Polski Tenis

WYNIKI

EASTBOURNE WTA 500: Linette - Pavlyuchenkova 1:6, 7:6 (4), 6:4; Kalinina - Cirstea 6:3, 6:2; Dart - Bouzkova 7:5, 6:7 (7), 6:4; Ostapenko - Minnen 7:6 (3), 6:1; BAD HOMBURG WTA 500: Niemeier - Sakkari 2:6, 6:2, 7:6 (4); Samsonova - Sorribes Tormo 6:3, 6:1; Noskova - Townsend 7:5, 6:1; Siniakova - Burel 6:3, 6:7 (7), 6:1; Haddad Maia - Korpatsch 6:1, 7:6 (6); Blinkova - Andreescu 6:4, 6:2; Shnaider - Kerber 7:5, 6:3; MAJORKA ATP 250: Hijikata - Nardi 6:2, 2:6, 7:5; Fognini - Brouwer 7:6 (4), 7:6 (5); Ofner - Munar 3:6, 6:4, 7:6 (4); Monfils - Thiem 6:3, 7:6 (3); Darderi - P. Martinez 7:5, 7:5; Shevchenko - Lestienne 7:5, 7:6 (5); EASTBOURNE ATP 250: B. Harris - Fearnley 6:4, 7:6 (7); Vukic - Marozsan 6:2, 6:4; Purcell - Djere 6:1, 4:6, 6:3; J. Shang - Etcheverry 7:5, 3:6, 7:6 (4).

Tenis. Turniej ITF W35 Rokitki Park Open 2024 w Gdańsku – wyniki

Gina Feistel (478 WTA), Weronika Ewald (677 WTA), Anna Hertel (698 WTA) i Daria Kuczer (748 WTA) otrzymały dzikie karty do turnieju ITF W35 w Gdańsku. 

Zawody Rokitki Park Open 2024 w ramach cyklu LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski (korty ziemne, 25 tys. $ w puli nagród) rozpoczęły się 10 czerwca na obiekcie Gdańskiej Akademii Tenisowej. 

Wstępnie WC dostała Weronika Falkowska (409 WTA), ale ostatecznie weszła do drabinki głównej dzięki pozycji w światowym rankingu. Zwolniła miejsce dla Ani Hertel.

Marcelina Podlińska (831 WTA) jako jedyna z Polek dotarła do ćwierćfinału. Za to w półfinałach debla zameldowały się Weronika Falkowska i Rozalia Gruszczyńska. 

Belgijka z „1” 

Najwyżej rozstawiona w Gdańsku była Belgijka Hanne Vandewinkel (248 WTA). Pojawiła się także m.in. Turczynka Berfu Cengiz (324 WTA), która przed tygodniem triumfowała w imprezie ITF W50 w Troisdorfie.  

Turniej główny singla

Pierwsza runda: (1) Vandewinkel – Vismane 7:6 (5), 6:1; Hule – Hertel 5:7, 6:3, 6:4; Duerst – Malygina 6:4, 6:2; (6) V. Rodriguez – C. Alves 1:6, 6:2, 6:4; (3) A.S. Sanchez – Firman 6:3, 6:4; Rinaldo Persson – Kucmova 7:6 (3), 1:6, 6:4; Falkowska – Fetecau 1:6, 6:4, 6:4; Cengiz – (5) Fourlis 6:3, 6:2; (7) Palicova – Petkovic 6:1, 7:6 (1); Kuczer – Kawamura 7:6 (3), 6:4; Tubello – Samir 6:4, 6:4; (4) In-Albon – Feistel 6:1, 6:4; Podlińska – (8) Marcinkevica 6:4, 6:2; Sziedat – Ewald 1:6, 6:2, 6:2; Naito – Dmitruk 4:6, 6:2, 6:2; Ercan – (2) Martinez Cirez 6:3, 7:5.

Druga runda: Vandewinkel – Hule 6:1, 6:2; Duerst – V. Rodriguez 4:6, 6:4, 6:4; Rinaldo Persson – A.S. Sanchez 6:1, 6:2; Cengiz – Falkowska 6:3, 6:0; Palicova – Kuczer 5:7, 6:2, 6:1; Tubello – In-Albon 7:5, 6:3; Podlińska – Sziedat 7:5, 7:6 (2); Naito – Ercan 1:6, 7:5, 6:3.

Ćwierćfinały: Duerst – Vandewinkel 5:7, 6:3, 6:1; Rinaldo Persson – Cengiz 5:7, 6:2, 6:4; Palicova – Tubello 6:4, 6:3; Naito – Podlińska 6:2, 6:2.

Półfinały: Rinaldo Persson – Duerst 6:4, 6:4; Palicova – Naito 3:6, 6:4, 6:3.

Finał: Palicova – Rinaldo Persson 6:2, 1:0 i krecz Szwedki.

Kwalifikacje singla

Pierwsza runda: Voracova – bye; Petkovic – (14) Haavisto 6:1, 6:4; (2) Ercan – Ciesielczyk 6:0, 6:2; (10) Bartone – Górska 6:3, 6:2; (3) Kanev – Skapets 6:4, 6:4; (9) Kawamura – Gołaś 6:0, 6:3; (4) Duerst – Mackiewicz 6:0, 6:1; (12) Sziedat – H. Jankowska 7:5, 6:2; (5) Samir – Piestrzyńska 6:1, 6:0; (16) Szymczuch – Gruszczyńska 6:1, 6:7 (5), 10:6; (6) Dmitruk – Podhajecka 6:2, 6:3; (13) Rogozińska Dzik – Gniewkowska 6:1, 6:2; (7) Kabbaj – Koprowska 6:1, 6:1; (11) Podlińska – Michalkova 6:3, 6:1; (8) Munk Mortensen – Vilar 6:2, 6:0; Firman – (15) Bougouffa 7:6 (5), 6:4.

Druga runda: Petkovic – Voracova 4:6, 6:3, 11:9; Ercan – Bartone 6:4, 7:6 (8); Kawamura – Kanev walkower; Duerst – Sziedat 6:0, 6:1; Samir – Szymczuch 6:2, 5:2 i krecz Oliwii; Dmitruk – Rogozińska Dzik 6:2, 6:2; Podlińska – Kabbaj 6:3, 6:4; Firman – Munk Mortensen 6:2, 7:5.

Gra podwójna

Pierwsza runda: (1) Falkowska/Kucmova – bye; Kuczer/Tubello – H. Jankowska/L. Matuszewski 6:2, 6:1; (4) Fourlis/Hule – Koprowska/Skapets 6:3, 6:3; Gniewkowska/Piestrzyńska – Haavisto/Kawamura walkower; Firman/Gruszczyńska – Ewald/Mackiewicz 0:6, 6:1, 10:5; Vilar/Vismane – (3) V. Rodriguez/A.S. Sanchez 7:6 (4), 6:2; Malygina/Samir – Górska/Podlińska 6:4, 4:6, 11:9; (2) Kubanova/Voracova – bye. 

Ćwierćfinały: Falkowska/Kucmova – Kuczer/Tubello 7:5, 6:2; Fourlis/Hule – Gniewkowska/Piestrzyńska 6:3, 6:2; Firman/Gruszczyńska – Vilar/Vismane 6:3, 7:5; Kubanova/Voracova – Malygina/Samir 6:4, 6:1.

Półfinały: Fourlis/Hule – Falkowska/Kucmova 6:4, 4:6, 12:10; Kubanova/Voracova – Firman/Gruszczyńska 6:1, 6:2.

Finał: Kubanova/Voracova – Fourlis/Hule 3:6, 7:6 (5), 10:7.

Kategoria: ITF