Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Kalinskaya - Świątek 6:4, 6:4; Paolini - Cirstea 6:2, 7:6 (6); RIO DE JANEIRO ATP 500: F. Cerundolo - Lajovic 3:6, 6:4, 6:4; Baez - Monteiro 6:4, 1:6, 6:2; Norrie - Seyboth Wild 6:1, 3:6, 6:2; Navone - Fonseca 2:6, 6:3, 6:3; DOHA ATP 250: Khachanov - Popyrin 7:6 (12), 6:2; Mensik - Monfils 6:4, 1:6, 6:3; LOS CABOS ATP 250: Thompson - A. Zverev 7:5, 4:6, 7:6 (2); Ruud - S. Tsitsipas 6:4, 7:6 (4).

Tenis. Turniej ITF juniorów J60 Magnolia Cup 2023 w Szczecinie – wyniki

W Szczecinie rozgrywany był halowy turniej ITF juniorów (do lat 18) J60 Magnolia Cup 2023. W finale singla dziewcząt Nadia Kulbiej pokonała Barbarę Straszewską. 

W półfinałach odpadli Maria Głowacka i Leon Zaorski. Polacy byli także skuteczni w deblu. Triumfowali Martyna Mackiewicz i Basia Straszewska oraz Igor Kubalka i Jakub Włodarczyk. 

W finałach walczyli Maria Głowacka i Nadia Kulbiej oraz Dorian Juszczak i Filip Kosiński.

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Straszewska – A. Sikharulidze 6:4, 6:4; Gołda – Okorokova 6:3, 6:2; Mackiewicz – Zimanyi 6:4, 6:3; (5) Richter – Vavrova 6:4, 6:3; Luc. Musetti – (4) Oana 6:3, 3:1 i krecz Rumunki; M. Głowacka – A. Drozd 6:3, 6:2; Dvorackova – Szczerek 6:0, 6:2; (7) Pushkar – Remetean 7:6 (1), 6:0; (6) Zhenikhova – Koprowska 6:0, 6:2; Zelenska – Kapcia 6:4, 3:2 i krecz Polki; Affelt – Vachkova 6:4, 6:2; Husar – (3) Teodorescu 4:6, 6:2, 6:3; (8) Kolyada – Favier 6:0, 6:2; Śrutwa – Sommer 6:2, 1:6, 6:2; Denisenko – Gonosova 7:5, 6:2; (2) Kulbiej – Mlenska 6:1, 6:3. 

Druga runda: Straszewska – Gołda 6:4, 6:4; Mackiewicz – Richter 6:1, 6:4; M. Głowacka – Luc. Musetti 5:7, 6:1, 6:3; Pushkar – Dworackova 7:6 (7), 3:6, 7:5; Zhenikhova – Zelenska 6:1, 6:2; Husar – Affelt 7:5, 6:2; Kolyada – Śrutwa 1:6, 6:3, 6:2; Kulbiej – Denisenko 6:2, 6:1.

Ćwierćfinały: Straszewska – Mackiewicz 6:3, 3:6, 6:3; M. Głowacka – Pushkar 6:2, 7:6 (2); Zhenikhova – Husar 6:3, 6:1; Kulbiej – Kolyada 6:2, 7:6 (1).

Półfinały: Straszewska – M. Głowacka 6:3, 3:6, 6:0; Kulbiej – Zhenikhova 6:3, 2:6, 6:3.

Finał: Kulbiej – Straszewska 3:6, 6:4, 6:1.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Vales – Nowacki 6:3, 5:7, 7:5; Truszczynski – J. Włodarczyk 7:6 (5), 6:3; Manucci – Piasek 6:2, 6:2; (5) Barcik – Juhasz 0:6, 6:4, 6:1; (3) M. Petkovic – Januchowski 6:2, 6:2; Migdalski – Durovic 6:3, 6:3; Królikowski – Hnidets 6:2, 6:3; (6) Kosiński – Augunas 7:6 (4), 4:6, 6:4; (7) Juszczak – Soukup 4:6, 6:2, 6:3; H. Plenkiewicz – Audrins 6:2, 6:3; Ponomar – Wójcicki 6:3, 6:4; (4) Simmen – A. Majchrzak 6:2, 6:1; Reklevicius – (8) Saraiva 6:4, 6:3; Hanel – Pankowski 6:7 (3), 6:2, 6:3; Gaillard – Knitter 6:2, 2:6, 7:6 (6); (2) Zaorski – Lyapshin 6:4, 6:2.

Druga runda: Vales – Truszczynski 6:4, 6:2; Barcik – Manucci 6:3, 6:3; Petkovic – Migdalski 6:4, 4:6, 7:6 (4); Królikowski – Kosiński 6:4, 6:2; Juszczak – H. Plenkiewicz 6:2, 6:4; Simmen – Ponomar 6:4, 6:1; Hanel – Reklevicius 6:3, 6:4; Zaorski – Gaillard 6:1, 6:2.

Ćwierćfinały: Vales – Barcik 4:6, 6:2, 6:4; Petkovic – Królikowski 7:5, 6:7 (4), 7:5; Simmen – Juszczak 7:5, 7:5; Zaorski – Hanel 3:6, 6:2, 6:0.

Półfinały: Vales – Petkovic; 2:6, 6:2, 6:1; Simmen – Zaorski 7:5, 6:3.

Finał: Vales – Simmen 6:4, 6:4.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Mackiewicz/Straszewska – Musetti/Okorokova 6:2, 6:2; Husar/Kołodziejska – Favier/Sommer 2:6, 7:5, 10:7; (3) Remetean/Zhenikhova – Krześniak/Szczerek 6:3, 6:0; Vachkova/Zimanyi – Bilak/Kusa 3:6, 6:3, 10:8; Głowacka/Kulbiej – Cechanaviciute/Vavrova 6:2, 6:1; (4) Gonosova/Mlenska – Drozd/Gołda 6:3, 3:6, 10:8; Pavlenko/Sikharulidze – Biełus/Dehmel 7:6 (4), 1:6, 10:5; Affelt/Śrutwa – (2) Pushkar/Richter 6:3, 6:4.

Ćwierćfinały: Mackiewicz/Straszewska – Husar/Kołodziejska 6:4, 6:3; Remetean/Zhenikhova – Vachkova/Zimanyi 7:6 (5), 4:6, 11:9; Głowacka/Kulbiej – Gonosova/Mlenska 6:0, 1:6, 11:9; Pavlenko/Sikharulidze – Affelt/Śrutwa 6:4, 6:4.

Półfinały: Mackiewicz/Straszewska – Remetean/Zhenikhova 6:4, 6:2; Głowacka/Kulbiej – Pavlenko/Sikharulidze 6:4, 6:1.

Finał: Mackiewicz/Straszewska – Głowacka/Kulbiej 6:3, 6:3.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: Nowacki/Plenkiewicz – (1) Durovic/Vales 7:5, 6:0; Kubalka/J. Włodarczyk – W. Lewandowski/Truszczynski 7:6 (3), 6:2; (4) A. Majchrzak/Zaorski – Freitas/Saraiva 6:0, 6:2; Januchowski/Knitter – Manucci/Reklevicius 6:2, 6:4; Augunas/Ponomar – Garbacz/Migdalski 4:6, 6:4, 10:8; Barcik/Wójciki – (3) Gaillard/Simmen 2:6, 6:1, 10:6; Królikowski/Pankowski – Hnidets/Soukup 6:4, 6:4; (2) Juszczak/Kosiński – Audrins/Lyapshin 6:3, 6:2.

Ćwierćfinały: Kubalka/J. Włodarczyk – Nowacki/Plenkiewicz 7:6 (4), 4:6, 12:10; A. Majchrzak/Zaorski – Januchowski/Knitter 6:1, 6:2; Augunas/Ponomar – Barcik/Wójcicki 6:3, 3:6, 10:6; Juszczak/Kosiński – Królikowski/Pankowski 7:5, 4:6, 10:5.

Półfinały: Kubalka/J. Włodarczyk – A. Majchrzak/Zaorski 7:6 (3), 6:4; Juszczak/Kosiński – Augunas/Ponomar 6:3, 6:1.

Finał: Kubalka/J. Włodarczyk – Juszczak/Kosiński 6:4, 5:7, 10:4.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: N. Hurkacz – (1) Cechanaviciute 6:2, 6:2; Krześniak – Kotlyarova 2:6, 6:2, 10:6; Bilak – Janowska 6:3, 6:0; Husar – (5) Caruk 7:5, 6:4; (2) Okorokova – Gniewkowska 2:6, 6:1, 10:6; Kornieieva – Kusa 6:4, 6:2; Heiderova – Wartecka 6:4, 7:5; Ovcharova – (6) Rajca 6:3, 7:6 (6); (3) Pavlenko – Mał. Bajorek 2:6, 7:6 (5), 10:7; Strzelecka – Hubricht 6:3, 6:1; Hlukhoman – Janiszewska 3:6, 6:4, 10:6; M. Głowacka – Chodkowska 6:2, 6:2; (4) Luc. Musetti – Kluska 6:3, 6:2; Kołodziejska – Palus 6:1, 6:1; Biełus – P. Kuznietsova 6:1, 6:2; Luksacsi – (7) Aleksandrowicz 2:6, 6:2, 10:7. 

Druga runda: N. Hurkacz – Krześniak 6:1, 6:2; Husar – Bilak 6:1, 6:0; Okorokova – Kornieieva 6:0, 6:2; Ovcharova – Heiderova 6:2, 6:2; Pavlenko – Strzelecka 6:4, 6:2; M. Głowacka – Hlukhoman 6:3, 6:0; Luc. Musetti – Kołodziejska 6:4, 6:2; Biełus – Lukacsi 6:3, 6:4.

Trzecia runda: Husar – N. Hurkacz 6:2, 6:0; Okorokova – Ovcharova 6:3, 6:0; M. Głowacka – Pavlenko 6:0, 3:6, 10:4; Luc. Musetti – Biełus 3:6, 6:3, 10:6.

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Zaorski – Słowik 6:3, 6:2; Buchwald – Sterniczuk 7:5, 7:5; Czyrek – M. Andrzejcak 7:5, 6:1; Garbacz – (5) Healey 6:4, 6:3; D. Lewandowski – (2) Latifovic 6:4, 6:4; Migdalski – Garvik 6:1, 6:0; Afanasjevs – W. Lewandowski 6:2, 7:5; (7) M. Kowal – O. Jandera 6:4, 5:7, 11:9; (3) Kubalka – Ekstrand walkower; Truszczynski – Kulpa 6:4, 6:3; Kozlovsky – Gadzaliński 6:1, 6:4; (8) Freitas – Litwic 6:0, 6:2; (4) Contet – A. Wieczorek 7:6 (1), 6:4; Allen – Kluj 6:1, 6:4; H. Plenkiewicz – T. Sopoliński 6:1, 1:6, 10:8; (6) Chodura – Nikołajuk 6:2, 6:3.

Druga runda: Zaorski – Buchwald 7:6 (2), 6:0; Garbacz – Czyrek 6:0, 6:3; Migdalski – D. Lewandowski 5:7, 7:6 (0), 10:8; Afanasjevs – M. Kowal 7:5, 7:6 (2); Truszczynski – Kubalka 6:2, 6:1; Kozlovsky – Freitas 6:2, 7:5; Contet – Allen 6:1, 6:2; H. Plenkiewicz – Chodura 7:6 (1), 6:1.

Trzecia runda: Zaorski – Garbacz 6:4, 6:0; Migdalski – Afanasjevs 6:3, 3:6, 10:2; Truszczynski – Kozlovsky 3:6, 6:0, 11:9; H. Plenkiewicz – Contet 6:2, 7:6 (3).

Kategoria: ITF Juniors