Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Hurkacz - A. Zverev 7:6 (2), 6:4; Sinner - Zh. Zhang 6:4, 7:6 (3); LONDYN ATP 500: Musetti - Thompson 6:3, 3:6, 6:3; T. Paul - Korda 6:4, 7:6 (2); BERLIN WTA 500: Kalinskaya - Azarenka 6:1, 6:7 (3), 6:1; Pegula - Siniakova 7:6 (3), 3:6, 6:3; Gauff - Jabeur 7:6 (9) i krecz Ons; Kalinskaya - Sabalenka 5:1 i krecz Aryny; BIRMINGHAM WTA 250: Putintseva - Cocciaretto 6:2, 6:2; Tomljanovic - Potapova 7:6 (5), 6:4; GAIBA WTA 125: Parks - Bandecchi 6:3, 1:6, 6:3; Pera - Errani 4:6, 7:5, 6:3.

Tenis. Turniej ITF Powiat Poznański Open Junior Tour Sobota Cup – wyniki

Na kortach Centrum Tenisowego Sobota w Wielkopolsce rozgrywany był turniej ITF juniorów (korty ziemne, kategoria J 100).

Do drugiej rundy z biało-czerwonych awansowali: Barbara Kostecka, Oliwia Klimas, Maja Wróbel, Nika Hurkacz, Barbara Straszewska, Sara Husar, Amelia Paszun, Jan Sadzik i Jan Chłodnicki. 

W finale singla zagrała Paszun. W półfinale odpadła Straszewska. W deblu zwyciężyła Kostecka. W finale gry podwójnej rywalizował Bruno Kokot. 

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: Klimas – (1) Firman 7:6 (5), 6:4; Kostecka – Koprivova 4:6, 7:5, 6:3; Desvignes – Affelt 6:2, 6:1; (5) Biro – Darken 6:3, 6:0; (3) Slamenikova – Maser 6:0, 7:6 (4); M. Wróbel – Kliuch 7:5, 6:2; N. Hurkacz – Sushkova 6:2, 3:6, 6:2; (6) Straszewska – Kucikova 6:3, 6:2; (8) Depesova – Hermanova 7:5, 6:3; Husar – Rabl 6:2, 7:6 (2); Sorska – Wawrzkiewicz 6:2, 6:3; (4) Paszun – Rodriguez-Rizo 6:2, 6:2; (7) Leroux – Skryp 7:6 (5), 6:3; Oliveriusova – Pawelska 6:2, 6:3; Fridthjof – Maćkowiak 6:3, 6:2; (2) Rivoli – Kmiecik 6:2, 6:2.

Druga runda: Kostecka – Klimas 6:4, 6:2; Biro – Desvigne 6:3, 6:4; M. Wróbel – Slamenikova 6:4, 7:6 (2); Straszewska – N. Hurkacz 6:4, 6:2; Husar – Depesova 6:2, 6:7 (0), 6:3; Paszun – Sorska 6:2, 6:1; Oliveriusova – Leroux 2:6, 6:3, 6:4; Rivoli – Fridthjof 6:4, 7:5.

Ćwierćfinały: Biro – Kostecka 6:2, 7:6 (8); Straszewska – M. Wróbel 6:3, 7:5; Paszun – Husar 6:2, 6:3; Oliveriusova – Rivoli 1:6, 6:4, 6:3.

Półfinały: Biro – Straszewska 6:1, 6:2; Paszun – Oliveriusova 6:3, 4:6, 7:6 (2).

Finał: Biro – Paszun 6:0, 6:3.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: Chodura – (1) H. Winter 6:3, 6:2; Tazabekov – Lange 6:0, 6:3; Gunzinger – Savano 2:6, 6:3, 6:1; (6) Kincses – H. Rytelewski 7:5, 6:1; Reinhard – (4) Kokot 6:4, 6:1; Gschiel – Soukup 7:6 (5), 3:6, 6:3; Sadzik – Shylov 6:2, 1:6, 6:3; J. Tang – (7) Crivellaro 7:5, 6:4; Hediger – (8) Błuś 6:4, 6:3; Ch. Chen – Hvylava 6:4, 6:4; Hance – Urbański 6:2, 6:4; (3) Boogaard – Kozlovsky 6:2, 7:5; (5) Sciahbasi – Froemel 4:6, 6:4, 6:3; A. Jimenez – Hrynkiewicz 6:2, 6:3; Chłodnicki – Wagner 6:4, 6:3; (2) Senthil Kumar – Sanchez Rojas 7:5, 6:3.

Druga runda: Tazabekov – Chodura 6:4, 4:6, 7:6 (1); Kincses – Gunzinger 7:6 (3), 6:2; Reinhard – Gschiel 6:3, 6:1; J. Tang – Sadzik 4:6, 6:3, 6:2; Ch. Chen – Hediger 6:3, 6:4; Hance – Boogaard 6:7 (6), 7:5, 6:4; A. Jimenez – Sciahbasi 7:5, 6:3; Senthil Kumar – Chłodnicki 6:7 (5), 6:0, 6:4.

Ćwierćfinały: Kincses – Tazabekov 7:6 (3), 6:2; J. Tang – Reinhard 6:3, 6:1; Hance – Ch. Chen 6:1, 6:2; Senthil Kumar – A. Jimenez 6:2, 6:3. 

Półfinały: Kincses – J. Tang 4:6, 6:2, 6:3; Senthil Kumar – Hance 6:3, 6:2.

Finał: Senthil Kumar – Kincses 6:0, 3:0 i krecz Kolosa. 

DEBEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Firman/Slamenikova – Głowacka/N. Hurkacz 7:6 (4), 7:6 (9); Antici/Isakova – Rabl/Rodriguez-Rizo 6:2, 4:6, 10:5; (3) Biro/Sorska – Kliuch/Mase 6:3, 6:3; Hermanova/Kostecka – Krześniak/Skorupska 2:6, 6:2, 10:8; Drukerova/Oliveriusova – Affelt/Kmiecik 6:1, 6:1; Darken/Husar – (4) Fridthjof/Leroux 6:4, 1:6, 10:4; Rivoli/Sushkova – Maćkowiak/Skryp 7:5, 6:2; Depesova/Desvignes – (2) Paszun/Straszewska 6:1, 6:1.

Ćwierćfinały: Firman/Slamenikova – Antici/Isakova 6:2, 6:3; Hermanova/Kostecka – Biro/Sorska 7:5, 6:4 Drukerova/Oliveriusova – Darken/Husar 6:2, 6:1; Depesova/Desvignes – Rivoli/Sushkova 6:4, 6:4.

Półfinały: Hermanova/Kostecka – Firman/Slamenikova 4:6, 7:5, 10:2; Drukerova/Oliveriusova – Depesova/Desvignes 6:4, 6:4.

Finał: Hermanova/Kostecka – Drukerova/Oliveriusova 3:6, 6:3, 10:7.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Kokot/Senthil Kumar – bye; Chłodnicki/Urbański – Gschiel/Hediger 6:3, 6:4; (3) Błuś/Sadzik – bye; Sanchez Rojas/Tazabekov – Froemel/Hance 6:3, 6:2; Kozlovsky/Soukup – Robas/J. Tang 6:4, 7:6 (6); (4) Gunzinger/A. Jimenez – bye; Hvylava/Savano – Hrynkiewicz/Lange 6:1, 3:6, 10:5; (2) Crivellaro/Kincses – bye.

Ćwierćfinały: Kokot/Senthil Kumar – Chłodnicki/Urbański 4:6, 6:2, 10:1; Sanchez Rojas/Tazabekov – Błuś/Sadzik 5:7, 6:4, 12:10; Gunzinger/A. Jimenez – Kozlovsky/Soukup 7;5, 4:6, 10:7; Crivellaro/Kincses – Hvylava/Savano 6:2, 6:2.

Półfinały: Kokot/Senthil Kumar – Sanchez Rojas/Tazabekov 6:3, 6:2; Crivellaro/Kincses – Gunzinger/A. Jimenez 6:2, 6:4.

Finał: Crivellaro/Kincses – Kokot/Senthil Kumar 7:6 (4), 6:7 (5), 12:10.

Komplet wyników

Kategoria: ITF Juniors