Polski Tenis

WYNIKI

HUA HIN WTA 250: Andreescu - Dart 6:3, 6:4; D. Yastremska - Uchijima 6:3, 6:7 (3), 6:2; Kostyuk - Liang 6:7 (7), 6:3, 6:0; L. Fruhvirtova - Mattek-Sands 6:3, 6:1; Zakharova - Schmiedlova 3:6, 7:5, 6:3; Watson - Putintseva 5:7, 6:4, 7:6 (5); T. Maria - Eala 6:2, 6:2; N-L. Han - Ruse 6:4, 1:6, 6:4; Hibino - Savinykh 6:0, 6:2; Kalinskaya - Makarova 6:1, 6:1; LYON WTA 250: Kovinic - Golubic 6:1, 6:4; S. Zhang - Brengle 6:3, 6:2; Parks - Grabher 6:3, 5:7, 6:4; E. Andreeva - Blinkova 6:7 (3), 6:4, 4:0 i krecz Anny; Bondar - Parrizas Diaz 6:4, 6:4; CALI WTA 125: Monnet - Loeb 6:3, 6:4; Strakhova - Herazo Gonzalez 6:2, 6:2; Colmegna - Carle 6:4, 6:2.

Tenis. Turniej ITF juniorów Orlen Open Polska w Bytomiu – wyniki

Na kortach Górnika Bytom rozgrywany był duży turniej ITF juniorów Orlen Open Polska 2022.

– Pełna nazwa to Orlen Open Polska – X Memoriał Jacka Widawskiego. Powstał z myślą o wspomnieniu wyjątkowego przyjaciela tenisa, jako impreza rangi grade 5. W poprzednim sezonie osiągnęła najwyższy poziom – mówi Dariusz Łukaszewski, dyrektor zawodów. 

– Cieszy nas też liczna reprezentacja polskich juniorów w Orlen Open Polska 2022, bo potwierdza, że krajowy tenis znajduje się w wyjątkowym momencie w swojej historii. Z dumą kibicujemy coraz większej liczbie Polaków występujących w Wielkim Szlemie, regularnie rosnącej ich liczbie w Top 100 rankingów WTA i ATP, zarówno w singlu, jak i deblu – dodaje Łukaszewski.

Z biało-czerwonych w głównej drabince grają m.in. Weronika Ewald, Zuzanna Bednarz, Zuzanna Pawlikowska, Olivia Bergler, Anastazja Bozova, Daria Górska, Zuzanna Frankowska, Borys Zgoła, Gabriel Matuszewski, Maciej Kos, Tomasz Berkieta, Mateusz Lange. 

Gwiazdą zawodów jest Paragwajczyk Daniel Vallejo, wicelider rankingu ITF juniorów (967 ATP). Bardzo wyrównany pojedynek stoczył z nim Maciek Kos. 

Jako jedyny z Polaków do ćwierćfinału i półfinału singla awansował Tomek Berkieta. 

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Tomajkova – bye; Grujic – Baniak 6:2, 6:1; Bozova – Wahl-Maniecka 6:2, 6:1; (16) Bednarz – bye; (12) Herea – bye; Sedysheva – Pawelska 6:3, 7:6 (0); Pawlikowska – Zack 7:5, 6:1; (6) Kostic –  bye; (4) Bartha – bye; Cilekova – Kmiecik 7:6 (5), 7:6 (3); Frankowska – Lisik 6:0, 6:0; (15) Ciubotaru – bye; (9) Oktiabreva – bye; Daroszewska – Gołda 6:3, 7:5; Czajka – Bjork 6:3, 7:6 (3); (8) Kotliar – bye; (5) Paukstyte – bye; Paszun – M. Drozd 7:5, 7:6 (4); Ivanova – Stankiewicz 6:3, 7:6 (4); (11) Pace – bye; (14) Kostovic – bye; Straszewska – Drugdova 6:3, 6:1; Górska – Ondraskova 6:4, 6:0; (3) Ibragimova – bye; (7) Urbanova – bye; Kliuch – Podhajecka 6:3, 7:6 (4); Bergler – Pavlechova 6:1, 6:0; (10) Grechkina – bye; (13) Mester – bye; Zeghlouli – Krześniak 6:2, 6:1; Altori – Skowrońska 6:1, 6:0; (2) Ewald – bye.  

Druga runda: Tomajkova – Grujic 6:3, 2:6, 6:3; Bednarz – Bozova 5:7, 6:4, 6:1; Sedysheva – Herea 7:6 (3), 6:1; Kostic – Pawlikowska 6:3, 6:2; Bartha – Cilekova 7:6 (8), 6:1; Ciubotaru – Frankowska 6:4, 6:2; Oktiabreva – Daroszewska 6:1, 7:6 (3); Kotliar – Czajka 6:3, 6:0; Paukstyte – Paszun walkower; Pace – Ivanova 7:5, 7:6 (1); Kostovic – Straszewska 4:6, 6:1, 7:5; Górska – Ibragimova 6:1, 6:2; Urbanova – Kliuch 6:0, 6:2; Bergler – Grechkina 6:2, 6:2; Mester – Zeghlouli 6:2, 6:3; Ewald – Altori 6:1, 6:1.

Trzecia runda: Tomajkova – Bednarz 7:5, 6:0; Kostic – Sedysheva 6:1, 6:2; Bartha – Ciubotaru 6:2, 7:6 (4); Kotliar – Oktiabreva 6:4, 3:6, 6:3 Pace – Paukstyte 6:3, 6:2; Kostovic – Górska 6:4, 6:4; Urbanova – Bergler 6:4, 6:2; Mester – Ewald 7:6 (5), 6:2. 

Ćwierćfinały: Kostic – Tomajkova 6:3, 6:3; Kotliar – Bartha 6:2, 6:3; Pace – Kostovic 3:6, 6:4, 6:1; Mester – Urbanova 7:5, 6:1.  

Półfinały: Kotliar – Kostic 7:6 (2), 6:1; Pace – Mester 4:6, 6:0, 6:4.

Finał: Kotliar – Pace 6:1 i krecz Włoszki.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Vallejo – bye; Masera – Mizerski 6:0, 6:3; Ratiu – Novakovic 6:4, 6:2; (16) Kos – bye; (12) T. Pereira – bye; Virgili Berini – Szymkowiak 7:6 (4), 6:2; P. Voigt – V. Hnidets 6:4, 6:4; (7) Hrazdil – bye; (4) B. Zgoła – bye; Saidizand – Myslivec 7:5, 6:4; Berkieta – Dambins 6:4, 6:3; (14) Romano – bye; (11) Krajci – bye; Lange – Antoni 6:3, 6:4; Jozwicki – J. Wieczorek 6:0, 6:2; (8) Radulov – bye; (6) Sodan – bye; Majdandzic – Barcik 6:2, 6:3; Tens – Dzieło 6:2, 6:1; (10) Pisaric – bye; (13) Demanet – bye; Ye Hongyu – Grzegorzewski 6:1, 6:1; Vulpitta – Pankowski 6:1, 6:2; (3) Campana Lee – bye; (5) Buldorini – bye; Oplustil – Zaorski 1:6, 7:5, 6:2; Callejon Hernando – Czaczkowski 7:5, 6:4; (9) Kobierski – bye; (15) G. Matuszewski – bye; Saar – Lester 6:1, 6:1; Zimnokh – Jędrzejczak 0:6, 6:1, 6:3; (2) Demin – bye.  

Druga runda: Vallejo – Masera 6:3, 7:6 (1); Kos – Ratiu 6:3, 6:4; T. Pereira – Virgili Berini 6:4, 4:6, 7:6 (3); Hrazdil – P. Voigt 6:4, 6:2; B. Zgoła – Saidizand 6:3, 1:6, 6:3; Berkieta – Romano 6:1, 6:1; Krajci – Lange 6:1, 6:3; Radulov – Jozwicki 7:5, 6:1; Majdandzic – Sodan 6:3, 6:0; Pisaric – Tens 7:6 (2), 3:6, 6:1; Demanet – Ye Hongyu 4:6, 6:4, 6:2; Campana Lee – Vulpitta 6:2, 6:3; Buldorini – Oplustil 6:1, 6:4; Callejon Hernando – Kobierski 6:4, 6:3; Saar – G. Matuszewski 7:6 (4), 7:6 (8); Zimnokh – Demin 6:2, 6:3. 

Trzecia runda: Vallejo – Kos 6:2, 3:6, 7:6 (1); T. Pereira – Hrazdil 6:4, 7:5; Berkieta – B. Zgoła 7:5, 6:3; Radulov – Krajci 6:3, 6:0; Majdandzic – Pisaric 4:6, 6:3, 7:6 (3); Campana Lee – Demanet 6:1, 6:4; Buldorini – Callejon Hernando 6:1, 3:6, 6:2; Saar – Zimnokh 6:4, 6:3.

Ćwierćfinały: Vallejo – T. Pereira 6:2, 6:4; Berkieta – Radulov 3:6, 6:1, 7:5; Campana Lee – Majdandzic 6:4, 6:4; Buldorini – Saar 6:1, 3:6, 6:2.

Półfinały: Vallejo – Berkieta 5:7, 6:1, 6:1; Campana Lee – Buldorini 6:3, 6:1,

Finał: Vallejo – Campana Lee 7:5, 6:4.

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Tomajkova/Urbanova – bye; Grujic/Kostovic – Kmiecik/Lisik 6:0, 6:1; Daroszewska/Gołda – L. Matuszewski/Skowrońska 7:6 (4), 6:1; (7) Oktiabreva/Zeghlouli – bye; (4) Ewald/Stankiewicz – bye; Czajka/Paszun – Baniak/Cela 6:2, 6:1; Podhajecka/Straszewska – Cilekova/Pavlechova 5:7, 7:5, 10:6; (5) Ciubotaru/Mester – bye; (8) Altori/Herea – bye; Bergler/Bozova – Kotliar/Zack 6:1, 6:3; Frankowska/Górska – Durska/Kliuch 6:2, 6:3; (3) Pace/Paukstyte – bye; (6) Ibragimova/Sedysheva – bye; Bjork/Grechkina – Kuszel/Pawelska 6:4, 3:6, 12:10; Bednarz/Pawlikowska – A. Hnidets/Krześniak 6:0, 6:1; (2) Bartha/Kostic – bye.

Druga runda: Tomajkova/Urbanova – Grujic/Kostovic 7:5, 6:0; Oktiabreva/Zeghlouli – Daroszewska/Gołda 6:3, 6:3; Ewald/Stankiewicz – Czajka/Paszun walkower; Ciubotaru/Mester – Podhajecka/Straszewska 2:6, 6:4, 10:5; Altori/Herea – Bergler/Bozova 6:3, 2:6, 10:6; Frankowska/Górska – Pace/Paukstyte 6:4, 6:3; Ibragimova/Sedysheva – Bjork/Grechkina 6:2, 6:2; Bartha/Kostic – Bednarz/Pawlikowska 6:2, 6:4.

Ćwierćfinały: Oktiabreva/Zeghlouli – Tomajkova/Urbanova 6:4, 6:2; Ewald/Stankiewicz – Ciubotaru/Mester 7:5, 6:3; Frankowska/Górska – Altori/Herea 5:7, 6:2, 11:9; Ibragimova/Sedysheva – Bartha/Kostic 6:2, 1:6, 10:5.

Półfinały: Oktiabreva/Zeghlouli – Ewald/Stankiewicz 6:2, 7:5; Ibragimova/Sedysheva – Frankowska/Górska 7:6 (6), 6:2.

Finał: Ibragimova/Sedysheva – Oktiabreva/Zeghlouli 6:3, 3:6, 10:5.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Demic/Vallejo – bye; Barcik/Pankowski – Antoni/Jozwicki 1:6, 6:2, 10:4; Masera/Vulpitta – Jędrzejczak/Zaorski 6:2, 7:5; (6) Majdandzic/Radulov – bye; (4) Hrazdil/Krajci – bye; Czaczkowski/G. Matuszewski – Grzegorzewski/Romano 6:4, 6:4; Dambins/Tens – Saar/Saidizand 2:6, 6:3, 10:5; (5) Kos/B. Zgoła – bye; Myslivec/Zimnokh – bye; (V. Hnidets/Lester – Spychalski/Żarski 6:3, 6:1; Demanet/Ratiu – Berkieta/Lange 6:2, 6:3; (3) Buldorini/Kobierski – bye; (7) Ye Hongyu/Pisaric – bye; Callejon Hernando/Virgili Berini – Kosowski/Mizerski 7:6 (5), 7:6 (5); Novakovic/Szymkowiak – A. Wieczorek/J. Wieczorek 6:1, 6:1; (2) Campana Lee/T. Pereira – bye.

Druga runda: Demin/Vallejo – Barcik/Pankowski 7:6 (3), 6:2; Majdandzic/Radulov – Masera/Vulpitta 6:1, 6:7 (5), 10:4; Hrazdil/Krajci – Czaczkowski/G. Matuszewski 6:4, 6:2; Kos/B. Zgoła – Dambins/Tens 7:5, 6:2; Myslivec/Zimnokh – V. Hnidets/Lester 6:2, 7:6 (2); Demanet/Ratiu – Buldorini/Kobierski 6:2, 7:5; Ye Hongyu/Pisaric – Callejon Hernando/Virgili Berini 7:5, 6:1; Campana Lee/T. Pereira – Novakovic/Szymkowiak 6:1, 6:4.

Ćwierćfinały: Majdandzic/Radulov – Demin/Vallejo 7:5, 6:4; Kos/B. Zgoła – Hrazdil/Krajci 6:1, 6:4; Myslivec/Zimnokh – Demanet/Ratiu 6:2, 6:4; Ye Hongyu/Pisaric – Campana Lee/T. Pereira 6:4, 2:6, 10:8.

Półfinały: Majdandzic/Radulov – Kos/B. Zgoła 6:2, 6:2; Myslivec/Zimnokh – Ye Hongyu/Pisaric 6:2, 6:4.

Finał: Majdandzic/Radulov – Myslivec/Zimnokh 6:3, 6:1.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: bye – bye; Lisik – Palus 6:2, 6:3; (2) Turczuk – bye; Krześniak – Bendova 6:2, 7:6 (2); (3) Skowrońska – bye; Wahl-Maniecka – (10) Cela 6:2, 6:1; (4) N. Michta – bye; Ondraskova – (8) Durska 6:2, 6:3; (5) Kuszel – A. Hnidets 6:2, 6:3; (9) Kliuch – Budnik 6:0, 6:2; Kmiecik – (6) Pavlenko 6:3, 6:3; Stverakova – (7) L. Matuszewski 6:3, 6:2.

Druga runda: Lisik – bye; Krześniak – Turczuk 6:1, 6:4; Skowrońska – Wahl-Maniecka 7:6 (9), 6:3; Ondraskova – N. Michta 6:4, 6:0; Kliuch – Kuszel 3:6, 6:3, 10:5; Kmiecik – Stverakova 7:6 (5), 6:0. 

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Pankowski – bye; Gadzaliński – Ślusarczyk 6:0, 6:0; (2) Kosowski – bye; P. Voigt – A. Wieczorek 7:6 (5), 6:4; (3) Lester – bye; Kana – J. Kluczyński 6:4, 6:3; (4) Dzieło – Hulbój 6:1, 6:2; H. Plenkiewicz – Shevtsov 6:1, 6:0; (5) V. Hnidets – Czyrek 6:3, 3:6, 10:3; Chodura – (7) Żarski 6:2, 6:0; (6) Mizerski – Janiszewski 6:1, 6:0; Marozau – (8) Spychalski 6:1, 6:3.

Druga runda: Pankowski – Gadzaliński 6:2, 7:5; P. Voigt – Kosowski 7:6 (4), 0:6, 10:6; Lester – Kana 6:2, 6:0; Dzieło – H. Plenkiewicz 6:1, 6:4; V. Hnidets – Chodura 7:5, 7:5; Mizerski – Marozau 6:3, 6:3.

Kategoria: ITF Juniors