Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Linette - Tomova 4:6, 6:3, 6:2; Fręch - Kalinina 2:6, 6:0, 6:1; Noskova - Seidel 6:1, 6:3; Samson - Selekhmeteva 2:6, 6:3, 7:5; JASSY WTA 250: M. Andreeva - Boskovic 6:2, 6:0; Danilovic - Bondar 7:5, 6:2; Paquet - Janicijevic 0:6, 6:2, 6:1; WARSZAWA WTA 125: Chwalińska - Diyas 6:4, 6:0; Bolkvadze - Feistel 2:6, 6:2, 6:3; Semenistaja - U. Radwańska 6:4, 6:3; Joint - Stojanovic 6:3, 2:6, 6:1; Shinikova - Aiava 6:1, 6:4; Glushko - Monnet 6:3, 6:4; Parks - Klimovicova 6:2, 6:3; Kung - Hontama 6:3, 3:6, 6:3; KITZBUHEL ATP 250: Hanfmann - Heide 6:3, 1:6, 6:2; Seyboth Wild - Djere 4:6, 6:3, 6:2; Moreno de Alboran - Neumayer 6:4, 6:4; M. Berrettini - Tabilo 7:6 (4), 7:6 (5); Baez - Tirante 6:3, 6:3; P. Martinez - Nagal 7:5, 7:5; Diaz Acosta - Galan 6:2, 4:6, 6:3; Gaston - Carballes Baena 6:2, 7:6 (5); UMAG ATP 250: F. Cerundolo - M. Dodig 6:3, 6:4; Musetti - Trungelliti 6:4, 6:3; Sonego - A. Muller 7:5, 6:1; Lajovic - Cobolli 7:6 (5), 7:6 (3); ATLANTA ATP 250: Opelka - Kovacevic 6:3, 7:6 (5); Purcell - O'Connell4:6, 7:5, 6:2; J. Shang - A. Martin 6:1, 6:1.

Tenis. Turniej ITF juniorów J100 Ukrainian Open U18 w Lesznie – wyniki

Leszno Tenis Klub gościł uczestników turnieju ITF juniorów Ukrainian Open U18 z udziałem sporej grupy biało-czerwonych. 

W zawodów w województwie wielkopolskim (korty twarde w hali, kategoria J100) brylował Alan Ważny (322 ITF), który wygrał w singlu i grze podwójnej. W półfinale singla rywalizowała Amelia Paszun. 

Za to Dominika Podhajecka do ćwierćfinału singla dołożyła triumf w deblu. 

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Steiner – Baniak 6:2, 6:1; Borkop – Tkachenko 6:3, 6:3; Sviglerova – Hlukhoman 6:0, 6:0; Bajraliu – (7) Straszewska 6:2, 6:1; (4) Hessleryd – Isakova 6:0, 6:0; Paszun – Dobiasova 6:2, 6:3; Kmiecik – Kolyada 6:4 i krecz Anastazji; Pushkar – (6) Breaz 6:1, 4:6, 6:3; (5) Galiievska – Czajka 6:2, 6:0; Supova – Maeland 6:4, 7:6 (1); Fernandez Rincon – Skliar 6:4, 5:7, 7:5; (3) Podhajecka – Larsson 6:0, 6:3; (8) Tichackova – Gasparini 7:5, 6:1; Shymanska – Wojtaszczyk 7:5, 7:5; Kliuch – Bozova 7:5, 7:6 (5); Sorska – (2) Molnar – Sorska 7:6 (3), 7:5.

Druga runda: Steiner – Borkop 6:2, 6:2; Bajraliu – Sviglerova 6:2, 4:0 i krecz Czeszki; Paszun – Hessleryd 6:0, 6:2; Pushkar – Kmiecik 7:5, 6:4; Galiievska – Supova 6:3, 6:3; Podhajecka – Fernandez Rincon 6:2, 2:6, 6:0; Sorska – Tichackova 1:6, 6:4, 6:4.

Ćwierćfinały: Steiner – Bajraliu 6:4, 6:1; Paszun – Pushkar 6:4, 6:2; Galiievska – Podhajecka 6:1, 7:5; Tichackova – Sorska 2:6, 6:3, 6:2.

Półfinały: Steiner – Paszun 7:5, 6:7 (4), 7:5; Tichackova – Galiievska 6:2, 6:1. 

Finał: Tichackova – Steiner 6:3, 6:2.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Klimas – M. Kumar6:7 (5), 6:4, 6:4; Ważny – Isakov 6:1, 6:0; Munkhammar – Hahn 6:2, 6:3; Mantach – (6) Jędrzejczak 6:4, 1:6, 6:1; (3) Barsukov – Caby 6:3, 7:6 (5); M. Andrzejczak – Hooper 6:4, 2:6, 6:3; Widell – Boitsov 6:2, 6:0; Simmen – (8) Basile 6:4, 6:3; (7) Kucera – Kosiński 6:4, 6:2; Solheim – Turgut 6:1, 6:3; Zaorski – Johnson-Hauldren 6:4, 6:2; (4) Hede – Gvylava 6:3, 7:5; (5) Garcia Perez – Noltrop 6:3, 6:4; Krawczyk – Grybkov 6:3, 6:3; Jilly – Soukup 7:6 (2), 1:6, 6:3; (2) Voljavec – J. Włodarczyk 6:2, 5:7, 6:2.

Druga runda: Ważny – Klimas 6:2, 6:4; Munkhammar – Mantach 6:3, 7:6 (2); Barsukov – M. Andrzejczak 6:3, 6:2; Widell – Simmen 6:4, 6:4; Solheim – Kucera walkower; Hede – Zaorski 6:2, 3:6, 6:1; Garcia Perez – Krawczyk 6:3, 7:5; Voljavec – Jilly 6:4, 4:6, 6:4.  

Ćwierćfinały: Ważny – Munkhammar 7:5, 6:2; Widell – Barsukov 4:6, 6:3, 6:1; Solheim – Hede 7:5, 7:6 (9); Garcia Perez – Voljavec 6:2, 6:2. 

Półfinały: Ważny – Widell 1:6, 7:6 (1), 6:1; Garcia Paez – Solheim walkower.

Finał: Ważny – Garcia Paez 6:3, 7:6 (1).

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Molnar/Podhajecka – bye; Baniak/Głowacka – Dollar/Isakova 6:1, 6:0; (3) Czajka/Galiievska – Dobiasova/Kmiecik 6:4, 3:6, 10:8; Gasparini/Tkachenko – Hlukhoman/Shymanska 6:2, 6:2; Bajraliu/Larsson – Borkop/Pushkar 4:6, 6:1, 10:6; Supova/Tichackova – (4) Bozova/Hessleryd walkower; Kliuch/Sorska – Fernandez Rincon/Skliar 7:6 (4), 6:2; Paszun/Straszewska – (2) Breaz/Steiner 6:1, 6:1. 

Ćwierćfinały: Molnar/Podhajecka – Baniak/Głowacka 7:5, 6:1; Gasparini/Tkachenko – Czajka/Galiievska 6:3, 2:6, 10:6; Bajraliu/Larsson – Supova/Tichackova 6:2, 4:6, 10:8; Paszun/Straszewska – Kliuch/Sorska 6:0, 6:4.

Półfinały: Molnar/Podhajecka – Gasparini/Tkachenko 4:6, 6:2, 10:4; Bajraliu/Larsson – Paszun/Straszewska 6:4, 6:2.

Finał: Molnar/Podhajecka – Bajraliu/Larsson 7:6 (3), 5:7, 10:3.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Basile/Voljavec – bye; Simmen/Ważny – Hooper/Solheim 6:3, 6:7 (2), 10:6; (3) Garcia Paez/Mantach – Grybkov/M. Kumar 6:2, 6:3; Noltrop/Widell – Kosiński/Żarski 6:7 (3), 6:2, 10:8; Jilly/Medved – Hahn/Johnson/Hauldren 6:3, 7:6 (6); (4) Hede/Munkhammar – Boitsov/Gvylava 6:2, 6:4; Janzen/Krawczyk – Caby/Turgut 6:3, 6:2; M. Andrzejczak/Soukup – (2) Jędrzejczak/Kucera walkower.

Ćwierćfinały: Simmen/Ważny – Basile/Voljavec 7:6 (6), 6:2; Noltrop/Widell – Garcia Paez/Mantach 6:3, 4:6, 10:6; Hede/Munkhammar – Jilly/Medved 7:6 (8), 6:3; Janzen/Krawczyk – M. Andrzejczak/Soukup walkower.

Półfinały: Simmen/Ważny – Noltrop/Widell 6:1, 6:7 (3),10:7; Hede/Munkhammar – Janzen/Krawczyk 3:6, 6:0, 10:7.

Finał: Simmen/Ważny – Hede/Munkhammar 6:3, 6:3.

Komplet wyników

Kategoria: ITF Juniors