Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Krejcikova - Paolini 6:2, 2:6, 6:4; Siniakova/Townsend - Dabrowski/Routliffe 7:6 (5), 7:6 (1); Heliovaara/Patten - Purcell/Thompson 6:7 (7), 7:6 (8), 7:6 (9). 

Tenis. Turniej Tennis Europe Bohdan Tomaszewski Cup 2023 – wyniki

Na kortach Warszawianki zakończył turniej Tennis Europe Bohdan Tomaszewski Cup 2023 do lat 16.  

Dawniej w imprezie rywalizowali m.in. Magdalena Grzybowska (zwyciężyła w 1992 roku), Joanna Sakowicz (triumfatorka z 1999 roku), Marta Domachowska (najlepsza w latach 2000-2101), Agnieszka Radwańska (wygrała w 2004 roku w singlu i w deblu wspólnie z siostrą Urszulą) czy Iga Świątek (półfinalistka 2014). 

Ruud przegrał z Żukiem

Ostatnim Polakiem, który triumfował w turnieju BTC był Michał Dembek w latach 2012-2013. Wcześniej zwyciężyli m.in. Dawid Olejniczak (1999) i Grzegorz Panfil (2003-2004). Hubert Hurkacz był w półfinale (2012). Startował także Norweg Casper Ruud, ale w 2012 roku przegrał w pierwszej rundzie z Kacprem Żukiem.  

W finałach singla zagrali Anna Kmiecik i Jan Sadzik. W półfinale była Oliwia Sybicka, a w ćwierćfinałach walczyli: Barbara Kostecka, Aleksandra Zapława, Ewangelina Penkevych i Patryk Kowal. 

W grze podwójnej triumfowały Kornelia Krześniak i Anna Skorupska. W finale pokonały Kostecką i Sybicką. 

SINGIEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) P. Kuznietsova – Snochowska 4:6, 6:0, 6:0; Barhacova – Mał. Bajorek 6:0, 5:7, 6:3; Kołodziejska – Soier 6:4, 6:1; Penkevych – (8) Wawrzkiewicz 1:6, 7:6 (5), 1:2 i krecz Inki; (3) G. Ivanovic – Dehmel 6:2, 6:3; I. Piotrowska – Liakhava 6:2, 6:7 (4), 7:5; Blazkova – Drąg 6:4, 6:1; (7) Cucu – Rajca 6:4, 6:3; Skorupska – (6) Kolesarova 6:1, 6:2; Kmiecik – Buculei 7:6 (2), 6:2; Zapława – Monnier 6:3, 6:1; M. Wróbel – (4) Jarolimkova 6:4, 3:6, 6:3; (5) Sybicka – Krześniak 6:1, 6:2; Beviz – Klimas 6:3, 2:1 i krecz Oliwii; Kostecka – Szajkowska 6:2, 6:0; (2) Labib – Hornecka 7:6 (0), 6:2.

Druga runda: P. Kuznietsova – Barhacova 6:2, 6:0; Penkevych – Kołodziejska 6:1, 6:4; G. Ivanovic – I. Piotrowska 6:2, 6:2; Blazkova – Cucu 7:5, 6:0; Kmiecik – Skorupska 4:6, 6:4, 6:4; Zapława – M. Wróbel 5:1 i krecz Mai; Sybicka – Beviz 6:2, 1:6, 6:3; Kostecka – Labib 7:5, 4:1 i krecz Rumunki.

Ćwierćfinały: P. Kuznietsova – Penkevych 6:3, 6:3; G. Ivanovic – Blazkova 6:2, 6:2; Kmiecik – Zapława 6:1, 6:7 (3), 6:2; Sybicka – Kostecka 5:7, 7:6 (2), 3:0 i krecz Basi.

Półfinały: G. Ivanovic – P. Kuznietsova 6:1, 2:6, 6:3; Kmiecik – Sybicka 3:6, 6:2, 6:4.

Finał: G. Ivanovic – Kmiecik 6:3, 7:6 (7).

SINGIEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Alexandrescou – Suprun 6:0, 6:1; Vymazal – Biernacki 6:1, 6:1; Gvylava – Dalbusin 6:2, 6:1; Savano – (7) Urbański 2:6, 6:4, 6:4; (3) Sivertsen – A. Kasperski 6:4, 6:2; F. Czyrek – Fojtu 6:0, 3:6, 6:2; P. Kowal – Maksymenko 6:2, 6:0; (5) Jan Smrcka – Skrzyński 6:2, 6:0; (6) Sadzik – Oliinyk 6:3, 6:1; Andrei – M. Nowak 6:3, 6:0; Kominek – A. Sikora 6:3, 6:2; (4) Vterkovskiy – Chłodnicki 6:2, 6:4; (8) Kluczyński – Jak. Smrcka 6:4, 7:5; Vrtilka – Owramko 2:6, 6:4, 6:0; Chukanov – Nowaczewski 6:2, 6:2; (2) Zagars – Biczyk 6:0, 6:0.

Druga runda: Alexandrescou – Vymazal 5:7, 6:3, 6:2; Gvylava – Savano 6:4, 6:3; Sivertsen – F. Czyrek 6:0, 6:2; P. Kowal – Jan Smrcka 6:3, 6:3; Sadzik – Andrei 7:5, 6:1; Vterkovskiy – Kominek 6:3, 6:2; Vrtilka – Kluczyński 7:5, 6:4; Zagars – Chukanov 6:1, 6:1.

Ćwierćfinały: Alexandrescou – Gvylava 6:2, 4:6, 6:1; Sivertsen – P. Kowal 6:4, 4:6, 6:4; Sadzik – Vterkovskiy 7:5, 3:6, 6:0; Zagars – Vrtilka 6:1, 6:3. 

Półfinały: Alexandrescou – Sivertsen 6:4, 6:3; Sadzik – Zagars 6:3, 6:2.

Finał: Alexandrescou – Sadzik 6:3, 3:6, 6:3.

DEBEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Jaromlikova/Kolesarova – bye; Piotrowska/Szajkowska – Drąg/Monnier 1:6, 6:2, 10:2; (3) Kostecka/Sybicka – Bajorek/Wróbel 6:3, 6:0; Hornecka/Kuznietsova – Kołodziejska/Rajca 6:3, 6:1; Krześniak/Skorupska – Dehmel/Penkevych 6:2, 6:2; (4) Beviz/Cucu – Snochowska/Zapława 6:3, 4:6, 10:5; Blazkova/Soier – Kmiecik/Wawrzkiewicz walkower; (2) Buculei/Labib – bye. 

Druga runda: Jaromlikova/Kolesarova – Piotrowska/Szajkowska 6:0, 6:0; Kostecka/Sybicka – Hornecka/Kuznietsova 6:4, 6:2; Krześniak/Skorupska – Beviz/Cucu 3:6, 6:4, 10:7; Blazkova/Soier – Buculei/Labib walkower.

Półfinały: Kostecka/Sybicka – Jaromlikova/Kolesarova 7:6 (4), 6:2; Krześniak/Skorupska – Blazkova/Soier 6:3, 6:3.

Finał: Krześniak/Skorupska – Kostecka/Sybicka 7:5, 2:6, 10:8.

DEBEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Alexandrescou/Jan Smrcka – Biernacki/Szary 6:1, 6:1; Biczyk/Owramko – Gvylava/Nowaczewski 7:5, 6:3; Chłodnicki/Vrtilka – (3) Skrzyński/Urbański 6:1, 6:4; Kominek/Vymazal – Maksymenko/Sikora 6:1, 4:6, 10:1; Olinyk/Savano – Jak. Smrcka/Suprun 6:4, 6:1; (4) Kasperski/Sadzik – Andrei/Chukanov 6:2, 6:4; Białowolski/F. Czyrek – Dalbusin/Nowak 6:3, 6:2; (2) Sivertsen/Vterkovskyi – Czapiewski/P. Kowal 6:4, 6:4.

Ćwierćfinały: Alexandrescou/Jan Smrcka – Biczyk/Owramko 6:2, 6:1; Chłodnicki/Vrtilka – Kominek/Vymazal walkower; Kasperski/Sadzik – Olinyk/Savano walkower; Sivertsen/Vterkovskyi – Białowolski/F. Czyrek walkower. 

Półfinały: Alexandrescou/Jan Smrcka – Chłodnicki/Vrtilka 6:3, 6:3; Sivertsen/Vterkovskyi – Kasperski/Sadzik 7:5, 6:4.

Finał: Sivertsen/Vterkovskyi – Alexandrescou/Jan Smrcka 2:6, 6:1, 10:7.

ELIMINACJE DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: Mał. Bajorek – Flantanowicz 6:2, 6:2; Markowska – Hausa 3:6, 6:1, 10:7; Chylińska – Zembrzuska 6:2, 2:6, 10:8.

Druga runda: Szajkowska – Budnik 6:2, 6:4; Klimas – Bielova 6:1, 6:4; Blazkova – Małuszyńska 6:2, 6:3; Mał. Bajorek – Ozola 6:1, 6:1; I. Piotrowska – Malovana 6:0, 6:1; Liakhava – Kostrzewińska 7:5, 6:2; M. Wróbel – Markowska 6:1, 6:2; Skorupska – Chylińska 6:2, 6:1.

ELIMINACJE CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: A. Wojciechowski – Tovchyha 2:6, 6:3, 10:7; Furmanek – Sujecki 6:3, 4:6, 10:4.

Druga runda: Vrtilka – Kolasa 6:0, 6:0; Jak. Smrcka – A. Wojciechowski 6:1, 6:0; Fojtu – Furmanek 6:2, 7:5; Suprun – Czapiewski 6:4, 6:3; M. Nowak – Żurek 6:2, 7:6 (10); Gvylava – Kiełb 6:4, 6:3; Biernacki – A. Szary 6:3, 6:1; Dalbusin – Białowolski 6:4, 2:6, 10:5.

Fot. Olga Pietrzak

Kategoria: TE