Polski Tenis

WYNIKI

ABU ZABI WTA 500: Samsonova - C. Liu 3:6, 6:2, 6:0; Teichmann - D. Yastremska 6:3, 7:6 (5); Pliskova - Bonaventure 6:1, 6:3; Putintseva - Andreescu 7:6 (2), 6:2; Krejcikova - Ruse 6:1, 6:4; S. Rogers - L. Fernandez 6:4, 6:7 (5), 6:1; Q. Zheng - Marino 6:3, 6:3; Haddad Maia - Bouzkova 4:6, 6:3, 6:0; Bencic/Mertens - Rosolska/Routliffe 6:1, 6:1; LINZ WTA 250: Masarova - Alexandrova 4:6, 6:1, 7:6 (6); Martic - Bassols Ribera 6:1, 7:5; Lys - Rakhimova 6:4, 7:6 (5); Van Uytvanck - Noskova 7:6 (3), 6:2; Vondrousova - Tomova 6:3, 6:3; Potapova - Bronzetti 2:6, 6:3, 6:4; Galfi - Pera 6:2, 7:6 (5); Giorgi - Cristian 6:1, 6:2; MONTPELLIER ATP 250: Cressy - Bellier 6:3, 6:2; Krajinovic - Karatsev 3:6, 7:6 (7), 6:2; Fucsovics - Blancaneaux 7:5, 5:7, 6:0; Huesler - Van Assche 6:3, 3:6, 6:3.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Turniej ITF juniorów Memoriał Charliego Berszakiewicza w Krakowie – wyniki

Na kortach KKS Olsza w Krakowie odbył się turniej ITF juniorów Memoriał Charliego Berszakiewicza – Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski U18.

Jest to już szósta edycja zmagań. W 2016 roku zostało przeprowadzone podobne wydarzenie, ale o charakterze ogólnopolskim, a w 2017 roku pierwsza międzynarodowa edycja. 

Dwa lata później impreza zyskała rangę ITF grade 3. Turniej stanowi wyraz upamiętnienia dla młodego utalentowanego krakowskiego tenisisty, wielokrotnego mistrza województwa małopolskiego – Charlesa Berszakiewicza. Chłopiec tragicznie zmarł w sierpniu 2015 roku na niewykrytą wadę serca (kardiomiopatię).

W finałach singla zwyciężyli Barbara Straszewska i Kacper Szymkowiak (pokonał Tomasza Berkietę). W półfinale odpadła Oliwia Orlińska. 

W deblu triumfowali: Dominika Podhajecka i Barbara Straszewska oraz Tomasz Berkieta i Mateusz Lange.

W finałach zagrali: Karolina Gołda i Oliwia Orlińska oraz Piotr Czaczkowski i Gabriel Matuszewski. 

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Grujic – Krześniak 6:0, 6:2; Kolyada – Rajca 6:3, 6:3; Jurkowska – Gołda 6:1, 5:7, 6:4; Kuszel – (5) Zack 3:6, 7:5, 6:4; Straszewska – (3) Valdmannova 1:6, 7:6 (4), 7:6 (3); N. Michta – Mackiewicz 6:4, 4:6, 6:4; Czajka – Adeikyte 6:1, 6:0; (6) E. Ivanova – L. Matuszewski 6:2, 6:2; Orlińska – (8) Podhajecka 6:2, 7:5; Lackova – Javaheri 6:3, 6:2; Zelenska – Pawelska 7:5, 6:4; (4) Lepage – Paszun 7:5, 6:3; (7) Hansen – Wawrzkiewicz 6:3, 6:2; Kliuch – Kmiecik 6:2, 7:6 (1); Daroszewska – Cechanaviciute 6:1, 6:1; (2) Dencheva – Skowrońska 3:6, 6:1, 6:2. 

Druga runda: Grujic – Kolyada 6:0, 6:1; Kuszel – Jurkowska 6:1, 6:2; Straszewska – N. Michta 6:3, 1:6, 6:1; E. Ivanova – Czajka 6:1, 6:3; Orlińska – Lackova 6:3, 6:2; Lepage – Zelenska 6:2, 6:2; Kliuch – Hansen 6:3, 6:2; Dencheva – Daroszewska 6:2, 6:1.

Ćwierćfinały: Grujic – Kuszel 6:3, 6:4; Straszewska – E. Ivanova 6:3, 6:0; Orlińska – Lepage 6:1 i krecz Belgijki; Dencheva – Kliuch walkower.

Półfinały: Straszewska – Grujic 6:3, 6:2; Dencheva – Orlińska 7:5, 6:4.

Finał: Straszewska – Dencheva 7:6 (3), 6:2.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) G. Matuszewski – Hague 6:3, 6:2; Saidizand – Mitoń 6:1, 6:3; Curlej – J. Włodarczyk 6:1, 4:0 i krecz Kuby; Krawczyk – (5) Alonso 6:4, 6:4; (4) Szymkowiak – Vales 6:3, 2:6, 6:0; Siekanowicz – Reklevicius 7:6 (1), 6:4; Kask – Barcik 7:5, 7:6 (5); (7) Tens – Wójcicki 6:2, 7:6 (5); (6) Czaczkowski – Audrins 6:2, 6:2; Faurel – Zaorski 6:3, 6:2; Lange – Augunas 6:2, 6:4; (3) Jozwicki – Dzieło 6:3, 6:4; (8) Grzegorzewski – Froemel 6:4, 6:2; V. Hnidets – M. Włodarczyk 6:0, 6:4; Wright – Kosiński 6:3, 6:4; (2) Berkieta – Sadzik 6:2, 6:1.

Druga runda: Saidizand – G. Matuszewski 6:1, 6:2; Krawczyk – Curlej 4:6, 7:5, 6:2; Szymkowiak – Siekanowicz 6:0, 6:1; Kask – Tens 2:6, 6:3, 7:5; Faurel – Czaczkowski 6:2, 6:7 (5), 6:0; Jozwicki – Lange 7:6 (10), 6:4; Grzegorzewski – V. Hnidets 6:0, 7:6 (1); Berkieta – Wright 6:1, 6:1.

Ćwierćfinały: Saidizand – Krawczyk 3:6, 6:2, 6:3; Szymkowiak – Kask 6:4, 6:2; Faurel – Jozwicki 6:2, 6:3; Berkieta – Grzegorzewski 6:7 (7), 6:4, 6:2.

Półfinały: Szymkowiak – Saidizand 7:6 (4), 6:4; Berkieta – Faurel 2:6, 6:3, 6:4.

Finał: Szymkowiak – Berkieta 6:2, 6:2.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: Kmiecik/Rajca – (1) Grujic/Ivanova 3:6, 6:3, 10:8; Czajka/N. Michta – Cechanaviciute/Pavlenko 2:6, 6:3, 10:1; (3) Lepage/Zack – Kołak/Krześniak 6:0, 6:1; Gołda/Orlińska – Kliuch/Kubicka 7:6 (1), 6:1; Daroszewska/Mackiewicz – Javaheri/Jurkowska 6:1, 6:0; Kolyada/Zelenska – (4) Podhajecka/Straszewska 5:7, 7:6 (7), 10:1; Adeikyte/Lackova – Kuszel/Pawelska 7:6 (5), 0:6, 10:7; (2) Hansen/Valdmannova – L. Matuszewski/Persson 6:4, 6:3.

Ćwierćfinały: Kmiecik/Rajca – Czajka/N. Michta 7:5, 7:6 (7); Gołda/Orlińska – Lepage/Zack 7:5, 5:7, 10:3; Podhajecka/Straszewska – Daroszewska/Mackiewicz 7:5, 6:3; Hansen/Valdmannova – Adeikyte/Lackova 7:5, 7:6 (4).

Półfinały: Gołda/Orlińska – Kmiecik/Rajca 6:1, 6:4; Podhajecka/Straszewska – Hansen/Valdmannova 6:3, 7:6 (10).

Finał: Podhajecka/Straszewska – Gołda/Orlińska 6:3, 6:4.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Czaczkowski/G. Matuszewski – Audrins/Tens 4:6, 6:1, 10:6; Plenkiewicz/Sadzik – V. Hnidets/Hyjek 6:1, 6:1; Barcik/Wójcicki – (4) Hague/Kask 6:3, 6:3; Augunas/Reklevicius – Kosiński/Siekanowicz 6:4, 6:4; Berkieta/Lange – Froemel/Krawczyk 6:4, 6:4; Hrynkiewicz/Mitoń – (3) Zaorski/Szymkowiak 7:6 (7), 7:5; Królikowski/A. Majchrzak – Alonso/Wright 7:6 (5), 6:3; (2) Faurel/Vales – Spychalski/Żarski 6:2, 6:4.

Ćwierćfinały: Czaczkowski/G. Matuszewski – Plenkiewicz/Sadzik 7:5, 6:2; Barcik/Wójcicki – Augunas/Reklevicius 7:5, 6:1; Berkieta/Lange – Hrynkiewicz/Mitoń 6:1, 6:2; Królikowski/A. Majchrzak – Faurel/Vales 7:6 (10), 6:4.

Półfinały: Czaczkowski/G. Matuszewski – Barcik/Wójcicki 6:3, 6:2; Berkieta/Lange – Królikowski/A. Majchrzak 3:6, 6:3, 17:15. 

Finał: Berkieta/Lange – Czaczkowski/G. Matuszewski 7:5, 6:1.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Kliuch – bye; W. Chmielewska – Strzyżewska 6:4, 6:1; Kubicka – Kołak 2:6, 6:2, 11:9; (6) Persson – bye; (2) Kuszel – bye; Jandera – Wahl-Maniecka 6:4, 6:3; Maćkowiak – Stypuła 6:0, 6:3; (8) Fedenko – Odrobina 6:3, 6:0; (3) Baniak – bye; Kostsina – Budnik 7:5, 3:0 i krecz Agaty; Krześniak – A. Hnidets 6:3, 6:4; (5) Scata – bye; (4) Pavlenko – bye; Kostecka – Klimchuk 6:3, 6:1; Szmyd – Palus 6:3, 6:1; (7) L. Matuszewski – bye.

Druga runda: Kliuch – W. Chmielewska 6:1, 6:1; Persson – Kubicka 6:1, 6:1; Kuszel – Jandera 6:2, 6:1; Fedenko – Maćkowiak 6:1, 6:1; Baniak – Kostsina 7:5, 5:2 i krecz Katarzyny; Krześniak – Scata 6:2, 6:1; Kostecka – Pavlenko 4:6, 7:5, 10:4; L. Matuszewski – Szmyd 6:2, 6:1.

Trzecia runda: Kliuch – Persson 7:5, 6:0; Kuszel – Fedenko 6:2, 6:3; Krześniak – Baniak 6:2, 6:4; L. Matuszewski – Kostecka 2:6, 6:3, 10:7.

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Pankowski – A. Kasperski 6:2, 6:4; Spychalski – Żarski 6:0, 3:6, 12:10; Wójcicki – Mszyca 6:4, 6:3; M. Kowal – (6) Kosowski 3:6, 6:4, 10:6; Czyrek – (2) Carrier 7:5, 6:7 (1), 10:7; Hrynkiewicz – Knitter 6:3, 6:4; Szymczak – Migdalski 6:2, 6:0; (5) Dzieło – Mizerski 6:1, 6:3; (3) A. Majchrzak – H. Plenkiewicz 6:2, 6:3; Nazarov – Weiner 6:1, 6:3; P. Voigt – Tomasiak 6:1, 6:1; Froemel – (8) Bajurko 6:3, 6:0; (4) Biedermann – W. Lewandowski 6:1, 6:1; V. Hnidets – Królikowski 6:3, 5:7, 12:10; Lambert – P. Kowal 6:1, 6:2; (7) Krawczyk – Hughes 6:3, 6:2.

Druga runda: Pankowski – Spychalski 6:4, 6:4; Wójcicki – M. Kowal 6:2, 6:2; Hrynkiewicz – Czyrek 6:4, 6:4; Dzieło – Szymczak 6:4, 6:3; A. Majchrzak – Nazarov 6:1, 6:0; Froemel – P. Voigt 6:2, 6:1; V. Hnidets – Biedermann 7:5, 6:3; Krawczyk – Lambert 6:0, 6:0.

Trzecia runda: Wójcicki – Pankowski 7:5, 6:3; Dzieło – Hrynkiewicz 6:4, 6:2; Froemel – A. Majchrzak 6:3, 6:4; Krawczyk – V. Hnidets 6:1, 7:5.

Plan gier

Kategoria: ITF Juniors