Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Parks - Peterson 6:1, 6:4; Bucsa/Falkowska - Gabueva/Zakharova 7:6 (4), 6:1.

Tenis. Turniej J4 ITF Juniors ŚCT Pszczyna 2022 – wyniki

Śląskie Centrum Tenisa w Pszczynie gościło uczestników turnieju ITF juniorów. 

W singlu w zawodach w województwie śląskim (korty twarde w hali, kategoria grade 4) triumfował Jakub Jędrzejczak. W półfinałach walczyły Zuzanna Bednarz i Nadia Kulbiej. W ćwierćfinałach odpadli Maja Pawelska i Nikodem Barcik. Biało-czerwoni byli również finałach gry podwójnej. 

Zwyciężyły Weronika Domańska i Aleksandra Węgrzyn. Drugie lokaty zajęli Karolina Gołda i Szymon Janzen. 

SINGIEL JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Nijkamp – Damaskova 6:1, 6:0; Kujovic – Gołda 6:2, 7:6 (3); Latalova – Baniak 6:0, 6:1; (6) Zelenska – Wahl-Maniecka 6:4, 6:3; (4) Kulbiej – Cohen 6:2, 3:6, 7:6 (3); Kmiecik – Janigova 6:4, 6:3; Affelt – Zimanyi 6:1, 6:2; Pawelska – (7) Davi 6:1, 4:6, 6:2; Koppova – (5) Mala 7:6 (4), 6:4; A. Dvorackova – Szczepaniak 6:2, 6:1; Plosnik – Koprowska 6:3, 6:1; (3) Bartel – Wawrzkiewicz 6:2, 6:4; (8) Kliuch – Węgrzyn 6:4, 6:2; E. Dvorackova – Rajca 6:3, 6:1; Brozova – Denisenko 6:4, 7:5; (2) Bednarz – Jantacova 6:1, 6:2.

Druga runda: Nijkamp – Kujovic 6:3, 6:2; Latalova – Zelenska 6:1, 6:2; Kulbiej – Kmiecik 6:3, 6:1; Pawelska – Affelt 5:7, 6:4, 6:4; A. Dvorackova – Koppova 6:3, 6:4; Plosnik – Bafrtel 6:1, 7:5; E. Dvorackova – Kliuch 6:4, 6:2; Bednarz – Brozova 6:4, 6:4.  

Ćwierćfinały: Nijkamp – Latalova 6:0, 6:2; Kulbiej – Pawelska 6:1, 6:3; A. Dvorackova – Plosnik 6:1, 6:2; Bednarz – E. Dvorackova 3:6, 6:3, 6:1.

Półfinały: Nijkamp – Kubiej 6:3, 6:0; A. Dvorackova – Bednarz 2:6, 7:6 (6), 7:5.

Finał: Nijkamp – A. Dvorackova 6:3, 6:2.

SINGIEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Brunclik – Królikowski 6:1, 6:2; Kubalka – Reklevicius 6:4, 6:0; Reyes Tirado – Biedermann 0:6, 7:5, 6:1; (8) Mueller – Horak 6:3, 6:0; (3) Jędrzejczak – Gibson 6:2, 7:5; Doskocil – Pankowski 6:3, 6:3; Krawczyk – Vlcek 7:6 (1), 6:3; Barcik – (7) Comino 6:2, 1:6, 6:4; (6) Kucera – Błuś 6:2, 6:3; Augunas – A. Wieczorek 7:5, 5:7, 6:3; Froemel – Juszczak 6:3, 6:7 (6), 6:3; (4) Djosic – P. Blom 6:1, 6:0; (5) Pazdera – Sadzik 6:3, 6:3; Wójcicki – Valaris 7:6 (4), 6:4; Klimas – Janzem 6:4, 6:4; Mitoń – (2) Budkov Kjaer 6:3, 6:2.

Druga runda: Brunclik – Kubalka 6:4, 6:0; Mueller – Reyes Tirado 6:2, 6:3; Jędrzejczak – Doskocil 2:6, 6:4, 7:6 (4); Barcik – Krawczyk 6:1, 6:3; Kucera – Augunas 6:2, 6:3; Djosic – Froemel 1:6, 6:1, 6:2; Pazdera – Wójcicki 6:2, 6:2; Klimas – Mitoń 3:6, 7:5, 6:4.

Ćwierćfinały: Brunclik – Mueller 6:3, 6:4; Jędrzejczak – Barcik 6:3, 3:6, 6:4; Kucera – Djosic 5:7, 4:2 i krecz Szwajcara; Pazdera – Klimas 4:6, 6:1, 7:6 (4).

Półfinały: Jędrzejczak – Brunclik 7:5, 6:3; Pazdera – Kucera 6:4, 6:3.    

Finał: Jędrzejczak – Pazdera 7:6 (2), 6:2. 

DEBEL JUNIOREK  

Pierwsza runda: (1) Bartel/Kulbiej – Latalova/Mala 5:7, 6:4, 10:4; Janigova/Koppova – Kosowska/Szczepaniak 6:4, 6:2; (4) Kujovic/Plosnik – Caruk/Szmyd 7:6 (4), 6:2; Domańska/Węgrzyn – Temenugov/Zimanyi 4:6, 6:4, 15:13; Baniak/Koprowska – Damaskova/Denisenko 6:2, 6:4; (3) Gołda/Kliuch – Nieradzik/Wahl-Maniecka 6:3, 6:7 (5), 11:9; Brozova/Jantacova – Husar/Rajca 6:3, 6:0; Affelt/Pawelska – (2) Cohen/Davi 6:4, 6:0.

Ćwierćfinały: Bartel/Kulbiej – Janigova/Koppova 1:6, 7:6 (5), 10:7; Domańska/Węgrzyn – Kujovic/Plosnik 7:5, 6:1; Gołda/Kliuch – Baniak/Koprowska 6:2, 6:3; Brozova/Jantacova – Affelt/Pawelska 6:4, 6:2.

Półfinały: Domańska/Węgrzyn – Bartel/Kulbiej 6:4, 6:4; Gołda/Kliuch – Brozova/Jantacova 6:1, 6:4.

Finał: Domańska/Węgrzyn – Gołda/Kliuch 6:4, 6:1.

DEBEL JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Kucera/Pazdera – Błuś/D. Lewandowski 6:4, 6:2; Barcik/Wójcicki – Chodura/Reyes Tirado 6:1, 6:2; Krawczyk/Pankowski – (3) Comino/Mueller 7:6 (3), 6:2; Doskocil/Vlcek – A. Kasperski/Sadzik 7:5, 6:3; Horak/Klimas – Kaszowski/Królikowski 6:1, 7:5; (4) Gibson/Janzen – Biedermann/Kubalka 7:5, 6:3; Valaris/J. Włodarczyk – Gadzaliński/Wieczorek 6:4, 6:4; (2) Jędrzejczak/Juszczak – Augunas/P. Blom 6:2, 6:2.

Ćwierćfinały: Kucera/Pazdera – Barcik/Wójcicki 7:5, 6:2; Krawczyk/Panowski – Doskocil/Vlcek 5:7 7:6 (0), 10:8; Gibson/Janzen – Horak/Klimas 4:6, 6:3, 10:7; Jędrzejczak/Juszczak – Valaris/J. Włodarczyk 6:4, 6:4. 

Półfinały: Kucera/Pazdera – Krawczyk/Panowski 6:3, 6:3; Gibson/Janzen – Jędrzejczak/Juszczak 6:4, 6:4.

Finał: Kucera/Pazdera – Gibson/Janzen 6:4, 6:2.

ELIMINACJE JUNIOREK

Pierwsza runda: (1) Brozova – Biełus 6:1, 6:4; Gross – Szmyd 1:6, 6:4, 10:5; Kostsina – Kaczmarska 6:1, 6:0; (7) Kmiecik – Ondraskova 7:6 (7), 6:0; Husar – (2) Mackiewicz 6:4, 6:4; Stypuła – Heiderova 2:6, 6:3, 10:4; Nieradzik – Bajorek 4:6, 6:3, 10:7; (8) Jantacova – Kubicka 6:2, 7:5; (3) A. Dvorackova – Dróżdż 7:6 (6), 3:6, 11:9; Caruk – Husarova 6:1, 4:6, 10:4; Stverakova – Kosowska 7:6 (8), 6:1; (5) Kapcia – Klimas 4:6, 6:1, 12:10; (4) Halberszadt – Vrajikova 6:2, 6:1; Wahl-Maniecka – N. Novak walkower; Kalasova – Śrutwa 6:2, 2:6, 10:4; (6) Temenugov – Zakrzewska 6:2, 6:3.

Druga runda: Brozova – Gross 6:3, 6:1; Kmiecik – Kostsina 6:2, 6:3; Husar – Stypuła 6:3, 6:4; Jantacova – Nieradzik 6:3, 7:5; A. Dvorackova – Caruk 7:5, 2:6, 10:7; Kapcia – Stverakova 7:5, 7:5; Wahl-Maniecka – Halbersztadt 7:5, 6:2; Temenugov – Kalasova 6:1, 6:2.

Trzecia runda: Brozova – Kmiecik 7:5, 6:2; Jantacova – Husar 6:2, 6:2; A. Dvorackova – Kapcia 6:1, 6:4; Wahl-Maniecka – Temenugov 5:7, 6:3, 12:10.

ELIMINACJE JUNIORÓW

Pierwsza runda: (1) Ponomar – Szymczak 7:5, 6:3; Sadzik – Kratochvil 6:2, 6:4; A. Wieczorek – Sykora 6:4, 6:3; (5) P. Voigt – Podczaszy 6:2, 6:2; (2) Froemel – M. Andrzejczak 6:1, 6:3; Skigelstrand – Popławski 6:0, 6:1; D. Lewandowski – Knesl 6:3, 6:2; (8) Wójcicki – Czyrek 6:4, 7:5; (3) V. Hnidets – Janiszewski 6:2, 6:3; Allen – A. Kasperski 6:4, 6:2; P. Kowal – Krakovsky 6:2, 6:1; (7) Królikowski – Solarski 6:4, 6:4; (4) J. Włodarczyk – Chodura 6:7 (4), 6:4, 14:12; Valaris – Kaszowski 6:1, 6:2; A. Vlahos – M. Kowal 7:6 (5), 5:7, 10:4; (6) Vacula – Chłodnicki 6:2, 6:1.

Druga runda: Sadzik – Ponomar 6:1, 6:3; A. Wieczorek – P. Voigt 6:0, 6:4; Froemel – Skigelstrand 6:4, 6:4; Wójcicki – D. Lewandowski 7:6 (4), 7:6 (5); V. Hnidets – Allen 6:4, 6:3; Królikowski – P. Kowal 7:5, 6:3; Valaris – J. Włodarczyk 7:6 (5), 6:4; Vacula – A. Vlahos 6:2, 6:1.

Trzecia runda: Sadzik – A. Wieczorek 6:1, 6:2; Froemel – Wójcicki 7:6 (5), 6:2; Królikowski – V. Hnidets 6:4, 6:4; Valaris – Vacula 6:3, 4:6, 10:7.

Kategoria: ITF Juniors