Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Humbert - Bublik 6:4, 6:3; ACAPULCO ATP 500: De Minaur - Ruud 6:4, 6:4; SANTIAGO ATP 250: Tabilo - Moutet 4:6, 6:4, 7:5; Baez - P. Martinez 6:4, 6:2; SAN DIEGO WTA 500: Kostyuk - Pegula 7:6 (4), 6:1; Boulter - E. Navarro 6:3, 6:1; AUSTIN WTA 250: Xiyu Wang - Kalinina 6:3, 7:6 (4); You - Schmiedlova 6:0, 6:3.

Tenis. Turniej ITF W40 Wrocław Open 2023 – wyniki

Olimpijski Club gościł uczestniczki turnieju ITF W40 Supra Brokers Wrocław Open 2023, który odbywał się w ramach PZT Polish Tour – Narodowego Pucharu Polski 2023.

W imprezie w stolicy Dolnego Śląska (korty ziemne, 40 tys. $ w puli nagród) walczyły m.in. Weronika Falkowska, Maja Chwalińska, Daria Astakhova, Turczynka Cagla Buyukakcay, Słowenka Dalila Jakupovic, Litwinka Justyna Mikulskyte, Gruzinka Jekaterina Gorgodze. 

Dzikie karty do zawodów głównych otrzymały: Gina Feistel, Weronika Ewald, Zuzanna Pawlikowska i Valeria Olianovskaia.

W dwustopniowych kwalifikacjach grały: Anna Hertel, Stefania Rogozińska Dzik, Weronika Baszak, Daria Kuczer, Marcelina Podlińska, Malwina Rowińska, Olga Gołaś, Alicja Formella, Karolina Jaśkiewicz, Magdalena Hędrzak i Oliwia Orlińska. Do turnieju głównego awansowała tylko Kuczer. 

W zawodach głównych w 1/8 finału walczyły Chwalińska i Feistel. O półfinał grała tylko Maja.

W finale debla były za to Ewald i Kuczer. 

Turniej główny singla

Pierwsza runda: (1) Buyukakcay – Scholl 6:2, 7:5; Matoula – Hindova 6:0, 6:0; Feistel – Kuczer 7:6 (9), 6:3; (5) Nahimana – L. Schmidt 7:5, 7:6 (7); (4) Topalova – Klimovicova 6:3, 6:4; Gorgodze – T. Pieri 6:2, 6:2; Mikulskyte – R. Saigo 6:0, 6:2; Oliynykova – (6) Falkowska 6:2, 6:3; (8) S. Sakellaridi – Vasilescu 6:3, 7:5; Smitkova – V. Olianovskaia 6:2, 6:1; Rinaldo Persson – Lene 6:4, 6:4; (3) Jakupovic – Pawlikowska 6:3, 6:3; (7) Mendez – Gabric 6:2, 6:0; Chwalińska – Sebestova 1:6, 7:5, 6:2; Wirges – Andrianjafitrimo 6:4, 7:6 (8); (2) Astakhova – Ewald 6:1, 6:7 (3), 6:3.

Druga runda: Buyukakcay – Matoula 6:1, 6:7 (3), 6:3; Nahimana – Feistel 6:7 (1), 6:3, 6:4; Topalova – Gorgodze 6:3, 0:6, 7:5; Oliynykova – Mikulskyte 7:5, 6:3; S. Sakellaridi – Smitkova 4:6, 6:1, 6:2; Jakupovic – Rinaldo Persson 7:6 (2), 7:5; Chwalińska – Mendez 6:3, 6:4; Astakhova – Wirges 6:2, 3:6, 6:1.

Ćwierćfinały: Nahimana – Buyukakcay 6:3, 6:1; Topalova – Oliynykova 1:6, 6:4, 6:4; Jakupovic – S. Sakellaridi 6:3, 6:4; Astakhova – Chwalińska 6:1, 6:1.

Półfinały: Topalova – Nahimana 7:5, 6:4; Astakhova – Jakupovic 7:6 (4), 7:5.

Finał: Astakhova – Topalova 6:1, 7:5.

Gra podwójna

Pierwsza runda: M. Kolb/N. Kolb – (1) Astakhova/Falkowska walkower; Ewald/Kuczer – Hędrzak/Jaśkiewicz 6:0, 6:1; (4) Hindova/Scholl – V. Olianovskaia/N. Olianovskaya 6:2, 6:0; Crescenzi/Spigarelli – R. Saigo/Y. Saigo 0:6, 6:4, 10:4; Kuzmova/Sebestova – T. Morderger/Y. Morderger 6:2, 6:3; (3) Mikulskyte/S. Sakellaridi – Matoula/Vasilescu 6:2, 7:6 (2); Chwalińska/Drazic – Feistel/Lene 7:6 (3), 7:5; (2) Gorgodze/Jakupovic – Pawlikowska/Rowińska 6:2, 6:3.

Ćwierćfinały: Ewald/Kuczer – M. Kolb/N. Kolb 6:2, 6:4; Hindova/Scholl – Crescenzi/Spigarelli 6:3, 6:1; Mikulskyte/S. Sakellaridi – Kuzmova/Sebestova 6:0, 6:2; Gorgodze/Jakupovic – Chwalińska/Drazic 6:2, 6:3.

Półfinały: Ewald/Kuczer – Hindova/Scholl 6:2, 2:6, 10:4; Gorgodze/Jakupovic – Mikulskyte/S. Sakellaridi 6:3, 6:2.

Finał: Gorgodze/Jakupovic – Ewald/Kuczer 6:4, 4:6, 10:7.

Eliminacje singla

Pierwsza runda: (1) K. Kuzmova – Formella 6:1, 6:0; Kuczer – (14) Baszak 1:6, 6:2, 6:3; (2) Sebestova – Hertel 6:2, 6:0; (11) Hindova – Jaruskova 6:0, 7:6 (2); (3) Meri – Drugdova 7:6 (8), 7:5; (13) Gabric – Gołaś 6:1, 6:1; (4) L. Schmidt – Chudejova 6:1, 6:1 (15) Milatova – Y. Saigo 6:1, 7:6 (10); (5) Oliynykova – Spigarelli 2:6, 6:2, 6:4; (16) N. Kolb – Crescenzi 6:7 (5), 7:5, 6:1; (6) T. Pieri – Rogozińska Dzik 7:6 (5), 2:0 i krecz Polki; (12) T. Morderger – Jaśkiewicz 6:1, 6:2; (7) Wirges – Hędrzak 6:2, 6:0; (9) Portillo Ramirez – Podlińska 7:5, 2:6, 6:2; (8) Vasilescu – Rowińska 6:1, 6:1; (10) Y. Morderger – Orlińska 3:6, 6:1, 6:3.

Druga runda: Kuczer – K. Kuzmova 6:2, 3:6, 7:6 (6); Sebestova – Hindova 6:4, 7:6 (3); Gabric – Meri 6:4, 6:2; L. Schmidt – Milatova 6:2, 5:7, 6:2; Oliynykova – N. Kolb 6:1, 6:3; T. Pieri – T. Morderger 6:4, 6:3; Wirges – Portillo Ramirez 7:5, 1:6, 7:6 (4); Vasilescu – Y. Morderger 7:6 (2), 5:7, 6:4.

Plan gier 

Kategoria: ITF