Polski Tenis

WYNIKI

ABU ZABI WTA 500: Samsonova - C. Liu 3:6, 6:2, 6:0; Teichmann - D. Yastremska 6:3, 7:6 (5); Pliskova - Bonaventure 6:1, 6:3; Putintseva - Andreescu 7:6 (2), 6:2; Krejcikova - Ruse 6:1, 6:4; S. Rogers - L. Fernandez 6:4, 6:7 (5), 6:1; Q. Zheng - Marino 6:3, 6:3; Haddad Maia - Bouzkova 4:6, 6:3, 6:0; Bencic/Mertens - Rosolska/Routliffe 6:1, 6:1; LINZ WTA 250: Masarova - Alexandrova 4:6, 6:1, 7:6 (6); Martic - Bassols Ribera 6:1, 7:5; Lys - Rakhimova 6:4, 7:6 (5); Van Uytvanck - Noskova 7:6 (3), 6:2; Vondrousova - Tomova 6:3, 6:3; Potapova - Bronzetti 2:6, 6:3, 6:4; Galfi - Pera 6:2, 7:6 (5); Giorgi - Cristian 6:1, 6:2; MONTPELLIER ATP 250: Cressy - Bellier 6:3, 6:2; Krajinovic - Karatsev 3:6, 7:6 (7), 6:2; Fucsovics - Blancaneaux 7:5, 5:7, 6:0; Huesler - Van Assche 6:3, 3:6, 6:3.
Polska Liga Tenisa

Tenis. Turniej ITF juniorów UTF Cup 2022 w Lesznie – wyniki

Leszno Tenis Klub po raz trzeci jesienią był organizatorem turnieju ITF juniorów (do lat 18). Tym razem pod nazwą UTF Cup 2022. 

W Lesznie (korty twarde w hali, kategoria grade 4) w singlu zwyciężyła Antonina Czajka. Do półfinału dotarła Amelia Paszun. Nikodem Barcik. W deblu triumfowała Nadia Kulbiej. W finale byli natomiast Nikodem Barcik i Gabriel Wójcicki. 

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Straszewska – Sokolvak 6:4, 7:6 (5); Paszun – Turan 7:5, 6:1; Sekerkova – Affelt 7:6 (6), 6:3; (6) Pavlechova – Kryvoruchko 6:4, 2:6, 6:3; (4) Podhajecka – Tkachenko 7:6 (1), 6:4; Nilsson – Mrozkowiak 6:1, 6:0; Dobiasova – Krześniak 6:3, 6:2; (5) Zimmer – Kolyada 6:1, 6:3; (8) Czajka – Fedenko 7:6 (4), 6:0; Gunal – Kmiecik 6:4, 1:6, 7:5; Krejcova – Yemshanova 6:4, 7:6 (2); (3) Kulbiej – Darken 6:2, 6:4; Kliuch – (7) Daroszewska 7:6 (6), 6:2; Gołda – Fuller 6:0, 6:2; Larsson – Turczuk 6:1, 6:4; (2) Borkop – Zelenska 6:4, 6:3.

Druga runda: Paszun – Straszewska 7:5, 6:4; Pavlechova – Sekerkova 6:4, 6:4; Nilsson – Podhajecka 5:7, 6:4, 6:4; Zimmer – Dobiasova 6:2, 6:1; Czajka – Gunal 6:2, 6:2; Kulbiej – Krejcova 6:1, 7:5; Kliuch – Gołda 6:4, 6:4; Borkop – Larsson 6:2, 6:1.

Ćwierćfinały: Paszun – Pavlechova 6:3, 6:1; Zimmer – Nilsson 6:2, 6:4; Czajka – Kulbiej 6:3, 4:6, 6:1; Borkop – Kliuch 6:2, 6:2.

Półfinały: Zimmer – Paszun 6:4, 6:4; Czajka – Borkop 3:6, 7:6 (4), 6:1.

Finał: Czajka – Zimmer 3:6, 6:4, 6:3.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Kask – Juszczak 6:1, 6:3; Krawczyk – Horak 6:3, 6:3; Kincses – Janzen 6:4, 3:6, 6:3; (6) De Marchi – Maslennikov 6:3, 6:0; (3) Vales – Krzyżosiak-Michnikowski 6:1, 2:6, 6:2; F.G. Bara – Mitoń 6:1, 6:1; Balascak – Safrata 7:6 (5), 6:3; (7) Lange – Kalabishka 7:5, 6:1; Rejchtman Vinciguerra – (8) Siekanowicz 2:6, 6:3, 6:3; Klimas – Pav. Tsitsipas 7:5, 7:5; Wójcicki – Norrman 4:6, 6:3, 6:3; (4) Uzunel – Kosiński 7:5, 6:4; (5) Zaorski – Zivkovic 6:1, 6:2; Pankowski – Gvylava 6:3, 6:3; Barcik – Turcanu 6:4, 3:6, 6:4; (2) Pazdera – Królikowski 6:3, 6:3.

Druga runda: Krawczyk – Kask 4:6, 7:6 (4), 6:4; De Marchi – Kincses 6:1, 7:6 (4); Vales – F.G. Bara 6:3, 6:1; Balascak – Lange 6:1, 6:7 (4), 7:6 (4); Klimas – Rejchtman Vinciguerra 6:3, 1:6, 6:2; Uzunel – Wójcicki 6:1, 6:4; Zaorski – Pankowski 6:4, 6:1; Pazdera – Barcik 6:2, 6:2.

Ćwierćfinały: De Marchi – Krawczyk 6:1, 7:6 (2); Vales – Balascak 6:1, 6:3; Klimas – Uzunel 7:5, 6:2; Pazdera – Zaorski 6:4, 6:4.

Półfinały: Vales – De Marchi 6:2, 7:6 (5); Klimas – Pazdera 6:3, 5:7, 6:0.

Finał: Klimas – Vales 1:6, 7:6 (8), 6:1. 

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: Tkachenko/Zimmer – (1) Podhajecka/Straszewska 7:6 (4), 7:6 (6); Gunal/Turan – Fedenko/Sokolvak 7:6 (3), 6:2; (3) Daroszewska/Pavlechova – Dobiasova/Krejcova 6:3, 6:4; Kolyada/Kryvoruchko – Sekerkova/Yemshanova 6:3, 3:6, 10:1; Larsson/Nilsson – Hlukhoman/Kuznietsova 6:4, 6:3; Gołda/Kliuch – (4) Czajka/Paszun 6:3, 4:6, 10:7; Affelt/Kmiecik – Darken/Zelenska 6:3, 6:7 (5), 11:9; (2) Borkop/Kulbiej – Gontaryk/Kotlyarova 6:0, 6:2.

Ćwierćfinały: Tkachenko/Zimmer – Gunal/Turan 6:4, 7:5; Daroszewska/Pavlechova – Kolyada/Kryvoruchko 6:3, 6:1; Gołda/Kliuch – Larsson/Nilsson 7:5, 7:6 (5); Borkop/Kulbiej – Affelt/Kmiecik 6:2, 2:6, 10:3.

Półfinały: Tkachenko/Zimmer – Daroszewska/Pavlechova 6:3, 6:2; Borkop/Kulbiej – Gołda/Kliuch 6:4, 1:6, 10:3.

Finał: Borkop/Kulbiej – Tkachenko/Zimmer 4:6, 6:4, 10:7.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Kask/Uzunel – Janzen/Królikowski 7:5, 6:4; Bara/De Marchi – Filima/Savano 6:3, 6:3; (3) Klimas/Pazdera – Haita/Turcanu 6:7 (5), 6:4, 10:6; Kincses/Rejchtman Vinciguerra – Kosiński/Mitoń 6:2, 7:6 (4); Horak/Norrman – Gvylava/Kalabishka walkower; (4) Lange/Zaorski – Krzyżosiak-Michnikowski/Uzenkov 6:3, 6:1; Barcik/Wójcicki – Mirarchi/Nyk 6:2, 6:1; Krawczyk/Pankowski – (2) Vales/Zaorski 6:1, 7:6 (4).

Ćwierćfinały: Kask/Uzunel – Bara/De Marchi 4:6, 6:4, 10:5; Klimas/Pazdera – Kincses/Rejchtman Vinciguerra 3:6, 7:6 (2), 12:10; Horak/Norrman – Lange/Zaorski 4:6, 7:6 (4), 10:6; Barcik/Wójcicki – Krawczyk/Pankowski 6:3, 6:3. 

Półfinały: Klimas/Pazdera – Kask/Uzunel 6:2, 5:7, 10:2; Barcik/Wójcicki – Horak/Norrman 6:2, 6:2.

Finał: Klimas/Pazdera – Barcik/Wójcicki 3:6, 6:4, 10:5.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Kmiecik – bye; Gontaryk – Helińska 6:1, 6:3; Dróżdż – M. Michna 6:2, 6:4; (7) Ovcharova – Molaro 7:6 (2), 6:0; (2) Caruk – bye; Maćkowiak – Dollar 7:6 (5), 6:2; Kosowska – Bilak 6:2, 6:2; (6) Fedenko – J. Kołodziejska 6:3, 7:5; (3) Hutkova – bye; Hlukhoman – Klimas 6:1, 6:3; Krześniak – M. Jandera 6:2, 7:5; Husar – (5) Kotlyarova 6:3, 6:4; Wahl-Maniecka – (4) Scata 7:6 (3), 6:2; Kuznietsova – Janusz 6:0, 6:2; Jasiczek – A. Hnidets 6:4, 1:6, 10:8; Sekerkova – (8) Z. Witkowska 6:3, 6:0.  

Druga runda: Kmiecik – Gontaryk 6:1, 6:0; Dróżdż – Ovcharova 4:6, 6:1, 10:1; Caruk – Maćkowiak 7:6 (2), 6:0; Fedenko – Kosowska 6:1, 6:3; Hlukhoman – Hutkova walkower; Krześniak – Husar 7:5, 6:1; Kuznietsova – Wahl-Maniecka 6:4, 6:1; Sekerkova – Jasiczek 6:0, 6:0.

Trzecia runda: Kmiecik – Dróżdż 6:3, 6:3; Fedenko – Caruk 6:4, 6:0; Krześniak – Hlukhoman 6:2, 6:4; Sekerkova – Kuznietsova 6:4, 6:7 (5), 10:7.

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Juhasz – bye; Małecki – Lapansky 6:4, 6:0; Safrata – Janiszewski 6:1, 6:0; (7) P. Voigt – Filima 6:4, 6:3; (2) Królikowski  – bye; Kolesnyk – Gadzaliński 6:1, 6:3; Błuś – Szymczak 6:4, 6:2; (8) Haita – Błaszczyk 4:6, 6:2, 10:3; (3) Balascak – bye; Nyk – Freitag 4:6, 7:5, 10:4; K. Pabisiak – Savano 6:4, 6:2; (6) J. Włodarczyk – Uzenkov 6:3, 6:1; (4) Wójcicki – Nikołajuk 6:2, 7:6 (3); T. Sopoliński – Mirarchi 6:4, 6:2; Dzieło – M. Andrzejczak 6:3, 6:1; Kubalka – (8) V. Hnidets 1:6, 6:3, 10:8.

Druga runda: Małecki – Juhasz 2:6, 6:3, 10:8; Safrata – P. Voigt 6:3, 3:6, 10:8; Królikowski – Gadzaliński 6:0, 6:2; Błuś – Haita 6:7 (3), 6:1, 10:7; Balascak – Nyk 6:2, 6:3; J. Włodarczyk – K. Pabisiak 6:3, 6:3; Wójcicki – T. Sopoliński 7:6 (6), 6:4; Dzieło – Kubalka 6:4, 6:1.

Trzecia runda: Safrata – Małecki 6:2, 6:1; Królikowski – Błuś 6:2, 6:2; Balascak – J. Włodarczyk 7:6 (3), 1:6, 10:5; Wójcicki – Dzieło 6:4, 2:6, 10:6.

Kategoria: ITF Juniors