Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Paolini - Kalinskaya 4:6, 7:5, 7:5; PUERTO VALLARTA WTA 125: Preston - Carle 6:2, 6:2; Kessler - Baptiste 6:4, 6:4; RIO DE JANEIRO ATP 500: Baez - F. Cerundolo 7:5, 6:0; Navone - Norrie 6:4, 6:2; DOHA ATP 250: Khachanov - Mensik 7:6 (12), 6:4; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Ruud 6:3, 7:6 (4).

Tenis. Turniej ITF W15 w Gdańsku – wyniki

Na kortach Klubu Tenisowego GAT w Gdańsku w dniach 19-25 czerwca odbył się pierwszy w tym roku w Polsce turniej ITF. Walczą w nim kobiety.

W zawodach W15 (korty ziemne, 15 tys. $ w puli nagród) miejsca w drabince głównej miały: Gina Feistel, Stefania Rogozińska Dzik, Anna Hertel, Xenia Bandurowska, Marcelina Podlińska, Zuzanna Pawlikowska, Malwina Rowińska. 

Dzikie karty otrzymały: Daria Górska, Olivia Bergler, Martyna Mackiewicz i Valeria Darashuk. Za to przez eliminacje przebiły się: Zuzanna Frankowska, Daria Kuczer i Olga Gołaś. 

W 1/8 finału turnieju głównego grały: Hertel, Feistel, Rogozińska Dzik, Frankowska, Pawlikowska i Rowińska. W półfinale odpadła Stefania, a do finału awansowała Gina. 

Frankowska 3 lipca zadebiutuje w rankingu WTA. Pierwsze punkty zdobyły za to Pawlikowska i Rowińska.

W finale gry podwójnej walczyły Feistel i Marcelina Podlińska. 

Singiel

Pierwsza runda: (1) Meri – Górska 7:5, 6:0; Hertel – Podlińska 6:4, 7:6 (2); Buchwald – Janssen 7:6 (5), 7:5; McGiffin – (8) Moyano 6:0, 6:7 (4), 6:4; (4) Feistel – Bergler 6:1, 6:2; Pawlikowska – Gołaś 6:4, 6:7 (3), 6:2; Rowińska – Cartini 3:6, 6:3, 6:1; (7) Drugdova – Platenikova 6:3, 6:1; Paukstyte – (5) N. Kolb 6:4, 6:1; Rogozińska Dzik – Darashuk 6:3, 6:1; Frankowska  – Bandurowska walkower; (3) Hindova – Kuczer 6:1, 6:4; (6) Saner – Lazarenko 7:5, 6:4; Baglow – Piangarelli 6:1, 6:3; Ceschi – Mackiewicz 6:1, 6:1; (2) Kuhl – Ozerova 6:2, 6:4.

Druga runda: Meri – Hertel 6:4, 7:6 (3); Buchwald – McGiffin 6:1, 4:6, 6:4; Feistel – Pawlikowska 6:1, 6:2; Drugdova – Rowińska 6:4, 6:2; Rogozińska Dzik – Paukstyte 6:2, 7:5; Hindova – Frankowska 6:4, 6:4; Saner – Baglow 7:6 (5), 5:7, 6:3; Kuhl – Ceschi 6:3, 6:0.

Ćwierćfinały: Meri – Buchwald 6:0, 6:0; Feistel – Drugdova 7:5, 6:1; Rogozińska Dzik – Hindova 1:6, 6:4, 6:1; Kuhl – Saner 6:2, 6:0.

Półfinały: Feistel – Meri 6:4, 6:4; Kuhl – Rogozińska Dzik 6:4, 6:2.

Finał: Kuhl – Feistel 2:6, 6:2, 7:6 (5).

Debel

Pierwsza runda: (1) M. Kolb/N. Kolb – Koprowska/Wawrzkiewicz 6:2, 7:6 (8); Ignatjeva/Ozerova – Bergler/Pawlikowska 6:7 (5), 6:4, 10:7; Catini/Piangarelli – (3) Janssen/Kuparev 6:4, 6:4; Gołaś/Rogozińska Dzik – Lazarenko/Paukstyte 6:3, 2:6, 10:7; Bajorek/Czapulak – Fehr/Kowalczyk 7:5, 6:2; (4) Feistel/Podlińska – Baglow/Bandurowska 0:0 (15:0) i krecz B/B; Frankowska/Górska – Karner/Norin 7:5, 7:6 (3); Buchwald/Kuhl – (2) Johansson/Saner 7:5, 6:3.

Ćwierćfinały: M. Kolb/N. Kolb – Ignatjeva/Ozerova 7:5, 4:6, 12:10; Gołaś/Rogozińska Dzik – Catini/Piangarelli 6:2, 6:1; Feistel/Podlińska – Bajorek/Czapulak 6:1, 6:3; Buchwald/Kuhl – Frankowska/Górska 0:6, 6:4, 10:7.

Półfinały: M. Kolb/N. Kolb – Gołaś/Rogozińska Dzik 6:1, 6:4; Feistel/Podlińska – Buchwald/Kuhl 6:2, 7:5.

Finał: M. Kolb/N. Kolb – Feistel/Podlińska 6:0, 6:1.

Eliminacje

Pierwsza runda: (1) Piangarelli – Maja Bajorek 6:1, 6:1; (15) M. Drozd – I. Johansson 6:4, 7:5; (2) Baglow – Koprowska 6:0, 6:0; Gruszczyńska – (13) Wiche 6:1, 6:2; Brack – (3) Stromquist 4:6, 6:3, 10:6; (14) Catini – Gniewkowska 7:6 (6), 6:2; (4) Ignatjeva – Fehr 6:0, 6:2; McGiffin – (9) Norin 6:1, 6:2; (5) Kuczer – Cela 6:2, 6:2; (11) Kuparev – Niewiadomska 7:6 (2), 4:6, 12:10; (6) Karner – Jaśkiewicz 6:4, 6:0; (12) Frankowska – Wawrzkiewicz 6:4, 6:1; (7) Gołaś – Yakimakho 6:3, 6:2; Czapulak – (10) N. Kowalczyk 6:4, 6:3; (8) Janssen – Jodłowska 6:1, 6:0; (16) Heinzova – M. Kolb 6:1, 6:2.

Druga runda: Piangarelli – M. Drozd 6:3, 6:0; Baglow – Gruszczyńska 7:5, 7:5; Catini – Brack 6:3, 7:5; McGiffin – Ignatjeva 4:6, 7:5, 10:8; Kuczer – Kuparev 6:0, 6:0; Frankowska – Karner 4:6, 6:4, 10:8; Gołaś – Czapulak 7:5, 6:3; Janssen – Heinzlova 2:6, 7:6 (5), 11:9.

Tenis. PZT Polish Tour – Narodowy Puchar Polski 2023 – początek w Gdańsku

Kategoria: ITF