Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Hurkacz - Struff 7:6 (5), 6:7 (4), 7:6 (6); A. Murray - Shapovalov 4:6, 7:6 (5), 6:3; Korda - Kotov 6:0, 6:2; Van de Zandschulp - Mannarino 7:6 (3), 7:5; Bublik - Machac 2:6, 6:3, 7:6 (5); Rublev - Zh. Zhang 6:7 (4), 6:2, 6:4; Griekspoor - Shelbayh 7:5, 2:0 i krecz Jordańczyka.

Tenis. Ukraiński przedsiębiorca Mykola Udianskyi nowym partnerem biznesowym LOTTO SuperLIGI

Nowym partnerem biznesowym LOTTO SuperLIGI dołączył Mykola Udianskyi, jedna z najbardziej wpływowych osób na globalnym rynku kryptowalut.

Ukrainiec od lat działa w branży cyfrowej oraz blockchain. Jest współzałożycielem firmy Prof-IT Blockchain Technology – jednego z pionierów na rynku rozwiązań typu blockchain. 

Z końcem udanego sezonu szeregi partnerów biznesowych LOTTO SuperLIGI zasilił jeden z najbardziej znanych i szanowanych ukraińskich przedsiębiorców – Mykola Udianskyi. Z racji swojego doświadczenia oraz prowadzonej, międzynarodowej działalności biznesowej, nowy partner będzie doskonałym ambasadorem projektu przy wprowadzaniu go na globalne rynki.

Za swoje osiągnięcia w rozwoju tej dziedziny został w 2022 roku nagrodzony w Cannes tytułem „Best Digital Currency Influencer 2022” podczas WIBA (World Influencers and Bloggers) Awards. Mykola jest współzałożycielem i właścicielem czterech giełd kryptowalut znajdujących się w światowym Top 100 według kapitalizacji rynkowej. Według rankingu Forbes, znalazł się wśród 100 najbogatszych Ukraińców. Jest również Konsulem Honorowym Rumunii w Charkowie.

Rozwój tenisa w Polsce

– Jestem podekscytowany możliwością współpracy z zarządem SuperLIGI S.A. Wierzę, że moje relacje biznesowe oraz doświadczenie we wspieraniu innych, dużych projektów sportowych okażą się pomocne i pozwolą nadać projektowi LOTTO SuperLIGI jeszcze szybszy rozwój, a także wprowadzić go na szersze, globalne wody. Chcemy rozwijać tenis w Polsce, ponieważ wielu naszych tenisistów obecnie trenuje w tym kraju. Zależy nam na rozwoju od podstaw, czyli zacząć od wieku dziecięcego. Ze względu na przykrą sytuację w Ukrainie związanej z najazdem rosyjskich wojsk, nie możemy takich działań podejmować w Ukrainie, chociaż powoli udaje nam się odbudowywać klub w Charkowie. Kilka lat temu mieliśmy projekt rozwoju mojego klubu wraz z Borisem Beckerem. Wojna pokrzyżowała nasze plany, ale mam nadzieje, ze uda nam się wrócić do normalności. Tenis nie jest dla mnie zarobkiem. To inwestycja w rozwój dyscypliny i zawodników. Dla mnie bardzo ważnym jest fakt, że wielu ukraińskich zawodników obecnie trenuje w Polsce. Gdy Ukraina jest w trudnej sytuacji, nasze kraje są bardzo blisko siebie. Przede wszystkim chciałbym podkreślić, że bardzo lubię ten sport i robię to z całkowitej pasji. Tak samo jak robiliśmy kiedyś platformę z Aleksandrem Usykiem, to chcemy, żeby tak samo dobrze działało to w naszej współpracy tenisowej – mówił Mykola Udianskyi z firmy Bitsten. 

Duży potencjał

– SuperLIGA ma bardzo duży potencjał. Pokazał to ostatni Final Four pod względem organizacyjnym i produkcji kontentu, który zrobiony był na światowym poziomie. Nie jesteśmy w niczym gorsi od konkurencji. Mykola Udianskyi to doświadczony przedsiębiorca, który odniósł sukces o zasięgu globalnym. Jest w Top 3 przedsiębiorców w swojej branży, więc przede wszystkim takich partnerów potrzebujemy w naszym projekcie. Mykola Udianskyi bardzo wspierał sport ukraiński, miał swój klub tenisowy w Charkowie, gdzie posiadał 40 kortów, które uległy dewastacji w trakcie wojny – podkreślił Patryk Gajda, prezes zarządu SuperLIGA S.A.

Rozgrywki na długie lata

– Nasza wizja sięga dużo dalej. Chcieliśmy i nadal chcemy patrzeć na ten projekt z perspektywy rozwoju wieloletniego. Zakładam, że będzie on kontynuowany przez najbliższe kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Jesteśmy po drugim sezonie i siedzimy przy stole z globalnym partnerem biznesowym, z człowiekiem biznesu i sportu. Ma na swoim koncie organizacje dużych wydarzeń sportowych na świecie, dlatego jestem wielce rad, że zainteresował się naszym projektem. Jeśli chodzi o profesjonalizację polskich klubów, to chciałbym, żeby było więcej takich klubów jak BKT Advantage Bielsko-Biała. Żeby kluby komercjalizowały się w obszarach marketingowych, medialnych i managerskich – zaznaczył Artur Bochenek, wiceprezes zarządu SuperLIGA S.A.

Kategoria: SuperLiga