Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Hurkacz - Struff 7:6 (5), 6:7 (4), 7:6 (6); A. Murray - Shapovalov 4:6, 7:6 (5), 6:3; Korda - Kotov 6:0, 6:2; Van de Zandschulp - Mannarino 7:6 (3), 7:5; Bublik - Machac 2:6, 6:3, 7:6 (5); Rublev - Zh. Zhang 6:7 (4), 6:2, 6:4; Griekspoor - Shelbayh 7:5, 2:0 i krecz Jordańczyka; ACAPULCO ATP 500: Arnaldi - Fritz 6:4, 4:6, 6:3; Cobolli - Auger-Aliassime 2:6, 6:3, 6:2; Shelton - Evans 2:6, 7:5, 7:6 (5); De Minaur - Daniel 6:2, 6:1; Draper - T. Paul 6:0, 6:4; Ofner - Escobedo 6:7 (7), 6:4, 7:6 (4); Kecmanovic - Schwartzman 4:6, 6:3, 6:1; Nishioka - Borges 3:6, 6:2, 6:4; SANTIAGO ATP 250: P. Martinez - Passaro 6:4, 6:1; Coria - Molcan 6:1, 7:6 (1); Diaz Acosta - Cachin 5:7, 6:3, 7:6 (2); SAN DIEGO WTA 500: Boulter - Tsurenko 6:3, 6:1; Niemeier - Gracheva 6:3, 6:0; Moutet - Carballes Baena 6:3, 5:7, 6:2; D. Saville - Lin Zhu 6:3, 6:3; Xinyu Wang - Tauson 6:2, 2:6, 6:1; Kostyuk - A. Li 6:4, 4:6, 6:2; Stakusic - Melnikova 6:4, 5:7, 6:1; AUSTIN WTA 250: Yuan - Rodionova 3:6, 6:3, 6:1; Y. Wang - Bronzetti 7:6 (5), 6:4; Parry - Ponchet 6:3, 7:6 (4); Osorio - Cornet 6:3, 6:2.

Tenis. Turniej ITF M25 Talex Open 2021 w Poznaniu – wyniki

Na kortach AZS w Poznaniu rozgrywane były XXII Międzynarodowe Mistrzostwa Wielkopolski w tenisie. 

W Talex Open 2021 (korty ziemne, 25 tys. $ w puli nagród) z Polaków grali m.in. Paweł Ciaś, Michał Dembek, Filip Kolasiński, Maciej Rajski, Yann Wójcik, Aleksander Orlikowski, Filip Pieczonka, Dawid Taczała i Borys Zgoła.  

Spora grupa biało-czerwonych walczyła w trzystopniowych kwalifikacjach. Do drabinki głównej przebił się tylko Michał Mikuła. 

W turnieju głównym mecze wygrali: Paweł Ciaś, Aleksander Orlikowski, Michał Mikuła i Borys Zgoła (zdobył pierwszy punkt do rankingu ATP).

Ciaś awansował do finału. 

SINGIEL

Pierwsza runda: (1) Mochizuki – V. Aboian 7:6 (7), 4:6, 6:3; Oetzbach – Bergevi 6:4, 6:2; Gill – Calvo Barcelo (za Dembka) 6:3, 7:6 (9); Wendelken – (8) Klier Junior 3:6, 6:4, 6:2; Ciaś – (3) Peliwo 7:5, 6:0; Orlikowski – Liutarevich 2:6, 7:5, 6:3; Marcondes – Rajski 3:0 i krecz Maćka; (5) M. Podzus – Thanos 6:2, 6:3; Gima – (7) Leite 6:4, 3:6, 6:3; Lingua Lavallen – Kolasiński 6:7 (6), 6:1, 6:1; B. Zgoła – Taczała 6:3, 7:6 (2); Burruchaga – (4) Eriksson 6:2, 6:1; (6) Zukas – Zormann 6:3, 4:6, 7:6 (8); L. Aboian – Wójcik 6:4, 3:6, 7:6 (2); J. Pereira – Pieczonka 5:7, 6:4, 6:2; Mikuła – (2) Oliel 6:3, 6:4. 

Druga runda: Mochizuki – Oetzbach 6:4, 7:6 (6); Gill – Wendelken 6:1, 6:4; Ciaś – Orlikowski 6:1, 6:0; Marcondes – M. Podzus 6:4, 6:1; Lingua Lavallen – Gima 6:3, 6:2; Burruchaga – B. Zgoła 6:1, 6:4; Zukas – L. Aboian 6:4, 2:6, 6:2; Mikuła – J. Pereira 3:6, 6:2, 7:5.

Ćwierćfinały: Mochizuki – Gill 7:6 (3), 2:6, 6:3; Ciaś – Marcondes 6:2, 5:7, 6:4; Burruchaga – Lingua Lavallen 6:2, 6:4; Zukas – Mikuła 6:3, 6:1.

Półfinały: Cias – Mochizuki 5:7, 7:5, 6:1; Burruchaga – Zukas 6:1, 6:4.

Finał: Burruchaga – Ciaś 5:7, 6:3, 6:2.

DEBEL

Pierwsza runda: (1) Bergevi/Eriksson – Politowicz/Taczała 6:1, 6:3; Burruchaga/Lingua Lavallen – Mikuła/Wójcik 3:6, 7:5, 10:7; (4) Leite/Zukas – Nazaruk/Rajski 6:2, 6:0; Mochizuki/J. Pereira – Gill/Jermar 7:6 (5), 0:6, 10:5; L. Aboian/V. Aboian – Caripi/Gerch 7:6 (5), 4:6, 10:7; Orlikowski/B. Zgoła – (3) Liutarevich/M. Podzus 7:6 (4), 6:2; Pawelski/Pieczonka – Hands/Wendelken 7:5, 6:4; (2) Klier Junior/Marcondes – Oetzbach/Scaglia 6:3, 6:4.

Ćwierćfinały: Bergevi/Eriksson – Burruchaga/Lingua Lavallen 6:2, 7:6 (5); Leite/Zukas – Mochizuki/J. Pereira walkower; L. Aboian/V. Aboian – Orlikowski/B. Zgoła 7:5, 6:4; Pawelski/Pieczonka – Klier Junior/Marcondes walkower.

Półfinały: Bergevi/Eriksson – Leite/Zukas 6:2, 7:6 (3); L. Aboian/V. Aboian – Pawelski/Pieczonka 3:6, 7:5, 10:8.

Finał: Bergevi/Eriksson – L. Aboian/V. Aboian walkower.

ELIMINACJE 

Pierwsza runda: (1) J. Pereira – L. Allen 6:2, 6:2; Onuma – Strestian Stamati 6:3, 7:6 (0); Zormann – Langmajer 6:4, 6:1; (9) Scaglia – Da Silva 6:1, 6:3; Kazakov – (2) Weightman 3:6, 6:2, 10:1; Peters – Loof 7:5, 6:3; Michocki – Moro Almeida 6:0, 6:2; (7) Mikuła – Aregger 6:1, 6:0; (3) Wendelken – Vlkovsky 6:3, 6:4; De Jager – Stamoulos 6:3, 6:2; Bienkiewicz – Vasquez Gehrke 6:3, 6:0; Calvo Barcelo – (12) Bronka 6:0, 6:2; (4) Thanos – Samosi 6:1, 6:2; Chudy – Sowiński 6:4, 2:6, 10:1; A. Bojarski – Biliński 6:4, 6:1; (10) V. Aboian – Stasiak 6:1, 6:0; Graf – (5) Yamanaka 6:7 (6), 6:1, 10:8; Ilnytskyy – Meneghetti 6:2, 6:3; Politowicz – Mukhtarulin 7:5, 6:4; (11) Oetzbach – Kuczyński 4:0 i krecz Dariusza; (6) L. Aboian – Cisło 6:0, 6:0; Jermar – B. Andrzejczak 3:6, 6:3, 10:5; Pawelski – Sikharulidze 7:5, 6:4; Brzeziński – (8) Hands 6:3, 6:3.

Druga runda: J. Pereira – Onuma 6:0, 6:0; Zormann – Scaglia 6:1, 7:5; Kazakov – Peters 2:6, 7:5, 10:3; Mikuła – Michocki 2:6, 6:3, 10:3; Wendelken – De Jager 6:1, 6:3; Calvo Barcelo – Bienkiewicz 6:4, 6:2; Thanos – Chudy 7:6 (2), 6:4; V. Aboian – A. Bojarski 4:6, 6:4, 10:8; Graf – Ilnytskyy 6:4, 2:6, 10:6; Oetzbach – Politowicz 6:3, 6:2; L. Aboian – Jermar 6:2, 6:4; Brzeziński – Pawelski 6:3, 6:4.

Trzecia runda: Zormann – J. Pereira 6:4, 6:3; Mikuła – Kazakov 6:1, 6:2; Wendelken – Calvo Barcelo 6:2, 6:3; V. Aboian – Thanos 7:6 (2), 6:1; Oetzbach – Graf 4:0 i krecz Dominika; L. Aboian – Brzeziński 6:3, 6:7 (7), 10:6.

Kategoria: ITF