Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Linette - Masarova 6:3, 6:4; Fręch - Salkova 6:4, 6:7 (4), 2:2 i krecz Dominiki; Kalinina - Jacquemot 7:5, 3:6, 6:2; Selekhmeteva - Von Deichmann 6:1, 6:2; JASSY WTA 250: Bondar - Bassols Ribera 7:5, 6:4; Paquet - Waltert 6:1, 7:5; Danilovic - Todoni 6:1, 6:1; Janicijevic - Bulgaru 6:2, 7:6 (6); Boskovic - Lepchenko 6:3, 6:4; Avanesyan - Martic 6:2, 5:7, 6:4; WARSZAWA WTA 125: Feistel - Serban 6:2, 5:7, 6:4; U. Radwańska - Albie 2:6, 6:0, 6:2; Aiava - Stevanovic 6:3, 6:2; KITZBUHEL ATP 250: Diaz Acosta - Coria 2:6, 6:3, 6:0; Galan - Medjedovic 6:4, 5:7, 6:3; Gaston - Altmaier 6:4, 6:7 (5), 6:4.

Tenis. Turniej ITF juniorów J30 Michałówek Open 2024 – wyniki

Maria Głowacka, Kornelia Krześniak, Jan Urbański i Jan Wygona zaprezentowali się najlepiej z Polaków w turnieju ITF juniorów w Michałówku. 

W zawodach Michałówek Open 2024 (korty trawiaste, kategoria J30) Głowacka sięgnęła po tytuł w singlu. Wygona przegrał dopiero nieznacznie w finale, a do półfinałów dotarli za to Krześniak i Urbański. 

W ćwierćfinałach odpadli: Kinga Wahl-Maniecka, Maja Wróbel, Hubert Plenkiewicz, Tomasz Garbacz i Wojciech Biela. 

W polskich finałach w deblu Lena Hornecka i Julia Pacocha pokonały Marię Głowacką i Oliwię Kuszel, a Jakub Januchowski i Antoni Kasperski wygrali z Wojciechem Bielą i Dawidem Lewandowskim. 

Singiel juniorek

Ćwierćfinały: Głowacka – A. Sikharulidze 6:0, 6:4; K. Kim – Skapets 0:6, 7:5, 6:3; Drukerova – Wahl-Maniecka 6:0, 6:3; Krześniak – M. Wróbel 6:3, 4:2 i krecz Mai.

Półfinały: Głowacka – K. Kim 6:4, 6:4; Drukerova – Krześniak 6:3, 6:2.

Finał: Głowacka – Drukerova walkower. 

Singiel juniorów

Ćwierćfinały: Wygona – Moise 6:3, 6:1; Kolesnychenko – Garbacz 7:5, 6:3; Savano – H. Plenkiewicz 6:2, 2:6, 6:3; Urbański – Buela 6:4, 7:5.

Półfinały: Wygona – Kolesnychenko 6:4, 6:2; Savano – Urbański 7:6 (7), 6:4.

Finał: Savano – Wygona 6:4, 2:6, 7:5.

Debel juniorek

Półfinały: Hornecka/Pacocha – Krześniak/Skorupska 7:5, 6:4; Głowacka/Kuszel – Koczocik/Wdzięczna 6:3, 6:2.

Finał: Hornecka/Pacocha – Głowacka/Kuszel 6:4, 2:6, 10:6.

Debel juniorów

Półfinały: Biela/D. Lewandowski – Filima/Kolesnychenko 6:4, 7:6 (5); Januchowski/A. Kasperski – Nowacki/H. Plenkiewicz 5:7, 6:2, 10:8.

Finał: Januchowski/A. Kasperski – Biela/D. Lewandowski 7:6 (3), 6:4.

Komplet wyników

Kategoria: ITF Juniors