Polski Tenis

WYNIKI

BERLIN WTA 500: Q. Zheng 6:4, 3:6, 6:3; Vekic - Niemeier 1:6, 6:1, 6:3; BIRMINGHAM WTA 250: Mertens - Woźniacka 6:4, 6:1; Krejcikova - D. Saville 6:1, 7:6 (5); GAIBA WTA 125: Pera - Semenistaja 6:3, 6:4; HALLE ATP 500: Duckworth - Fonseca 6:4, 6:4; Fils - Machac 6:4, 6:4; Giron - Rublev 6:4, 7:6 (5); Eubanks - P. Martinez 6:3, 6:4; LONDYN ATP 500: Fritz - Daniel 6:3, 6:3.

Tenis. Turniej ITF juniorów J30 BKT Advantage Cup 2023 w Bielsku-Białej – wyniki

Magdalena Baniak i Jakub Włodarczyk wypadli najlepiej z Polaków w turnieju ITF juniorów BKT Advantage Cup 2023.

W zawodach w Bielsku-Białej (korty ziemne, kategoria J30) Baniak zwyciężyła w singlu i deblu (wraz z Leną Jednacz). O tytuł w singlu chłopców rywalizował Jakub Włodarczyk. Do półfinałów dotarli za to Kornelia Krześniak i Marcin Andrzejczak. 

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Baniak – Abendroth 6:1, 6:0; Marsalkova – Maluszyńska 6:2, 6:2; Kostka – Kotlyarova 6:2, 6:2; (7) Jednacz – Markowska 6:1, 6:2; (4) Gross – Kostecka 6:4, 2:6, 6:1; Aleksandrowicz – Piechowicz 6:2, 6:2; Mał. Bajorek – Faber 6:0, 6:0; (5) Rajca – Heiderova 6:4, 6:3; (6) Szczerek – Murek 6:2, 6:2; Husar – Dehmel 6:2, 6:1; N. Novak – Kubicka 6:0, 6:1; (3) Krześniak – Wojtaszczyk 6:2, 7:5; Klimas – (8) Dróżdż 6:4, 6:2; Khrushchyk – Nieradzik 6:3, 6:1; Shymanska – A. Drozd 1:6, 6:4, 6:4; Stverakova – (2) Goła 7:6 (6), 2:6, 6:3.

Druga runda: Baniak – Marsalkova 6:0, 6:0; Jednacz – Kostka 6:0, 6:0; Gross – Aleksandrowicz 6:3, 6:2; Mał. Bajorek – Rajca 6:3, 6:3; Husar – Szczerek 6:2, 6:0; Krześniak – N. Novak 6:1, 6:7 (4), 6:4; Khrushchyk – Klimas 6:3, 6:2; Stverakova – Shymanska 6:4, 6:4.

Ćwierćfinały: Baniak – Jednacz 6:3, 4:6, 6:2; Gross – Mał. Bajorek 6:2, 6:0; Krześniak – Husart 2:6, 6:3, 6:1; Khrushchyk – Stverakova 6:4, 6:4.

Półfinały: Baniak – Gross 6:0, 6:3; Khrushchyk – Krześniak 3:6, 7:5, 6:4.

Finał: Baniak – Khrushchyk 6:1, 6:3.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: Błuś – (1) Krawczyk 7:6 (5), 7:5; Vterkovskiy – Nikołajuk 6:2, 6:2; Michałowski – Fedor 7:5, 6:1; (8) Nowacki – W. Lewandowski 6:0, 4:6, 6:3; Tomasiak – (3) Pankowski 6:4, 6:3; Stauch – Janiszewski 6:2, 4:6, 6:1; Marozau – Chłodnicki 5:7, 6:3, 6:1; Beranek – (6) H. Plenkiewicz 3:6, 6:4, 6:2; (5) J. Włodarczyk – Keiper 6:4, 6:1; Sykora – M. Kowal 2:6, 6:2, 6:3; P. Kowal – Kolesnyk 6:2, 5:7, 6:0; (4) Kruppe – Dójczyński 7:6 (6), 5:7, 6:4; (7) Migdalski – Gryń 6:2, 6:1; Krupa – Wygona 6:3, 6:4; Kolesnychenko – K. Czyrek 6:1, 3:6, 7:6 (2); (2) M. Andrzejczak – Olsar 6:4, 6:0.

Druga runda: Vterkovskiy – Błuś 6:3, 6:3; Michałowski – Nowacki 6:4, 6:4; Tomasiak – Stauch 6:3, 6:1; Marozau – Beranek 6:4, 2:6, 6:3; J. Włodarczyk – Sykora 4:6, 6:1, 6:2; Kruppe – P. Kowal 6:0, 6:1; Migdalski – Krupa 6:2, 6:1; M. Andrzejczak – Kolesnychenko 6:2, 6:1.

Ćwierćfinały: Vterkovskiy – Michałowski 6:0, 6:2; Marozau – Tomasiak 6:3, 7:6 (4); J. Włodarczyk – Kruppe 6:2, 6:4; M. Andrzejczak – Migdalski 2:6, 6:4, 6:4.

Półfinały: Vterkovskiy – Marozau 6:3, 6:3; J. Włodarczyk – M. Andrzejczak 7:6 (4), 6:2.

Finał: Vterkovskiy – J. Włodarczyk 7:6 (3), 6:0.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Baniak/Jednacz – bye; Bajorek/Kubicka – Felux/Novak 6:4, 6:2; Abendroth/Murek – (3) Kostecka/Rajca walkower; Khrushchyk/Markowska – Borowik/Dehmel 6:2, 6:3; Gross/Heiderova – Drozd/Nieradzik 6:2, 6:4; (4) Kotlyarova/Szczerek – Maluszyńska/Martyniak 6:3, 6:3; Kliber/Kostka – Shymanska/Wojtaszczyk 2:6, 6:3, 10:3; Marsalkova/Stverakova – (2) Dróżdż/Husar 5:7, 6:2, 11:9.

Ćwierćfinały: Baniak/Jednacz – Bajorek/Kubicka 7:5, 6:0; Abendroth/Murek – Khrushchyk/Markowska 6:4, 6:4; Gross/Heiderova – Kotlyarova/Szczerek 3:6, 6:3, 10:4; Marsalkova/Stverakova – Kliber/Kostka 6:1, 7:6 (1).

Półfinały: Baniak/Jednacz – Abendroth/Murek 6:3, 6:3; Gross/Heiderova – Marsalkova/Stverakova 1:6, 6:2, 11:9.    

Finał: Baniak/Jednacz – Gross/Heiderova 6:3, 6:3.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: Olsar/Skrlik – (1) Nowacki/Plenkiewicz 6:2, 4:6, 10:5; Makarenko/Tomasiak – Dójczyński/Janiszewski 6:3, 6:3; Nieke/Pankowski – (3) Błuś/Wygona 6:3, 5:7, 10:7; Fedor/Kremser – K. Czyrek/Migdalski 7:5, 6:2; Beranek/Stauch – Michałowski/Żarski 7:5, 6:3; (4) Kolesnychenko/Vterkovskiy – W. Lewandowski/Nikołajuk 4:6, 6:1, 10:6; Krupa/Sykora – Chłodnicki/Kolesnyk 7:6 (5), 6:2; (2) M. Andrzejczak/M. Kowal – Kruppe/Marozau 6:2, 6:2.

Ćwierćfinały: Makarenko/Tomasiak – Olsar/Skrlik 3:6, 6:4, 10:8; Fedor/Kremser – Nieke/Pankowski 7:6 (1), 6:1; Beranek/Stauch – Kolesnychenko/Vterkovskiy 6:1, 5:7, 10:7; M. Andrzejczak/M. Kowal – Krupa/Sykora 6:3, 6:1.

Półfinały: Fedor/Kremser – Makarenko/Tomasiak 4:6, 6:3, 10:8; Beranek/Stauch – M. Andrzejczak/M. Kowal 6:3, 6:2.

Finał: Beranek/Stauch – Fedor/Kremser 6:4, 6:1.

ELIMINACJE  JUNIOREK

Pierwsza runda: Maćkowiak – Dihlova 6:4, 6:0; Kasprzak – Augustynska 6:3, 6:4; Markowska – M. Jandera 2:6, 6:1, 10:7; Wojcieszak – Zichlarzova 6:3, 7:6 (6); Khrushchyk – Borowik 6:4, 6:3; Lisik – Dollar 6:0, 6:2.

Druga runda: (1) Kostecka – Maćkowiak 6:1, 6:1; Mrzygłód – Zakrzewska 6:3, 6:0; (2) Marsalkova – Kasprzak 6:4, 6:2; Stypuła – Kliber 6:1, 7:6 (4); Markowska – (3) Felux 7:6 (5), 6:3; Wojcieszak – B. Kowalska 6:0, 6:2; Khrushchyk – (4) Martyniak 6:1, 6:2; Lisik – (5) Wahl-Maniecka 6:3, 2:6, 10:7.

Trzecia runda: Kostecka – Mrzygłód 6:1, 6:2; Marsalkowska – Stypuła 7:5, 6:3; Markowska – Wojcieszak 4:6, 6:1, 11:9; Khrushchyk – Lisik 6:3, 6:4.

ELIMINACJE  JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) J. Włodarczyk – Sterniczuk 6:1, 6:2; Żuber – Dalbusin 6:3, 6:4; Skrlik – Żarski 6:2, 6:2; Owramko – (8) A. Wieczorek 6:3, 6:2; (2) Wygona – M. Szczypka 6:1, 6:1; Lipczyński – Stochel-Polubiec 6:4, 6:2; Tomczykowski – Salieiev 6:1, 6:1; (6) Gadzaliński – Nieke 6:3, 6:4; O. Jandera – Howard 6:1, 6:2; Matunak – Weiner 7:5, 6:3; Breus – Makarenko 6:2, 6:2; (5) Marozau – F. Czyrek 6:1, 6:3; (4) P. Kowal – Ilnicki 7:5, 7:6 (5); Kremser – J. Szubert 6:1, 6:2; Paszylk – Kaczorowski 2:6, 6:1, 10:3; (7) Spychalski – Czapiewski 6:4, 6:1.

Druga runda: J. Włodarczyk – Żuber 6:1, 6:1; Owramko – Skrlik 6:4, 6:3; Wygona – Lipczyński 6:2, 6:2; Gadzaliński – Tomczykowski walkower; Matunak – Jandera 6:4, 7:5; Marozau – Breus 7:5, 6:3; P. Kowal – Kremser 6:0, 2:6, 11:9; Spychalski – Paszylk 6:3, 6:1.

Trzecia runda: J. Włodarczyk – Owramko 6:3, 6:2; Wygona – Gadzaliński 6:3, 6:4; Marozau – Matunak 6:7 (3), 6:1, 10:5; P. Kowal – Spychalski 6:4, 6:4.

Kategoria: ITF Juniors