Polski Tenis

WYNIKI

HUA HIN WTA 250: Andreescu - Dart 6:3, 6:4; D. Yastremska - Uchijima 6:3, 6:7 (3), 6:2; Kostyuk - Liang 6:7 (7), 6:3, 6:0; L. Fruhvirtova - Mattek-Sands 6:3, 6:1; Zakharova - Schmiedlova 3:6, 7:5, 6:3; Watson - Putintseva 5:7, 6:4, 7:6 (5); T. Maria - Eala 6:2, 6:2; N-L. Han - Ruse 6:4, 1:6, 6:4; Hibino - Savinykh 6:0, 6:2; Kalinskaya - Makarova 6:1, 6:1; LYON WTA 250: Kovinic - Golubic 6:1, 6:4; S. Zhang - Brengle 6:3, 6:2; Parks - Grabher 6:3, 5:7, 6:4; E. Andreeva - Blinkova 6:7 (3), 6:4, 4:0 i krecz Anny; Bondar - Parrizas Diaz 6:4, 6:4; CALI WTA 125: Monnet - Loeb 6:3, 6:4; Strakhova - Herazo Gonzalez 6:2, 6:2; Colmegna - Carle 6:4, 6:2.

Tenis. Turniej ITF juniorów Orange Bowl 2022 w Plantation na Florydzie

Polscy tenisiści grali w turnieju ITF juniorów Orange Bowl International Tennis Championships 2022 w Plantation. 

W prestiżowych zawodach na Florydzie (korty ziemne, kategoria grade A) startowali: Malwina Rowińska, Zuzanna Pawlikowska, Olivia Bergler, Monika Stankiewicz, Tomasz Berkieta i Kacper Szymkowiak. Pierwsze wygrane odnieśli już Olivia i Kacper.

Singiel juniorek

Olivia Bergler wygrała z Koreanką Gaeul Jang 3:6, 6:1, 6:0. Nie sprostała jednak Japonce Wakanie Sonobe 4:6, 4:6. 

Zuzanna Pawlikowska przegrała z Amerykanką Mayą Joint 1:6, 7:6 (4), 4:6, a Monika Stankiewicz uległa Tajwance Madeleine Jessup (rozstawiona z nr 15) 2:6, 6:7 (4).

Malwina Rowińska była skuteczniejsza od Brytyjki Isabelle Lacy 6:0, 6:4, ale słabsza od Amerykanki Valerii Ray 0:6, 6:2, 3:6. 

Singiel juniorów 

Rozstawiony z nr 16 Tomasz Berkieta nie dokończył meczu z Kazachem Maxem Batyutenko 7:6 (2), 0:4 i krecz Polaka. 

Kacper Szymkowiak pokonał Amerykanina Quanga Duonga 6:3, 7:6 (5), ale był słabszy od Rosjanina Daniła Panarina (nr 9) 3:6, 0:6.

Debel juniorek

W deblu Rowińska i Amerykanka Anya Murthy zwyciężyły walkowerem mecz z Japonką Eną Koike i Peruwianką Luccianą Perez Alarcon (nr 2). Były też lepsze od Bergler i Pawlikowskiej 6:0, 6:3 oraz Amerykanek Kaitlin Quevedo i Valerii Ray (nr 7) 6:1, 7:5. W półfinale nie sprostały Brytyjkom Ranah Akui Stoiber i Mingge Xu (nr 3) 1:6, 1:6. 

Bergler i Pawlikowska wcześniej wygrały z Amerykankami Shannon Lam i Stephanie Yakoff 7:5, 6:3. 

Stankiewicz i Chilijka Antonia Vergara Rivera pokonały Australijkę Zarę Larke i Dunkę Rebekę Munk Mortensen 6:2, 7:6 (8), ale przegrały z Amerykankami Tyrą Cateriną Grant i Ivą Jovic 2:6, 6:4, 5:10.

Debel juniorów

Szymkowiak i Serb Aleksa Pisaric byli słabsi od Batyutenko i Panarina (nr 5) 2:6, 4:6.

Drabinki

Kategoria: ITF Juniors