Polski Tenis

WYNIKI

PRAGA WTA 250: Fręch - Sharma 6:4, 2:6, 6:2; Linette - Barthel 7:6 (4), 6:4; Siniakova - Chirico 7:5, 4:6, 6:3; Samson - Wurth 6:0, 6:2; Von Deichmann - Schmiedlova 6:4, 6:4; Salkova - Sonmez 6:4, 6:0; Shibahara - Korpatsch 7:6 (5), 3:6, 7:5; Fett - Van Uytvanck 6:2, 6:2; Selekhmeteva - Palicova 7:5, 6:3; JASSY WTA 250: Bondar - Benoit 6:3, 6:1; Janicijevic - Topalova 6:1, 6:2; Lepchenko - Trevisan 5:7, 6:4, 6:3; Waltert - Makarova 6:2, 6:2; Boskovic - Timofeeva 7:5, 6:1; Martic - Parrizas Diaz 6:4, 6:4; Paquet - Carle 6:4, 6:2; Avanesyan - Romero Gormaz 6:1, 6:2; Todoni - Falei 5:0 i krecz Aliony; WARSZAWA WTA 125: Parks - Hertel 6:3, 4:6, 6:1; Bolkvadze - Sramkova 6:1, 6:2; Hontama - Raina 7:5, 6:2; Glushko - Baindl 6:2, 7:5; Joint - Ruzic 5:7, 6:2, 6:3; Klimovicova - Savinykh 6:4, 6:3.

Tenis. Turniej ITF juniorów J60 Angie Cup 2023 w Puszczykowie – wyniki

W Centrum Tenisowym Angie w Puszczykowie rozgrywany był turniej ITF juniorów J60 Angie Cup 2023.

W zawodach głównych singla (nawierzchnia dywanowa w hali) z Polaków w półfinałach zagrali tylko Anna Kmiecik i Alan Ważny. W grze podwójnej triumfowały Antonina Czajka i Amelia Paszun, które w finale pokonały Nadię Affelt i Anię Kmiecik.

Finalistami debla byli też Jan Nowacki i Hubert Plenkiewicz. 

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Czajka – Remetean 7:6 (5), 6:7 (6), 6:0; Latalova – Dróżdż 6:3, 6:2; Vashchenko – Mackiewicz 6:2, 6:2; (5) Kunz – Mlenska 6:2, 6:2; Kmiecik – (3) Depesova 6:3, 6:3; Hutkova – Odrobina 7:6 (5), 6:2; M. Głowacka – A. Sikharulidze 6:0, 6:2; Lukesova – (7) Pushkar 6:3, 7:5; (8) Kolyada – Affelt 6:3, 6:2; Szczerek – Koprivova 7:5, 6:2; Koprowska – Dobiasova 7:6 (3), 1:6, 6:3; (4) Paszun – Okorokova 6:0, 6:1; (8) Gołda – Abendroth 6:2, 4:6, 6:3; Śrutwa – Katzer 6:1, 6:1; Denisenko – Kołodziejska 6:2, 6:2; (2) Krajmer – Trush 7:5, 6:1.

Druga runda: Czajka – Latalova 6:4, 7:5; Kunz – Vashchenko 6:4, 6:3; Kmiecik – Hutkova 6:1, 4:6, 6:4; Lukesova – M. Głowacka 1:6, 6:2, 6:4; Kolyada – Szczerek 6:0, 6:0; Paszun – Koprowska 6:2, 6:3; Śrutwa – Gołda 6:3, 4:6, 4:3 i krecz Karoliny; Denisenko – Krajmer 4:6, 6:1, 6:0.

Ćwierćfinały: Kunz – Czajka 7:6 (5), 6:0; Kmiecik – Lukesova 6:1, 6:4; Kolyada – Paszun 6:3, 3:6, 6:4; Denisenko – Śrutwa 1:6, 6:3, 6:0.

Półfinały: Kunz – Kmiecik 4:6, 6:3, 6:2; Kolyada – Denisenko 6:2, 2:6, 6:4.

Finał: Kunz – Kolyada 6:4, 6:4. 

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: Pankowski – (1) Pazdera 6:7 (4), 6:2, 6:2; Iemmi – Błuś 1:6, 6:0, 6:4; Gaillard – Wójcicki 6:3, 6:4; (7) Juszczak – Juhasz 7:5, 6:3; (3) McKay – Januchowski 6:2, 7:5; Lenders – J. Włodarczyk 2:6, 7:5, 6:1; Sekachov – Królikowski 6:0, 6:0; (5) Ważny – Froemel 6:1, 6:1; (8) Janzen – Leipner 4:6, 7:5, 6:3; McGarvey – Stańczyk 6:3, 6:0; Poritskyy – Hrynkiewicz 1:6, 6:3, 7:6 (1); (4) Martikainen – Kluczyński 6:1, 6:1; (6) Simmen – Knitter 6:3, 6:4; Hnidets – Mitoń 6:0, 6:2; Durovic – M. Andrzejczak 4:6, 6:2, 6:4; (2) Zaorski – Reklevicius 6:3, 6:1.

Druga runda: Pankowski – Iemmi 6:2, 6:2; Gaillard – Juszczak 4:6, 6:3, 6:4; McKay – Lenders 6:7 (6), 6:1, 6:1; Ważny – Sekachov 6:1, 5:7, 6:4; McGarvey – Janzen 6:2, 3:6,, 6:4; Martikainen – Poritskyy 6:2, 6:1; Simmen – Hnidets 6:1, 6:4; Durovic – Zaorski 6:4, 6:3.

Ćwierćfinały: Gaillard – Pankowski 2:6, 7:6 (5), 7:6 (1); Ważny – McKay 7:6 (2), 6:2; Martikainen – McGarvey 7:6 (3), 7:5; Simmen – Durovic 6:3, 6:1. 

Półfinał: Gaillard – Ważny 6:1, 6:4; Martikainen – Simmen 6:3, 4:6, 6:2.

Finał: Martikainen – Gaillard 3:6, 6:0, 6:2.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Czajka/Paszun – Lukesova/Vashchenko 6:7 (5), 6:2, 12:10; Abendroth/Katzer – Odrobina/Trush 0:6, 7:6 (4), 12:10; (3) Krajmer/Mackiewicz – Kołodziejska/Rajca 6:2, 7:5; Hutkova/Mlenska – Drozd/Krześniak 6:3, 3:6, 10:4; Affelt/Kmiecik – Pavlenko/Sikharulidze 6:4, 7:6 (5); (4) Dobiasova/Depesova – Gołda/Szczerek 6:4, 7:6 (6); Latalova/Śrutwa – Głowacka/Koprowska 7:5, 6:1; (2) Kunz/Pushkar – Koprivova/Nieradzik 7:6 (2), 6:0.

Ćwierćfinały: Czajka/Paszun – Abendroth/Katzer 2:6, 6:3, 10:6; Hutkova/Mlenska – Krajmer/Mackiewicz 7:6 (7), 6:1; Affelt/Kmiecik – Dobiasova/Depesova 6:3, 6:3; Kunz/Pushkar – Latalova/Śrutwa 2:6, 7:5, 10:5.

Półfinały: Czajka/Paszun – Hutkova/Mlenska 6:2, 5:7, 10:8; Affelt/Kmiecik – Kunz/Pushkar 6:2, 6:3.

Finał: Czajka/Paszun – Affelt/Kmiecik 5:7, 6:4, 10:4.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: Reklevicius/Sekachov – (1) Martikainen/Zaorski 6:4, 6:7 (2), 10:7; Gaillard/Simmen – Andrzejczak/Stańczyk 6:3, 6:1; Hrynkiewicz/Królikowski – (4) McGarvey/McKay 6:3, 6:1; Juszczak/Pankowski – Durovic/Leipner 7:6 (2), 6:3; Hnidets/Poritskyy – Dąbrowski/Wójcicki 7:5, 6:1; Błuś/Janzen – Januchowski/Knitter 6:4, 6:2; Nowacki/Plenkiewicz – Edberg/Munkhammar 4:6, 6:2, 10:7; (2) Mitoń/Ważny – Iemmi/Włodarczyk 7:5, 6:1.

Ćwierćfinały: Gaillard/Simmen – Reklevicius/Sekachov 6:4, 6:3; Hrynkiewicz/Królikowski – Juszczak/Pankowski 6:4, 6:4; Hnidets/Poritskyy – Błuś/Janzen 6:2, 6:2; Nowacki/Plenkiewicz – Mitoń/Ważny 7:5, 4:6, 10:7. 

Półfinały: Gaillard/Simmen – Hrynkiewicz/Królikowski 7:6 (5), 6:2; Nowacki/Plenkiewicz – Hnidets/Poritskyy 6:7 (7), 6:3, 16:14.

Finał: Gaillard/Simmen – Nowacki/Plenkiewicz 6:3, 2:6, 10:2.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Pavlenko – Kluska 6:1, 6:2; M. Wróbel – Molaro 6:4, 6:2; Skorupska – Hlukhoman 6:1, 6:1; (8) M. Głowacka – M. Jandera 6:2, 7:5; Abendroth – (2) Nieradzik 6:2, 6:3; A. Drozd – Kotlyarova 6:3, 6:3; Klimas – Billeter 4:6, 7:6 (2), 10:6; (7) Hutkova – Janiszewska 6:3, 6:1; (3) Caruk – Moskova 5:7, 6:3, 10:5; Palus – Kutuzova 6:1, 6:1; Odrobina – Protasova 6:0, 6:0; (6) Stverakova – Kusa 6:3, 6:2; (4) Rajca – Bilak 7:6 (3), 6:3; Krześniak – Ondraskova 1:6, 6:1, 11:9; Hornecka – Bergqvist 7:6 (5), 6:2; (5) Trush – Sawicka 6:0, 7:5.

Druga runda: Pavlenko – M. Wróbel 6:4, 6:4; M. Głowacka – Skorupska 6:2, 6:2; Abendroth – A. Drozd 6:3, 6:3; Hutkova – Klimas 6:1, 6:2; Caruk – Palus 6:1, 6:3; Odrobina – Stverakova 6:3, 6:4; Rajca – Krześniak 6:4, 6:3; Trush – Hornecka 0:6, 6:3, 10:5.

Trzecia runda: M. Głowacka – Pavlenko 6:1, 6:0; Abendroth – Hutkova 6:0, 7:6 (5); Odrobina – Caruk 7:6 (2), 7:5; Trush – Rajca 6:4, 6:4. 

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Hrynkiewicz – bye; Owramko – Gadzaliński 6:7 (4), 6:4, 10:3; Nowacki – bye; (8) Edberg – bye; (2) Munkhammar – bye; Błuś – Bajołek 6:3, 6:2; Dąbrowski – Filima 6:3, 6:3; (6) M. Andrzejczak – bye; (3) Poritskyy – bye; P. Kowal – Truszczyński 2:6, 6:4, 10:2; Plenkiewicz – Breus 6:2, 6:2; (7) D. Lewandowski – bye; (4) Lenders – bye; Gvylava – Chłodnicki 3:6, 6:1, 10:6; Sterniczuk – Savano 6:3, 0:6, 10:4; (5) Sasko – bye.

Druga runda: Hrynkiewicz – Owramko 6:3, 7:5; Edberg – Nowacki 7:6 (6), 6:3; Błuś – Munkhammar 6:3, 6:3; M. Andrzejczak – Dąbrowski 6:4, 6:0; Poritskyy – P. Kowal 6:3, 6:4; Plenkiewicz – D. Lewandowski 6:2, 6:2; Lenders – Gvylava 6:2, 6:1; Sterniczuk – Sasko 6:4, 1:6, 15:13. 

Trzecia runda: Hrynkiewicz – Edberg 6:3, 6:1; M. Andrzejczak – Błuś 7:5, 6:3; Poritskyy – Plenkiewicz 7:6 (4), 2:6, 10:7; Lenders – Sterniczuk 6:3, 6:2.

Kategoria: ITF Juniors