Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Paolini - Kalinskaya 4:6, 7:5, 7:5; PUERTO VALLARTA WTA 125: Preston - Carle 6:2, 6:2; Kessler - Baptiste 6:4, 6:4; RIO DE JANEIRO ATP 500: Baez - F. Cerundolo 7:5, 6:0; Navone - Norrie 6:4, 6:2; DOHA ATP 250: Khachanov - Mensik 7:6 (12), 6:4; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Ruud 6:3, 7:6 (4).

Tenis. Turniej ITF juniorów J60 DeSki Warsaw Cup 2023 w Warszawie – wyniki

W stolicy rozgrywany był turniej ITF juniorów J60 DeSki Warsaw Cup 2023 (korty twarde w hali). 

W finale singla Alan Ważny pokonał Kacpra Knittera. W debiucie w gronie graczy do lat 18 do półfinału dotarł 14-letni Jan Urbański. W najlepszej czwórce była też Anna Kmiecik. W ćwierćfinałach odpadli: Jakub Hrynkiewicz i Antoni Pankowski. 

W finale debla juniorów rywalizowali Kacper Królikowski i Adam Majchrzak. 

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Read – N. Hurkacz 6:2, 6:1; Zelenska – Affelt 6:2, 6:3; E. Dvorackova – Krześniak 6:1, 6:1; Luc. Musetti – (6) Ungure Rogozoveca 6:2, 6:1; (4) Humeniuk – A. Dvorackova 7:5, 6:2; Kmiecik – Onciulescu 7:6 (4), 6:3; Kuszel – Denisenko 6:0, 6:4; Schoen – (8) Buqai 6:2, 6:1; (7) Charvatova – Sparnina 3:6, 6:4, 6:0; Pistola – Kostecka 6:1, 6:3; Wawrzkiewicz – A. Sikharulidze 0:6, 6:1, 6:4; (3) Lachinova – Pavlenko 6:3, 7:5; (5) Kolyada – Caruk 6:1, 6:4; Baniak – Korolova 7:5, 6:2; Jelinkova – Daneva 6:4, 6:2; (2) Pavlechova – Gołda 3:6, 7:6 (4), 6:3.

Druga runda: Read – Zelenska 6:3, 6:1; E. Dvorackova – Luc. Musetti 6:7 (4), 7:5, 6:2; Kmiecik – Humeniuk 6:3, 3:6, 6:4; Schoen – Kuszel 6:2, 2:6, 6:2; Charvatova – Pistola 6:2, 6:0; Lachinova – Wawrzkiewicz 6:4, 6:3; Kolyada – Baniak 6:1, 6:0; Pavlechova – Jelinkova 6:4, 6:3.

Ćwierćfinały: Read – E. Dvorackova 6:3, 6:1; Kmiecik – Schoen 6:2, 6:3; Charvatova – Lachinova 7:6 (7), 4:6, 6:2; Pavlechova – Kolyada 4:6, 6:4, 6:1.

Półfinały: Read – Kmiecik 7:6 (5), 6:1; Charvatova – Pavlechova 7:5, 6:2.

Finał: Read – Charvatova 3:6, 6:0, 6:2.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Milic – J. Włodarczyk 6:2, 6:4; Shylov – A. Majchrzak 6:2, 0:6, 6:4; Iemmi – Kołodziejczyk 6:4, 6:0; Latifovic – (7) Janzen 3:6, 7:6 (4), 6:1; (3) Barcik – Paisvant 6:1, 6:1; Knitter – Juhasz 7:6 (7), 2:6, 6:0; Aston – W. Lewandowski 6:4, 6:1; (8) Pankowski – Kalabishka 6:3, 5:7, 6:0; (5) Juszczak – Catteneo 6:1, 6:4; Hrynkiewicz – Hnidets 7:5, 6:7 (4), 7:5; Urbański – Audrins 6:2, 6:1; (4) Milosavljevic – Mitoń 2:6, 6:2, 6:3; (6) Saraiva – Wójcicki 6:3, 6:1; Zimmermann – Nikołajuk 7:5, 6:2; Manucci – Królikowski 2:6, 6:3, 7:5; (2) Ważny – P. Blom 6:2, 6:3.

Druga runda: Milic – Shylov 6:3, 6:4; Iemmi – Latifovic 2:2 i krecz Niemca; Knitter – Barcik 6:3, 6:4; Pankowski – Aston 6:3, 6:1; Hrynkiewicz – Juszczak 6:4, 6:2; Urbański – Milosavljevic 6:3, 6:4; Zimmermann – Saraiva 6:2, 6:1; Ważny – Manucci 6:4, 6:4. 

Ćwierćfinały: Milic – Iemmi 6:2, 6:2; Knitter – Pankowski 7:5, 7:5; Urbański – Hrynkiewicz 7:6 (6), 6:7 (1), 6:3; Ważny – Zimmermann 6:4, 7:6 (6).

Półfinały: Knitter – Milic 6:3, 7:5; Ważny – Urbański 5:1 i krecz Janka. 

Finał: Ważny – Knitter 7:6 (2), 6:4.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Humeniuk/Lachinova – Najzer/Pistola 6:1, 6:4; Jelinkova/Tichackova – Baniak/L. Jednacz 7:5, 6:0; (4) Charvatova/Ungure Rogozoveca – Denisenko/Sparnina 6:3, 6:2; Musetti/Onciulescu – Drozd/Krześniak 6:4, 6:1; N. Hurkacz/Vaja – Kostecka/Zelenska 6:3, 4:6, 10:7; A. Dvorackova/E. Dvorackova – (3) Read/Schoen 6:3, 6:7 (6), 10:7; Kmiecik/Rajca – Pavlenko/Sikharulidze 7:5, 2:6, 10:7; (2) Gołda/Pavlechova – Buqai/Daneva 6:3, 6:1.

Ćwierćfinały: Humeniuk/Lachinova – Jelinkova/Tichackova 6:4, 6:4; Charvatova/Ungure Rogozoveca – Musetti/Onciulescu 6:1, 6:2; A. Dvorackova/E. Dvorackova – N. Hurkacz/Vaja 6:2, 3:6, 10:3; Gołda/Pavlechova – Kmiecik/Rajca 7:6 (4), 6:2.

Półfinały: Charvatova/Ungure Rogozoveca – Humeniuk/Lachinova 7:5, 4:6, 10:2; A. Dvorackova/E. Dvorackova – Gołda/Pavlechova 7:6 (4), 6:4.

Finał: Charvatova/Ungure Rogozoveca – A. Dvorackova/E. Dvorackova 2:6, 6:3, 10:4.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Milic/Ważny – Shylov/Sokrutenko 6:1, 6:3; J. Włodarczyk/Wójcicki – Hughes/D. Lewandowski 6:3, 6:2; Królikowski/A. Majchrzak – (3) Milosavljevic/Pankowski 6:3, 7:5; Jeż/T. Sopoliński – Allen/Hnidets 3:6, 6:3, 10:6; Cattaneo/Iemmi – Krawczyk/W. Lewandowski 5:7, 6:4, 10:2; Hrynkiewicz/Janzen – (4) Manucci/Saraiva 6:0, 6:3; Paisvant/Urzica – Kalabishka/Kolesnychenko 6:3, 6:4; Aston/P. Blom – (2) Barcik/Juszczak walkower.  

Ćwierćfinały: Milic/Ważny – J. Włodarczyk/Wójcicki 6:7 (4), 6:2, 10:5; Królikowski/A. Majchrzak – Jeż/T. Sopoliński 6:4, 6:3; Cattaneo/Iemmi – Hrynkiewicz/Janzen 6:2, 6:4; Paisvant/Urzica – Aston/P. Blom 6:7 (5), 6:3, 10:5.

Półfinały: Królikowski/A. Majchrzak – Milic/Ważny 6:4, 7:5; Cattaneo/Iemmi – Paisvant/Urzica 6:2, 7:6 (5).

Finał: Cattaneo/Iemmi – Królikowski/A. Majchrzak 6:2, 4:6, 11:9.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Śrutwa – Muzyka 6:1, 6:3; Najzer – M. Wróbel 6:4, 6:0; Husar – Heiderova 6:4, 6:1; (5) Luc. Musetti – Klimas 6:4, 6:0; (2) Pavlenko – Odrobina 6:2, 6:4; Murashka – Szczerek 6:1, 6:1; Hornecka – Lundgren 6:0, 6:2; (7) Caruk – Hlibchuk 6:2, 6:2; (3) Jantacova – Z. Witkowska 6:3, 6:0; Pistola – A. Drozd 7:5, 6:2; Scata – Aleksandrowicz 7:6 (2), 7:5; (8) Rajca – Bilak 6:1, 6:1; Kołodziejska – (4) Vaja 6:1, 7:6 (3); L. Jednacz – Kotlyarova 6:0, 6:3; Tichackova – Sawicka 6:1, 6:1; (6) Onciulescu – Chylińska 6:1, 6:0.

Druga runda: Śrutwa – Najzer 6:3, 6:4; Luc. Musetti – Husar 6:4, 2:6, 10:5; Pavlenko – Murashka 1:6, 6:3, 10:7; Caruk – Hornecka 6:4, 6:4; Pistola – Jantacova 6:1, 7:5; Rajca – Scata 6:0, 6:1; L. Jednacz – Kołodziejska 7:5, 3:6, 11:9; Onciulescu – Tichackova 6:1, 6:4.

Trzecia runda: Luc. Musetti – Śrutwa 6:2, 6:1; Pavlenko – Caruk 6:2, 6:4; Pistola – Rajca 6:0, 6:2; Onciulescu – L. Jednacz 6:2, 2:6, 10:1.

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: D. Lewandowski – Biczyk 6:2, 6:2; Paisvant – Migdalski 6:4, 6:2; Gadzaliński – Dąbrowski 6:4, 6:1; (6) Soderqvist – Jeż 6:4, 6:2; (2) Królikowski – Krakovsky 6:2, 6:2; Kluczyński – Sokrutenko 6:0, 6:0; Owramko – T. Sopoliński 6:2, 6:3; (5) Hughes – Litwic 6:2, 6:2; (3) Latifovic – Skrzyński 6:2, 6:2; Allen – Tomasiak 6:2, 6:2; Januchowski – Gvylava 6:4, 6:4; (7) Freitas – Nowacki 6:3, 4:6, 10:3; Kołodziejczyk – (4) Franchi 6:4, 6:7 (5), 11:9; Garbacz – Kolesnychenko 6:2, 6:4; Nikołajuk – Urzica 7:5, 6:4; Malmqvist – (8) H. Plenkiewicz 7:6 (5), 4:6, 10:5.

Druga runda: Paisvant – D. Lewandowski 6:3, 4:6, 12:10; Soderqvist – Gadzaliński 6:1, 6:1; Królikowski – Kluczyński 6:1, 6:3; Hughes – Owramko 6:3, 6:4; Latifovic – Allen 7:6 (2), 3:6, 11:9; Januchowski – Freitas 6:4, 6:4; Kołodziejczyk – Garbacz 4:6, 6:2, 10:6; Nikołajuk – Malmqvist 5:7, 6:2, 10:6.

Trzecia runda: Paisvant – Soderqvist 6:3, 6:4; Królikowski – Hughes 3:6, 6:4, 10:7; Latifovic – Januchowski 6:4, 7:5; Kołodziejczyk – Nikołajuk 6:3, 6:2.

Kategoria: ITF Juniors