Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Kalinskaya - Świątek 6:4, 6:4; Paolini - Cirstea 6:2, 7:6 (6); RIO DE JANEIRO ATP 500: F. Cerundolo - Lajovic 3:6, 6:4, 6:4; Baez - Monteiro 6:4, 1:6, 6:2; Norrie - Seyboth Wild 6:1, 3:6, 6:2; Navone - Fonseca 2:6, 6:3, 6:3; DOHA ATP 250: Khachanov - Popyrin 7:6 (12), 6:2; Mensik - Monfils 6:4, 1:6, 6:3; LOS CABOS ATP 250: Thompson - A. Zverev 7:5, 4:6, 7:6 (2); Ruud - S. Tsitsipas 6:4, 7:6 (4).

Tenis. Turniej ITF M25 Zahir Łódź Cup 2023 – wyniki

Na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego rozgrywany był turniej ITF M25 Zahir Łódź Cup 2023. W finale gry podwójnej walczył Szymon Kielan. 

Najwyżej rozstawiony był Niemiec Timo Stodder (274 ATP). Miejsca w drabince głównej z Polaków mieli: Olaf Pieczkowski (703 ATP), Szymon Kielan (750 ATP), Maciej Rajski (935 ATP) i Michał Mikuła (966 ATP). Wycofał się Maks Kaśnikowski (321 ATP).

Dzikie karty otrzymali: Aleksander Orlikowski, Fryderyk Lechno-Wasiutyński, Adam Majchrzak i Słowak Milos Karol. 

Przez eliminacje przebili się: Maciej Kos, Filip Pieczonka, Piotr Gryńkowski, Marcel Kamrowski i Maciej Matuszczyk. 

Do rankingu ATP w singlu 21 sierpnia wrócą Orlikowski i Pieczonka, którzy w dobrym stylu awansowali do ćwierćfinałów. 

Natomiast pierwsze punkty do klasyfikacji deblistów zdobyli Kacper Dworak i Adam Majchrzak. 

Turniej główny singla

Pierwsza runda: Paty – (1) Stodder 7:6 (6), 7:6 (6); Pieczkowski – M. Karol 3:6, 6:2, 6:3; Nejedly – Tresca 6:3, 6:1; (7) Barnat – Gryńkowski 6:3, 6:3; (3) Kopp – Rajski 6:7 (5), 7:6 (4), 6:3; Kaukovalta – Kielan 7:6 (4), 6:4; I. Vasa – Matuszczyk 6:3, 6:1; (8) Gaubas – Kamrowski 6:3, 3:6, 7:5; (6) Barton – Mikuła 4:6, 6:3, 6:2; Nicod – E. Vasa 4:6, 6:4, 6:4; Pieczonka – Mares 6:3, 6:1; (4) J.B. Torres – Kos 6:2, 6:2; (5) Marti Pujolras – A. Majchrzak 6:1, 6:7 (4), 6:2; Orlikowski – Pohjola 6:2, 6:4; Szajrych – Lechno-Wasiutyński 7:5, 6:2; (2) Paulson – Cerny 6:2, 6:3.

Druga runda: Paty – Pieczkowski 6:3, 6:2; Barnat – Nejedly 6:4, 7:5; Kaukovalta – Kopp 6:2, 6:2; Gaubas – I. Vasa 6:0, 4:2 i krecz Fina; Nicod – Barton 7:6 (4), 6;3; Pieczonka – J.B. Torres 6:7 (2), 7:5, 7:6 (5); Orlikowski – Marti Pujolras 7:6 (5), 7:5; Paulson – Szajrych 6:1, 6:3.

Ćwierćfinały: Paty – Barnat 7:5, 3:6, 6:3; Gaubas – Kaukovalta 6:2, 6:2; Nicod – Pieczonka 6:2, 6:3; Paulson – Orlikowski 7:6 (3), 6:4.

Półfinały: Paty – Gaubas 6:2, 6:2; Paulson – Nicod 3:6, 7:6 (0), 6:2.

Finał: Paulson – Paty 6:4, 4:6, 6:4.

Eliminacje singla

Pierwsza runda: (1) F. Duda – Michocki 5:7, 6:4, 10:5; Bojarski – Borkowski 6:1, 6:4; Pieczonka – Cisło 6:0, 6:1; (9) Galus – Vercik 6:4, 6:4; (2) Goldsteiner – Zlatohlavek 6:2, 7:6 (4); Kos – M. Politowicz 6:1, 7:6 (6); J. Novak – Skupiński 6:2, 6:1; (13) Orlita – Bojko 6:2, 6:4; (3) F. Ferrari – Meduri 7:5, 7:6 (4); Ostajewski – Gontar 7:6 (4), 6:2; Matuszczyk – Kułakowski 3:6, 6:3, 10:7; (14) Lis – Cherie Ligniere 6:1, 6:3; Baklanov – (4) Kusiewicz 6:7 (5), 7:5, 10:8; Kamrowski – B. Zgoła 6:4, 6:3; D. Sakellaridis – Mintz 6:0, 6:0; Szymkowiak – (11) Matsiush 6:1, 6:1; Gryńkowski – (5) Troost 7:6 (1), 7:6 (6); Bajurko – Kaczorowski 6:2, 6:1; Siekanowicz – Solarski 6:0, 6:2; (15) G. Matuszewski – D. Wiśniewski 6:1, 6:4; (6) Ambarzumjan – Nawój 7:6 (3), 6:2; Mares – Rossetto Urvaneja 6:1, 6:3; M. Matuszewski – Maranda 6:1, 6:0; (16) Vaise – Giovannini 6:3, 6:1; (7) Cerny – Masera 6:1, 6:4; Schinas – Piatrouski 5:7, 7:6 (4), 13:11; Bienkiewicz – M. Sakellaridis 7:6 (7), 6:1; (12) Pawlak – Rocens 6:3, 7:5; (8) Wójcik – Filar 6:3, 6:4; Pohjola – Riepkin 7:6 (4), 7:5; Vaitiekunas – Dzieło 6:3, 6:0; (10) Marek – Malakhovich 6:2, 6:2.

Druga runda: F. Duda – Bojarski 6:3, 6:2; Pieczonka – Galus 6:1, 6:2; Kos – Goldsteiner 3:6, 6:4, 10:6; Orlita – J. Novak 6:4, 6:1; F. Ferrari – Ostajewski 6:3, 6:3; Matuszczyk – Lis 6:1, 7:6 (1); Kamrowski – Baklanov 6:3, 6:4; Szymkowiak – D. Sakellaridis 6:4, 6:3; Gryńkowski – Bajurko 6:2, 6:2; Siekanowicz – G. Matuszewski 1:6, 7:6 (2), 10:6; Mares – Ambarzumjan 6:4, 6:1; Vaise – M. Matuszewski 3:6, 6:1, 10:5; Cerny – Schinas 6:2, 6:0; Bienkiewicz – Pawlak 6:4, 6:1; Pohjola – Wójcik 6:3, 6:1; Marek – Vaitiekunas 7:6 (5), 6:3.

Trzecia runda: Pieczonka – F. Duda 6:3, 6:4; Kos – Orlita 6:1, 6:4; Matuszczyk – F. Ferrari 1:6, 7:6 (4), 12:10; Kamrowski – Szymkowiak 6:4, 7:5; Gryńkowski – Siekanowicz 6:4, 6:1; Mares – Vaise 3:6, 7:6 (11), 10:8; Cerny – Bienkiewicz 6:0, 6:1; Pohjola – Marek 1:6, 6:1, 10:8.

Gra podwójna

Pierwsza runda: (1) M. Karol/Kielan – Ambarzumjan/Schinas 4:6, 6:3, 11:9; Dworak/A. Majchrzak – Marek/Szajrych 6:3, 6:4; (3) Barnat/Barton – Marti Pujolras/J.B. Torres 7:5, 7:5; Pawlak/Wójcik – Gioviannini/Goldsteiner 5:7 6:2, 10:5; Seeman/Troost – F. Ferrari/Tresca 6:3, 6:1; Cerny/Paty – (4) Kaukovalta/E. Vasa 6:4, 6:4; Pieczkowski/Pieczonka – F. Duda/Nicod 6:4, 6:1; (2) Kopp/Stodder – D. Sakellaridis/M. Sakellaridis 6:1, 6:0.

Ćwierćfinały: M. Karol/Kielan – Dworak/A. Majchrzak 6:4, 6:4; Pawlak/Wójcik -Barnat/Barton 6:4, 6:2; Cerny/Paty – Seeman/Troost 7:6 (2), 6:2; Pieczkowski/Pieczonka – Kopp/Stodder walkower. 

Półfinały: M. Karol/Kielan – Pawlak/Wójcik 6:4, 3:6, 10:8; Cerny/Paty – Pieczkowski/Pieczonka 6:1, 6:4.

Finał: Cerny/Paty – M. Karol/Kielan 6:3, 6:3.

Tenis. Turniej ITF M15 Zahir Kebab Łódź Cup 2022 – wyniki

Kategoria: ITF