiewicz 6:2, 6:1; Di Paola – Persson 6:2, 6:1; (8) Goina – Affelt 6:3, 6:2; (4) Maric – Maćkowiak 6:2, 6:2; Orlińska – L. Nilsson 6:4, 7:5; Kliuch – Turczuk 6:3, 6:2; (5) Greco – Koprowska 6:4, 6:2; (6) Puls – Skowrońska 6:1, 6:0; Zhylchuk – Gołda 6:3, 6:1; Daroszewska – Calvo 6:3, 6:3; (3) Zeghlouli – M. Głowacka 6:3, 6:1; Kulbiej – (7) Zack 7:6 (2), 6:0; Straszewska – Lazarevic 2:6, 7:6 (2), 6:3; Brozova – Czapulak 6:3, 6:3; (2) Morreale – Podhajecka 6:4, 6:4.

Druga runda: Kotliar – M. Drozd 6:3, 6:1; Goina – Di Paola 6:3, 6:4; Maric – Orlińska 7:5, 6:3; Kliuch – Greco 7:5, 1:0 i krecz Włoszki; Puls – Zhylchuk 3:6, 6:3, 6:3; Zeghlouli – Daroszewska 6:2, 6:4; Straszewska – Kulbiej 6:1, 6:3; Morreale – Brozova 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: Kotliar – Goina 6:1, 6:2; Maric – Kliuch 7:6 (4), 6:0; Puls – Zeghlouli 2:6, 6:4, 6:3; Morreale – Straszewska 6:3, 6:4.

Półfinały: Kotliar – Maric 6:4, 6:3; Puls – Morreale 6:2, 6:2.

Finał: Puls – Kotliar 6:4, 2:6, 6:3.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Demanet – Siekanowicz 6:0, 2:0 i krecz Piotra; Dambins – Solarski 6:3, 6:4; Vulpitta – Lechno-Wasiutyński 6:4, 1:6, 6:2; (7) Virgili Berini – Lange 6:3, 6:4; (3) Boosarawongse – Błuś 7:6 (6), 6:0; Kupfers – Mitoń 7:6 (5), 6:3; E. Aubert – Schwarc 6:1, 6:1; Nemeth – (8) Czaczkowski 6:3, 6:1; (6) Saar – M. Kowal 6:4, 6:3; Zaorski – Masera 2:6, 6:2, 6:3; Ratiu – Barcik 6:7 (1), 7:5, 6:4; (4) Bidan – Biedermann 6:2, 7:6 (4); (5) Tkalenko – Grzegorzewski 6:7 (5), 7:6 (5), 3:0 i krecz Oskara; Tens – Mizerski 7:5, 7:5; Meduri – Dzieło 6:2, 6:0; (2) G. Matuszewski – Marques 4:6, 7:6 (2), 6:3.

Druga runda: Demanet – Dambins 6:1, 6:1; Vulpitta – Virgili Berini 7:6 (6), 6:3; Boosarawongse – Kupfers 6:4, 6:1; E. Aubert – Nemeth 6:3, 6:3; Saar – Zaorski 7:5, 6:4; Bidan – Ratiu 7:6 (1), 3:6, 7:6 (3); Tkalenko – Tens 7:6 (4), 6:2; Meduri – G. Matuszewski 6:2, 3:6, 6:2.

Ćwierćfinały: Demanet – Vulpitta 6:3, 6:2; Boosarawongse – E. Aubert 2:6, 6:4, 6:3; Bidan – Saar 6:4, 6:7 (6), 6:4; Meduri – Tkalenko 7:6 (5), 7:6 (4).

Półfinały: Demanet – Boosarawongse 6:1, 6:1; Bidan – Meduri 6:4, 4:6, 7:6 (5).

Finał: Bidan – Demanet 2:6, 6:4, 7:6 (5).

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Kotliar/Zack – bye; Affelt/Kliuch – Głowacka/Maćkowiak 5:7, 6:3, 10:8; (3) Goina/Zeghlouli – Durska/N. Michta 6:2, 6:3; Lazarevic/Maric – Podhajecka/Straszewska 6:4, 6:3; Daroszewska/Nilsson – L. Matuszewski/Persson 7:5, 5:7, 10:6; (4) Puls/Zhylchuk – Czapulak/Mackiewicz walkower; Calvo/Di Paola – Kuszel/Pavlenko 6:1, 7:6 (1); Gołda/Orlińska – (2) Greco/Morreale walkower.

Ćwierćfinały: Affelt/Kliuch – Kotliar/Zack 6:3, 3:6, 10:7; Lazarevic/Maric – Goina/Zeghlouli 6:2, 6:1; Puls/Zhylchuk – Daroszewska/Nilsson 6:7 (7), 6:4, 10:8; Gołda/Orlińska – Calvo/Di Paola 6:1, 6:1.

Półfinały: Lazarevic/Maric – Affelt/Kliuch 6:2, 6:2; Gołda/Orlińska – Puls/Zhylchuk 6:2, 6:7 (5), 10:8.

Finał: Lazarevic/Maric – Gołda/Orlińska 6:1, 6:0.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Czaczkowski/G. Matuszewski – bye; E. Aubert/N. Aubert – Dambins/Kupfers 6:4, 6:4; Masera/Vulpitta – (3) Bidan/Boosarawongse 6:4, 4:6, 10:5; Lange/Mitoń – Tens/Zaorski 6:3, 6:4; Meduri/Virgili Berini – Błuś/Dzieło 6:3, 6:4; M. Kowal/Schwarc – (4) Grzegorzewski/Saar walkower; Lechno-Wasiutyński/Nemeth – Barcik/Wójcicki 7:5, 6:4; (2) Demanet/Ratiu – Mizerski/Tkalenko 6:2, 6:3.

Ćwierćfinały: Czaczkowski/G. Matuszewski – E. Aubert/N. Aubert 6:7 (2), 6:1, 11:9; Masera/Vulpitta – Lange/Mitoń 4:6, 6:3, 15:13; Meduri/Virgili Berini – M. Kowal/Schwarc 6:2, 6:7 (5), 12:10; Demanet/Ratiu – Lechno-Wasiutyński/Nemeth 6:4, 6:3.

Półfinały: Czaczkowski/G. Matuszewski – Masera/Vulpitta 4:6, 6:4, 12:10; Meduri/Virgili Berini – Demanet/Ratiu 7:6 (3), 7:6 (5).

Finał: Meduri/Virgili Berini – Czaczkowski/G. Matuszewski 7:6 (4), 6:3.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Daroszewska – bye; Podolak – H. Jankowska 6:2, 6:0; A. Drozd – Buriak 6:2, 1:6, 10:2; Stypuła – (8) Aleksandrowicz 4:6, 6:4, 10:4; (2) N. Michta – bye; Skorupska – A. Hnidets 6:1, 6:2; M. Głowacka – Niemc 6:4, 1:6, 10:3; (5) Scata – bye; (3) Nilsson – bye; Kmiecik – Caruk 6:4, 6:4; Kliuch – Gniewkowska 6:2, 5:7, 10:7; (7) Durska – Strzelecka 6:4, 6:3; (4) Pavlenko – bye; Kozieł – Odrobina 3:6, 6:3, 10:6; Brozova – Jasiczek 6:4, 6:4; (6) L. Matuszewski – Budnik 6:3, 6:2.

Druga runda: Daroszewska – Podolak 6:3, 6:2; Stypuła – A. Drozd 6:3, 6:2; N. Michta – Skorupska 1:6, 6:3, 10:6; M. Głowacka – Scata 6:2, 6:3; Kmiecik – Nilsson 6:7 (5), 5:2, 10:5; Kliuch – Durska 6:2, 6:1; Pavlenko – Kozieł 4:6, 6:2, 10:3; Brozova – L. Matuszewski 6:2, 6:4.

Trzecia runda: Daroszewska – Stypuła 6:3, 6:1; M. Głowacka – N. Michta 6:3, 6:1; Kliuch – Kmiecik 6:1, 4:6, 10:6; Brozova – Pavlenko 6:7 (4), 6:1, 10:3.

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Wright – bye; Błuś – M. Tvede 6:0, 6:3; Weiner – Paschalidis 6:4, 6:3; Nazarov – (6) Krawczyk 6:2, 6:3; (2) Strzelecki – bye; V. Hnidets – Maranda 6:3, 6:0; Mizerski – Krzyżosiak-Michnikowski 6:1, 6:1; Czyrek – (5) Hagmann 2:6, 6:2, 10:4; (3) Biedermann – bye; Kluczyński – Shevtsov 6:2, 6:7 (1), 10:8; T. Sopoliński – Garbacz 6:2, 4:6, 11:9; (8) Solarski – Knitter 6:4, 6:3; (4) Dzieło – Pencko 6:0, 6:1; M. Andrzejczak – A. Tvede 6:4, 6:3; Wójcicki – Breus 6:2, 6:4; (7) Voblikov – Lambert 7:6 (3), 6:3. 

Druga runda: Błuś – Wright 6:0, 6:1; Nazarov – Weiner 6:1, 6:2; Strzelecki – V. Hnidets 6:2, 6:4; Mizerski – Czyrek 6:4, 6:2; Biedermann – Kluczyński 6:3, 6:2; Solarski – T. Sopoliński 6:2, 6:4; Dzieło – M. Andrzejczak 6:3, 6:1; Voblikov – Wójcicki 6:4, 6:4.

Trzecia runda: Błuś – Nazarov 6:0, 6:3; Mizerski – Strzelecki 7:6 (1), 2:0 i krecz Kuby; Biedermann – Solarski 2:6, 6:4, 10:6; Dzieło – Voblikov 6:0, 6:0.

Kategoria: ITF Juniors