Polski Tenis

WYNIKI

HAMBURG ATP 500:  Zverev - De Jong 6:2, 6:2; Darderi - Shevchenko 6:3, 2:6, 6:3; F. Cerundolo - Marterer 6:0, 6:2; P. Martinez - Blanchet 6:4, 0:6, 7:5; GSTAAD ATP 250: Fognini - Varillas 3:6, 7:6 (5), 7:5; Etcheverry - Van de Zandschulp 6:2, 2:6, 6:3; BASTAD ATP 250: Monteiro - Ruud 6:3, 6:3; Carballes Baena - Yevseyev 2:6, 6:3, 6:2; BUDAPESZT WTA 250: Sasnovich - Timofeeva 6:3, 6:4; Lamens - Monnet 6:4, 6:0; Avanesyan - Masarova 2:6, 7:5, 6:1.

Tenis. Turniej kobiet Kozerki Tour ITF W15 – wyniki

W Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego rozgrywany był turniej ITF W15 cyklu LOTTO PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski.

W głównej części zawodów Kozerki Tour 2024 (korty twarde, 15 tys. $ w puli nagród) najwyżej rozstawione były: Norweżka Malene Helgo (377 WTA) oraz Słowaczki Katarina Kuzmova (410 WTA) i Radka Zelnickova (523 WTA). 

Sporo grupa biało-czerwonych

Miejsca w imprezie głównej z Polek mają: Waleria Olianovskaia (626 WTA), Weronika Ewald (669 WTA), Olivia Lincer (681 WTA), Marcelina Podlińska (757 WTA), Olivia Bergler (1032 WTA), Stefania Rogozińska Dzik (1130 WTA), Xenia Bandurowska (1146 WTA) i Joanna Zawadzka (br). 

Olianovskaia według ITF startuje już będzie w biało-czerwonych barwach. Waleria od siedmiu lat mieszka w Polsce. Pod koniec 2023 roku otrzymała polskie obywatelstwo. 

Dzikie karty

Dzikie karty otrzymały: Zuzanna Pawlikowska (1058 WTA), Daria Górska (br), Dominika Podhajecka (br), Maja Pawelska (br). 

W kwalifikacjach walczyły za to m.in. Zuzanna Kolonus (1198 WTA), Ada Piestrzyńska (1345 WTA), Aleksandra Zuchańska (1345 WTA), Waleria Darashuk czy Olga Gołaś (br).

W singlu najlepiej wypadła O. Lincer, która dotarła do ćwierćfinału. W finale gry podwójnej zagrały Aleksandra Zuchańska i Annemarie Lazar.

Turniej główny singla

Pierwsza runda: (1) Helgo – Marusinova 6:2, 6:2; Hrastar – Górska 6:3, 6:0; Zawadzka – Pawelska 6:3, 6:2; Tverijonaite – (8) Laboutkova 6:3, 7:6 (3); (4) Olianovskaia – Bergler 6:3, 6:0; Barnes – Brune Olsen 4:6, 6:4, 6:2; Haavisto – J. Zhu 6:2, 6:1; (6) O. Lincer – Maloney 6:0, 6:1; (7) Drugdova – Buchwald 6:1, 6:3; Pawlikowska – Higashitani 6:2, 6:0; Bougouffa – Bandurowska 7:6 (5), 6:2; (3) Zelnickova – Podhajecka 6:3, 5:7, 6:3; (5) Ewald – Rogozińska Dzik 6:2, 6:3; Rutlauka – Zuchańska 6:2, 2:6, 6:0; Kolonus – Vasilyeva 6:2, 2:6, 6:2; (2) Kuzmova – Podlińska 6:1, 7:6 (3).

Druga runda: Hrastar – Helgo 6:4, 6:2; Tverijonaite – Zawadzka 6:2, 6:3; Barnes – Olianovskaia 6:7 (4), 6:4, 6:3; O. Lincer – Haavisto 6:4, 6:2; Drugdova – Pawlikowska 4:6, 6:2, 6:1; Zelnickova – Bougouffa 6:3, 6:1; Rutlauka – Ewald 6:4, 6:4; Kuzmova – Kolonus 6:3, 6:4.

Ćwierćfinały: Hrastar – Tverijonaite 6:1, 6:2; Barnes – O. Lincer 1:6, 7:6 (5), 6:3; Zelnickova – Drugdova 6:3, 6:4; Kuzmova – Rutlauka 6:4, 6:4.

Półfinały: Barnes – Hrastar 7:6 (3), 6:4; Zelnickova – Kuzmova 6:2, 4:6, 6:4.

Finał: Zelnickova – Barnes 6:4, 6:2.

Gra podwójna

Pierwsza runda: (1) Kuzmova/Zelnickova – Gniewkowska/Piestrzyńska 4:6, 6:2, 10:7; Bandurowska/O. Lincer – Bergler/Górska 2:6, 6:4, 10:6; (3) Drugdova/Pawlikowska – Bjork/Haavisto 6:2, 6:4; A. Lazar/Zuchańska – Buchwald/Higashitani 6:2, 2:6, 10:7; Amos/Kolonus – Czapulak/Daroszewska 6:0, 6:1; (4) Laboutkova/Maloney – Ignatjeva/Ozorova 6:2, 7:6 (1); Gruszczyńska/Niewiadomska – Krześniak/Podhajecka 7:5, 6:2; (2) Kubanova/Smekalova – Olianovskaia/Rogozińska Dzik 4:6, 6:3, 13:11.

Ćwierćfinały: Kuzmova/Zelnickova – Bandurowska/O. Lincer 7:6 (5), 6:4; A. Lazar/Zuchańska – Drugdova/Pawlikowska 6:4, 7:6 (4); Laboutkova/Maloney – Amos/Kolonus 6:0, 6:4; Kubanova/Smekalova – Gruszczyńska/Niewiadomska walkower. 

Półfinały: A. Lazar/Zuchańska – Kuzmova/Zelnickova 2:6, 6:1, 11:9; Laboutkova/Maloney – Kubanova/Smekalova 5:7, 6:4, 11:9.

Finał: Laboutkova/Maloney – A. Lazar/Zuchańska 6:1, 3:6, 10:3.

Kwalifikacje singla

Pierwsza runda: (1) Kolonus – bye; Gniewkowska – Jacobs 6:0, 6:1; Bedard – Mackiewicz 6:4, 6:1; (13) A. Lazar – bye; (2) Ignatjeva – bye; Polakova – L. Drukerova 6:0, 6:2; Hrastar – Czapulak 6:4, 7:6 (8); (13) Gaillard – bye; (3) Bjork – bye; Kroisova – Krześniak 6:4, 7:5; Zaremba – Ciesielczyk 6:4, 6:3; (14) J. Zhu – bye; (4) Amos – bye; N. Hurkacz – Daroszewska 6:1, 6:1; Tverijonaite – Kmiecik 6:2, 6:4; (9) Yardley – bye; (5) Zuchańska – bye; Affelt – Pietras 7:5, 6:2; Darashuk – Niewiadomska 6:1, 6:4; (15) S. Cohen – bye; (6) Piestrzyńska – bye; Gruszczyńska – Głowacka 6:3, 6:0; Brune Olsen – Waliszewska walkower; (10) N. Benesova – bye; (7) Marusinova – bye; Smekalova – Koczocik 6:2, 6:1; Ivaldo – Husar 6:0, 7:6 (5); (11) Gołaś – bye; (8) Ozerova – bye; Rutlauka – Halbersztadt 6:2, 6:4; A. Drukerova – Scata 6:2, 6:2; (16) Ogno – bye. 

Druga runda: Kolonus – Gniewkowska 6:2, 6:1; A. Lazar – Bedard 5:7, 6:4, 10:6; Polakova – Ignatjeva 1:6, 6:2, 10:7; Hrastar – Gaillard 6:0, 6:4; Bjork – Kroisova 6:3, 6:2; J. Zhu – Zaremba 6:1, 6:0; Amos – N. Hurkacz 6:0, 6:4; Tverijonaite – Yardley 6:0, 6:2; Zuchańska – Affelt 6:3, 3:6, 10:4; Darashuk – S. Cohen 6:3, 6:2; Piestrzyńska – Gruszczyńska 6:1, 7:5; Brune Olsen – N. Benesova 6:2, 6:1; Marusinova – Smekalova; Gołaś – Ivaldo 6:2, 6:7 (5), 10:8; Rutlauka – Ozerova 7:6 (3), 6:2; A. Drukerova – Ogno 6:0, 7:5. 

Trzecia runda: Kolonus – A. Lazar 7:5, 7:6 (5); Hrastar – Polakova 6:2, 6:4; J. Zhu – Bjork 6:7 (2), 6:3, 10:6; Tverijonaite – Amos 6:3, 6:1; Zuchańska – Darashuk 6:2, 6:7 (3), 10:4; Brune Olsen – Piestrzyńska 7:6 (5), 7:5; Marusinova – Gołaś 7:6 (2), 6:2; Rutlauka – A. Drukerova 6:4, 6:1.

Kategoria: ITF