Polski Tenis

WYNIKI

HAMBURG ATP 500:  Zverev - De Jong 6:2, 6:2; Darderi - Shevchenko 6:3, 2:6, 6:3; F. Cerundolo - Marterer 6:0, 6:2; P. Martinez - Blanchet 6:4, 0:6, 7:5; GSTAAD ATP 250: Fognini - Varillas 3:6, 7:6 (5), 7:5; Etcheverry - Van de Zandschulp 6:2, 2:6, 6:3; BASTAD ATP 250: Monteiro - Ruud 6:3, 6:3; Carballes Baena - Yevseyev 2:6, 6:3, 6:2; BUDAPESZT WTA 250: Sasnovich - Timofeeva 6:3, 6:4; Lamens - Monnet 6:4, 6:0; Avanesyan - Masarova 2:6, 7:5, 6:1.

Tenis. Turniej ITF M15 Zahir Łódź Cup 2024 – wyniki

W Łodzi odbyły się kolejne zawody ITF M15 w ramach cyklu LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

W głównej części turnieju Zahir Łódź Cup 2024 (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród) z Polaków grali m.in. Kacper Żuk, Olaf Pieczkowski, Paweł Juszczak, Maciej Rajski, Szymon Kielan, Karol Filar, Fryderyk Lechno-Wasiutyński czy Alan Ważny. 

W trzystopniowych eliminacjach skutecznie walczyli: Filip Pieczonka, Kacper Szymkowiak i Przemysław Michocki. 

W zawodach głównych singla triumfował Rajski (powtórzył sukces w Łodzi z 2021 roku). W półfinale pokonał Pieczonkę. W ćwierćfinałach odpadli Juszczak i Pieczkowski.

W finale debla Kielan i Pieczonka wygrali z Lechno-Wasiutyńskim i Szymkowiakiem. 

TURNIEJ GŁÓWNY SINGLA 

Pierwsza runda: (1) Gengel – Peruzza 6:2, 7:6 (5); Filar – A. Majchrzak 6:4, 7:5; Einig – Kielan 6:7 (2), 6:3, 6:3; (8) Rodesch – Michocki 4:6, 6:2, 6:3; (3) Pieczkowski – Gola 6:0, 6:0; Bonnaud – Kaukovalta 6:1, 6:1; Mashtakov – Szymkowiak 6:2, 1:6, 7:6 (5); (5) Żuk – M. Andrzejczak 6:2, 6:2; (7) Beaupain – Ruehl 6:3, 3:6, 7:6 (6); Rajski – Ważny 6:2, 6:1; J. Filip – Vasquez Gehrke 6:2, 6:4; (4) P. Juszczak – M. Dedura-Palomero 6:0, 6:2; Funk – (6) Paty 5:7, 7:6 (2), 6:2; Rocens – Lechno-Wasiutyński 7:6 (4), 4:6, 6:3; Hornitschek – Vales 7:5, 7:5; Pieczonka – (2) Krutykh 4:6, 6:3, 6:2.

Druga runda: Gengel – Filar 3:6, 6:4, 6:4; Rodesch – Einig 6:3, 6:2; Pieczkowski – Bonnaud 6:3, 6:2; Mashtakov – Żuk 6:4, 6:0; Rajski – Beaupain walkower; P. Juszczak – J. Filip 6:1, 5:7, 6:4; Rocens – Funk 3:6, 7:6 (8), 6:4; Pieczonka – Hornitschek 6:2, 6:0.

Ćwierćfinały: Rodesch – Gengel 4:6, 7:6 (5), 6:2; Mashtakov – Pieczkowski 6:4, 6:4; Rajski – P. Juszczak 7:6 (8), 7:6 (0); Pieczonka – Rocens 6:4, 6:1.

Półfinały: Mashtakov – Rodesch 6:1, 6:4; Rajski – Pieczonka 6:2, 6:2. 

Finał: Rajski – Mashtakov 6:2, 7:6 (3).

GRA PODWÓJNA

Pierwsza runda: (1) Kaukovalta/Ruehl – Filar/Ważny 4:6, 6:0, 10:7; Lechno-Wasiutyński/Szymkowiak – Michocki/Strauch 4:6, 6:3, 10:6; (4) Grzegorzewski/Mashtakov – Homola/Myslivec 5:7, 6:4, 10:2; Dworak/A. Majchrzak – Bajurko/Meneghetti 7:5, 6:3; Matuszczyk/Zaorski – M. Andrzejczak/Maranda 6:4, 6:4; (5) Dudun/Poritskyy – Kokot/Lis 2:6, 6:4, 10:8; Bonnaud/Hornitschek – J. Filip/Vales 6:3, 6:3; (2) Kielan/Pieczonka – Bojarski/Orlikowski 6:3 i krecz B/O.

Ćwierćfinały: Lechno-Wasiutyński/Szymkowiak – Kaukovalta/Ruehl 6:4, 6:3; Grzegorzewski/Mashtakov – Dworak/A. Majchrzak 7:6 (6), 6:4; Matuszczyk/Zaorski – Dudun/Poritskyy 6:4, 6:3; Kielan/Pieczonka – Bonnaud/Hornitschek 6:4, 6:3.

Półfinały: Lechno-Wasiutyński/Szymkowiak – Grzegorzewski/Mashtakov 6:0, 7:6 (2); Kielan/Pieczonka – Matuszczyk/Zaorski 6:1, 6:1.

Finał: Kielan/Pieczonka – Lechno-Wasiutyński/Szymkowiak 7:5, 6:2.

KWALIFIKACJE SINGLA 

Pierwsza runda: Funk – (1) Chayka 6:3, 7:5; Di Vita – O. Jandera 6:2, 6:1; Kyjaci – Myslivec 7:6 (4), 6:3; J. Włodarczyk – (12) Schinas 5:7, 6:4, 10:7; (2) Pieczonka – Baranec 6:3, 6:0; Paroulek – Lis 5:7, 6:3, 10:3; Borkowski – Vrba 2:6, 6:4, 10:8; (15) Grzegorzewski – Gotovskis walkower; (3) Bojarski – M. Kumar 6:2, 6:1; Kaczorowski – Mintz 6:1, 6:4; Michocki – Bajurko 6:4, 6:4; Rast – (16) Sonne 7:6 (6), 6:4; Einig – (4) Ferri 6:3, 6:3; Meneghetti – Kusiewicz walkower; Hnidets – Gowthaman 6:3, 6:2; (13) Dudun – K. Kowal 6:2, 6:2; (5) Orlikowski – Kołodziejczyk 6:0, 6:0; Poritskyy – Gontar 6:2, 6:4; Kokot – Jermar 4:6, 6:2, 10:5; (10) Szymkowiak – Krawczyk 6:2, 6:1; Matuszczyk – (6) Siekanowicz 7:6 (4), 6:0; Vasquez Gehrke – Żarski 6:0, 6:0; Vercik – M. Matuszewski 6:3, 6:3; Strauch – (14) Homola 6:4, 6:3; (7) Terczynski – Cisło 6:0, 6:2; Dójczyński – Bojko 3:6, 6:1, 10:6; Zaorski – Conte 6:1, 6:4; (9) Rocens – D. Wiśniewski 6:2, 6:3; (8) M. Dedura-Palomero – Pivnik 6:1, 7:6 (5); Romer – P. Voigt 5:7, 7:6 (5), 10:6; Steudter – Gayk 6:2, 7:6 (1); Maranda – (11) A. Vlahos 7:6 (2), 6:2.

Druga runda: Funk – Di Wita 6:1, 4:6, 10:6; Kyjaci – J. Włodarczyk 6:2, 7:6 (3); Pieczonka – Paroulek 6:4, 6:4; Grzegorzewski – Borkowski 7:5, 6:3; Bojarski – Kaczorowski 6:1, 6:0; Michocki – Rast 6:3, 6:2; Einig – Meneghetti 7:5, 6:2; Hnidets – Dudun 5:7, 6:2, 10:7; Orlikowski – Poritskyy 6:0, 6:1; Szymkowiak – Kokot 7:6 (2), 6:3; Vasquez Gehrke – Matuszczyk 6:7 (4), 6:2, 10:4; Strauch – Vercik 6:2, 2:1 i krecz Słowaka; Terczyński – Dójczyński 6:4, 6:1; Rocens – Zaorski 6:2, 7:6 (4); M. Dedura-Palomero – Romer 6:0, 6:3; Steudter – Maranda 6:3, 6:1.

Trzecia runda: Funk – Kyjaci 6:3, 6:2; Pieczonka – Grzegorzewski 7:5, 6:3; Michocki – Bojarski 6:4, 2;6, 10:7; Einig – Hnidets 6:4, 6:3; Szymkowiak – Orlikowski 4:6, 6:4, 10:2; Vasquez Gehrke – Strauch 1:6, 6:3, 10:3; Rocens – Terczyński 6:1, 6:4; M. Dedura-Palomero – Steudter 7:5, 6:2.

Kategoria: ITF