Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Świątek - Svitolina 6:1, 6:4; Q. Zheng - Potapova 6:3, 6:2; Gauff - Pliskova 2:6, 6:4, 6:3; Kalinskaya - Ostapenko 6:4, 7:5; Paolini - Sakkari 6:4, 6:2; Rybakina - Fręch 7:6 (5), 3:6, 6:4; Vondrousova - Samsonova 6:2, 6:2; Cirstea - Vekic 3:6, 6:3, 7:5; DOHA ATP 250: Mensik - A. Murray 7:6 (6), 6:7 (3), 7:6 (4); Rublev - Gasquet 6:3, 6:4; Humbert - Kotov 6:4, 6:1; Bublik - Fucsovics 2:6, 6:3, 6:4; Khachanov - Marozsan 6:4, 7:5; Ruusuvuori - O'Connell 6:3, 6:3; Popyrin - Grenier 7:6 (3), 6:7 (8), 6:1; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Escobedo 6:4, 6:3; Nava - Schwartzman 6:4, 6:3; Vukic - Pacheco Mendez 7:6 (5), 7:6 (10); Hijikata - Kecmanovic 6:3, 7:6 (2); Giron - Daniel 6:4, 7:5; Borges - Koepfer 7:6 (2), 6:2; Nishioka - Cobolli 6:1, 6:0.

Tenis. Turniej ITF juniorów Kozerki Cup 2023 – wyniki

Barbara Kostecka i Aleksander Błuś triumfowali w turnieju ITF juniorów (do lat 18) w Kozerkach. Olek w finale pokonał Kacpra Czyrka.

W zawodach Kozerki Cup 2023 (korty twarde w hali, kategoria J30) w półfinałach zagrali: Karolina Gołda i Marcin Andrzejczak. W ćwierćfinałach odpadli: Maja Nieradzik, Jan Wygona, Igor Piasek i Tomasz Garbacz. 

W finale gry podwójnej rywalizowali Olek Błuś, Jan Wygona i Jan Chłodnicki. Po tytuł sięgnęli Błuś i Ukrainiec Dmytro Vterkovskiy. 

SINGIEL JUNIOREK 

Pierwsza runda: (1) Dulikova – Hornecka 6:2, 6:0; N. Hurkacz – Trush 6:7 (3), 6:2, 6:4; Kozmova – Koczocik 6:0, 6:3; Wahl-Maniecka – (5) Sparnina 6:2, 6:2; (3) Krześniak – Wojtaszczyk 6:4, 6:1; E. Ba – M. Wróbel 6:1, 6:3; Skapets – Śrutwa 6:1, 6:2; Odrobina – (8) Vrajikova 6:1, 7:6 (6); Dróżdż – (7) Denisenko 6:3, 6:4; Kostecka – Janickovicova 6:1, 6:2; Chrisstoffels – Dehmel 6:3, 7:6 (5); Wdzięczna – (4) Koprowska 3:6, 7:5, 6:3; Nieradzik – (6) Chytilova 6:1, 6:3; Kuszel – Smolinska 6:1, 7:5; Ruzickova – Stypuła 7:6 (5), 6:3; (2) Gołda – Weynen 6:3, 3:6, 6:3.

Druga runda: Dulikova – N. Hurkacz 6:1, 6:4; Kozmova – Wahl-Maniecka 7:5, 6:1; E. Ba – Krześniak 4:6, 6:1, 6:1; Skapets – Odrobina 7:6 (4), 6:0; Kostecka – Dróżdż 6:3, 6:1; Chrisstoffels – Wdzięczna 6:4, 6:4; Nieradzik – Kuszel 6:2, 6:3; Gołda – Ruzickova 6:3, 7:5.

Ćwierćfinały: Dulikova – Kozmova 6:1, 6:4; Skapets – E. Ba 2:6, 6:4, 6:2; Kostecka – Chrisstoffels 6:1, 6:2; Gołda – Nieradzik 6:3, 4:6, 6:2.

Półfinały: Dulikova – Skapets 6:3, 6:7 (6), 6:1; Kostecka – Gołda 7:6 (1), 6:0.   

Finał: Kostecka – Dulikova 6:4, 6:4.

SINGIEL JUNIORÓW 

Pierwsza runda: (1) M. Andrzejczak – Tomasiak 4:6, 6:2, 6:2; Ballestero – M. Kwiatkowski 2:6, 6:2 i krecz Maksa; Wygona – Gupta 2:6, 6:3, 6:2; (6) Kruppe – Gryń 6:3, 7:5; Gvylava – (3) Janzen 6:4, 6:4; K. Czyrek – Borsoi 6:3, 7:5; Piasek – Vymazal 6:3, 6:1; Nowacki – (7) Pankowski 0:6, 6:4, 7:5; (8) M. Avanesyan – Urbański 6:2, 6:3; E. Garcia – W. Lewandowski 6:2, 6:0; Garbacz – Venkatraman 6:2, 7:6 (4); (4) Knitter – Janiszewski 4:6, 6:4, 6:3; (5) Błuś – Chłodnicki 6:3, 6:3; Cank – Dójczyński 6:2, 3:6, 6:3; Januchowski – Marozau 6:0, 6:2; Vterkovskiy – (2) Krawczyk 6:0, 5:7, 6:1.

Druga runda: M. Andrzejczak – Ballestero 6:3, 6:1; Wygona – Kruppe 6:4, 6:4; K. Czyrek – Gvylava 6:1, 4:6, 6:3; Piasek – Nowacki 6:0, 5:2 i krecz Janka; M. Avanesyan – E. Garcia 6:4, 6:3; Garbacz – Knitter 1:0 i krecz Kacpra; Błuś – Cank 7:6 (4), 7:6 (3); Vterkovskiy – Januchowski 6:7 (5), 6:3, 7:6 (6).

Ćwierćfinały: M. Andrzejczak – Wygona 6:1, 7:6 (6); K. Czyrek – Piasek 6:3, 7:5; M. Avanesyan – Garbacz 6:1, 6:4; Błuś – Vterkovskiy 6:2, 6:1. 

Półfinały: K. Czyrek – M. Andrzejczak 6:3, 4:6, 6:4; Błuś – M. Avanesyan 6:2, 7:6 (3).

Finał: Błuś – K. Czyrek 1:6, 6:3, 6:2.

DEBEL JUNIOREK 

Pierwsza runda: (1) Gołda/Krześniak – M. Jandera/Odrobina 6:0, 7:5; Koprowska/Skapets – N. Hurkacz/Martyniak 6:2, 6:3; Nieradzik/Wojtaszczyk – (4) Kuszel/Vrajikova 6:3, 7:6 (3); E. Ba/Weynen – Markowska/Wahl-Maniecka 6:3, 6:3; Chytilova/Ruzickova – Koczocik/Wdzięczna 6:1, 6:1; (3) Dróżdż/Śrutwa – Hornecka/Trush 6:3, 7:6 (3); Chrisstoffels/Janickovicova – Lisik/Pacocha 7:6 (3), 6:2; (2) Denisenko/Sparnina – Borowik/Dehmel 6:4, 6:2.

Ćwierćfinały: Gołda/Krześniak – Koprowska/Skapets 6:3, 6:3; E. Ba/Weynen – Nieradzik/Wojtaszczyk 6:1, 6:2; Dróżdż/Śrutwa – Chytilova/Ruzickova 6:2, 7:5; Chrisstoffels/Janickovicova – Denisenko/Sparnina 6:1, 5:7, 15:13.

Półfinały: E. Ba/Weynen – Gołda/Krześniak 2:0 i krecz Polek; Chrisstoffels/Janickovicova – Dróżdż/Śrutwa 6:3, 6:3.

Finał: E. Ba/Weynen – Chrisstoffels/Janickovicova 7:5, 6:7 (9), 10:5.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Krawczyk/Pankowski – M. Avanesyan/Janiszewski 7:5, 6:1; Bodnarchuk/Gvylava – Janzen/Piasek 6:1, 4:6, 10:6; (4) Błuś/Vterkovskiy – Dójczyński/Marozau 6:2, 2:6, 10:5; Cank/Vymazal – K. Czyrek/Garbacz 6:1, 2:6, 10:3; Januchowski/W. Lewandowski – Kruppe/D. Lewandowski 6:0, 6:3; Ballestero/Kolesnyk – (3) Knitter/Nowacki walkower; Chłodnicki/Wygona – Gupta/Venkatraman 6:4, 6:3; (2) M. Andrzejczak/E. Garcia – Nikołajuk/Tomasiak 6:1, 6:4.

Ćwierćfinały: Bodnarchuk/Gvylava – Krawczyk/Pankowski 6:2, 4:6, 11:9; Błuś/Vterkovskiy – Cank/Vymazal 6:3, 6:4; Januchowski/W. Lewandowski – Ballestero/Kolesnyk 6:3, 6:3; Chłodnicki/Wygona – M. Andrzejczak/E. Garcia 6:2, 6:0.

Półfinały: Błuś/Vterkovskiy – Bodnarchuk/Gvylava 6:3, 6:4; Chłodnicki/Wygona – Januchowski/W. Lewandowski 6:4, 2:6, 10:5.

Finał: Błuś/Vterkovskiy – Chłodnicki/Wygona 4:6, 3:3 i krecz Ch/W.

Komplet wyników 

Kategoria: ITF Juniors