Polski Tenis

WYNIKI

NOTTINGHAM WTA 250: Fręch - Maria 3:6, 6:3, 6:1; Raducanu - Snigur 6:2, 6:2; 'S-HERTOGENBOSCH WTA 250: Galfi - V. Kudermetova 6:3, 3:6, 7:5; Alexandrova - Bektas 7:5, 6:4; Krunic - Pegula 7:6 (3), 6:7 (3), 6:4; STUTTGART ATP 250: Nakashima - Gasquet 6:3, 6:4; Struff - Rinderknech 6:4, 7:6 (0); 'S-HERTOGENBOSCH ATP 250: Korda - Nardi 7:5, 7:5; T. Paul - Popyrin 5:7, 6:4, 6:3.

Tenis. Uni-logistics Mistrzostwa Polski Młodzików w Gdyni – wyniki

Na kortach Arki w Gdyni odbyły się Uni-logistics Mistrzostwa Polski Młodzików (do lat 14). W finałach singla spotkali się najwyżej rozstawieni zawodnicy. Zwyciężyli Oliwia Sybicka i Maksymilian Kwiatkowski.

Srebro wywalczyli Barbara Kostecka i Jan Urbański. W grach podwójnych triumfowali Basia Kostecka i Oliwia Sybicka oraz Vincent Fletcher i Hugo Paweł Rytelewski. 

SINGIEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Sybicka – Szweda 6:0, 6:0; Faber – Grosicka 6:2, 4:6, 6:3; Małecka – Bogdanowicz 1:6, 7:5, 7:5; (8) M. Dudek – Kacprzyk 6:1, 6:1; (3) Dehmel – Stryjek 6:1, 6:0; Zapława – Sebastyańska 6:1, 6:1; Giżewska – Badurowicz 6:4, 6:4; Janiszewska – (7) W. Nowicka 6:3, 7:5; Jasińska – (5) Leś 1:6, 6:2, 7:6 (6); Idaszewska – A. Nowak 6:4, 6:0; J. Matuszczyk – M. Nowak 6:4, 6:0; (4) Borowik – Stawowiak 6:1, 6:2; Snochowska – (6) Rybkowska 6:4, 0:6, 7:6 (6); Musiołowska – Stępkowska 7:6 (4), 2:6, 6:4; M. Sikora – Grzelak 6:1, 6:1; (2) Kostecka – Koper 6:1, 6:0.

Druga runda: Sybicka – Faber 6:1, 6:1; M. Dudek – Małecka 6:0 i krecz Marii; Dehmel – Zapława 3:6, 6:4, 6:1; Janiszewska – Giżewska 6:4, 6:1; Idaszewska – Jasińska 6:0, 6:0; Borowik – J. Matuszczyk 6:0, 6:3; Snochowska – Musiołowska 6:4, 7:6 (3); Kostecka – M. Sikora 6:1, 6:0.

Ćwierćfinały: Sybicka – M. Dudek 6:1, 6:0; Dehmel – Janiszewska 6:3, 6:4; Borowik – Idaszewska 6:1, 6:4; Kostecka – Snochowska 6:1, 6:0.

Półfinały: Sybicka – Dehmel 6:1, 6:3; Kostecka – Borowik 6:0, 6:0.

Finał: Sybicka – Kostecka 6:1, 7:5.

SINGIEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Urbański – M. Szczypka 6:1, 6:0; Maliszewski – Raztawicki 6:4, 7:6 (3); Drobko – Andrzejewski 6:4, 6:4; (6) Stopa – Kas 6:3, 6:4; (4) H. Rytelewski – Pielat 6:3, 6:4; Łyskawa – Puchalski 6:1, 6:4; J. Mencwel – Kilian 6:1, 6:2; (5) M. Nowak – Wyszyński 6:3, 7:5; (8) Stańczyk – Matusiak 6:1, 7:6 (2); Rzewucki – Kosek 6:1, 6:1; A. Szary – J. Nastały 6:2, 6:0; S. Tejerina – (3) Skrzyński 7:6 (1), 6:2; Krzyśko – (7) Fletcher 6:3, 6:2; Żurek – Wandel 6:2, 5:7, 6:1; Biernacki – Paradowski 6:1, 3:6, 6:0; (2) Kwiatkowski – Walkowski 6:1, 6:2. 

Druga runda: Urbański – Maliszewski 6:1, 6:1; Stopa – Drobko 6:0, 6:4; H. Rytelewski – Łyskawa 6:0, 6:1; M. Nowak – J. Mencwel 6:1, 6:3; Stańczyk – Rzewuski 6:3, 6:2; S. Tejerina – Szary 6:1, 6:3; Krzyśko – Żurek 6:0, 6:0; Kwiatkowski – Biernacki 6:3, 6:2.

Ćwierćfinały: Urbański – Stopa 6:0, 6:1; H. Rytelewski – M. Nowak 6:4, 6:4; S. Tejerina – Stańczyk 6:0, 6:2; Kwiatkowski – Krzyśko 7:5, 6:1.

Półfinały: Urbański – H. Rytelewski 6:4, 2:6, 6:1; Kwiatkowski – S. Tejerina 6:4, 6:3.

Finał: Kwiatkowski – Urbański 4:6, 6:1, 6:1.

DEBEL DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) Kostecka/Sybicka – Faber/B. Kowalska 6:1, 6:4; Małecka/Matuszczyk – Idaszewska/Maksimowicz 6:4, 6:1; Badurowicz/Szweda – (4) Leś/Sikora 4:6, 7:6 (6), 10:4; Dudek/Zapława – Giżewska/Snochowska 6:3, 7:6 (6); Jasińska/Petyniak – Grzelak/Zawiślańska 7:5, 3:6, 10:2; (3) Nowicka/Rybkowska – Bogdanowicz/Stępkowska 6:4, 6:3; Gnyś/Koper – M. Nowak/Stawowiak 6:1, 6:4; (2) Borowik/Dehmel – Kacprzy/A. Nastały 6:0, 6:1.

Ćwierćfinały: Kostecka/Sybicka – Małecka/Matuszczyk 6:0, 6:1; Dudek/Zapława – Badurowicz/Szweda 6:3, 7:5; Nowicka/Rybkowska – Jasińska/Petyniak 6:2, 6:3; Borowik/Dehmel – Gnyś/Koper 6:1, 6:1. 

Półfinały: Kostecka/Sybicka – Dudek/Zapława 6:2 6:4; Borowik/Dehmel – Nowicka/Rybkowska 6:4, 6:3.

Finał: Kostecka/Sybicka – Borowik/Dehmel 6:3, 6:4.

DEBEL CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Skrzyński/Stańczyk – J. Nastały/Rzewuski 6:2, 6:3; Krzyśko/S. Tejerina – M. Nowak/Paradowski 6:2, 6:1; (3) Biernacki/Stopa – Andrzejewski/Drobko 6:2, 6:0; Matusiak/Puchalski – Goerick/Kas 6:3, 6:4; Wandel/Wyszyński – Kilian/Łyskawa 6:1, 6:3; (4) Kwiatkowski/Pielat – Pasiorowski/Szary 6:1, 6:7 (6), 10:2; Maliszewski/Szczypka – Kosek/Żurek 6:4, 6:4; (2) Fletcher/H. Rytelewski – Mencwel/Walkowski 6:0, 6:0.

Ćwierćfinały: Krzyśko/S. Tejerina – Skrzyński/Stańczyk 5:7, 6:3, 11:9; Biernacki/Stopa – Matusiak/Puchalski 6:1, 6:3; Kwiatkowski/Pielat – Wandel/Wyszyński 6:2, 6:0; Fletcher/H. Rytelewski – Maliszewski/Szczypka 6:0, 6:3.

Półfinały: Biernacki/Stopa – Krzyśko/S. Tejerina 6:3, 1:6, 10:7; Fletcher/H. Rytelewski – Kwiatkowski/Pielat 6:4, 6:4.

Finał: Fletcher/H. Rytelewski – Biernacki/Stopa 6:4, 7:5.

ELIMINACJE DZIEWCZĄT

Pierwsza runda: (1) B. Kowalska – bye; Mleczko – Nastały 5:6, 6:3, 10:7; I. Mazur – K. Zielińska 6:4, 7:5; (15) Stryjek – bye; (2) J. Matuszczyk – bye; Marcinkowska – W. Kowalska 7:5, 6:3; Nawrot – Muła 6:0, 6:0; (16) Drela – A. Kochańska 6:1, 6:1; (3) Szweda – bye; Rzeźnik – Czapka 6:2, 6:0; Banasiak – A. Aniszewska 6:1, 6:4; (9) Ptak – bye; (4) Musiołowska – bye; Filipowicz – Wiśniowska 6:1, 2:6, 10:7; Kuszak – Grobelna 1:6, 6:4, 10:8; (10) Michalczyszyn – bye; (5) M. Nowak – bye; Sobiesiak – Łata 6:1, 6:1; Antosik – Rytel 6:1, 6:2; (14) Jaroszewska – bye; (6) Stawowiak – bye; Gnyś – Bober 6:0, 6:1; M. Kochańska – Szok 7:5, 6:4; (11) Petyniak – bye; (7) Grosicka – bye; Lopska – Razhkova 5:7, 6:1, 10:7; Ostrowski Aguelo – P. Litwic 6:2, 6:0; (13) Zawiślańska – bye; (8) Maksimowicz – bye; Głusik – H. Leśniak 6:3, 6:3; Koper – J. Aniszewska 6:3, 6:1; (12) Matysiak – bye.

Druga runda: B. Kowalska – Mleczko 6:1, 6:0; Stryjek – I. Mazur 6:3, 6:0; J. Matuszczyk – Marcinkowska 7:5, 6:2; Nawrot – Drela 7:6 (3), 6:4; Szweda – Rzeźnik 6:2, 6:3; Ptak – Banasiak 7:5, 6:2; Musiołowska – Filipowicz 6:1, 6:0; Michalczyszyn – Kuszak 7:6 (6), 6:2; M. Nowak – Sobiesiak 6:3, 6:4; Jaroszewska – Antosik 7:5, 6:2; Stawowiak – Gnyś 7:5, 6:4; Petyniak – M. Kochańska 7:5, 6:0; Grosicka – Lipska 6:1, 6:1; Ostrowski Aguelo – Zawiślańska 7:6 (1), 6:0; Głusik – Maksimowicz 5:7, 6:4, 10:8; Koper – Matysiak 6:3, 6:1. 

Trzecia runda: Stryjek – B. Kowalska 6:3, 1:6, 10:5; J. Matuszczyk – Nawrot 6:3, 6:2; Szweda – Ptak 6:3, 7:5; Musiołowska – Michalczyszyn 6:1, 4:6, 10:6; M. Nowak – Jaroszewska 6:2, 7:5; Stawowiak – Petyniak 6:2, 6:3; Grosicka – Ostrowski Aguelo 7:6 (5), 6:4; Koper – Głusik 6:1, 6:3.

ELIMINACJE CHŁOPCÓW

Pierwsza runda: (1) Łyskawa – bye; Setkowicz – bye; T. Voigt – O. Wróbel 6:2, 6:1; (10) Rotko – bye; (2) Pasiorowski – bye; Okrój – bye; Sakowski – Kut 6:2, 6:3; (15) Andrzejewski – bye; (3) Puchalski – bye; Tomczak – bye; Stefanowicz – Chyła 6:2, 6:1; (12) Wasilewski – bye; (4) J. Mencwel – bye; Waligórski – bye; Szklar – Krzyczkowski 6:2, 6:4; (9) Nadulski – bye; (5) Goerick – bye; Brzostowski – bye; Kilian – Pałacha 6:3, 6:2; (14) Domański – bye; (6) Raztawicki – bye; Sz. Łuczak – bye; Babczyński – L. Bednarek 0:6, 6:3, 10:5; (11) Ucher – bye; (7) Maliszewski – B. Wróbel – bye; Wojciechowski – Gajda 6:3, 6:4; (13) Świtka – bye; (8) M. Voigt – bye; Perliński – bye; Drobko – Niedziela 6:0, 6:0; (16) Zarański – bye. 

Druga runda: Łyskawa – Setkowicz 6:1, 6:0; T. Voigt – Rotko 6:4, 6:1; Pasiorowski – Okrój 6:4, 2:6, 10:8; Andrzejewski – Sakowski 7:5, 6:4; Puchalski – Tomczak 6:1, 6:1; Wasilewski – Stefanowicz 6:0, 6:3; J. Mencwel – Waligórski 6:2, 6:3; Szklar – Nadulski 6:0, 6:1; Brzostowski – Goerick 6:4, 6:4; Kilian – Domański 6:3, 6:4; Raztawicki – Sz. Łuczak 6:1, 6:2; Babczyński – Ucher 6:2, 6:1; Maliszewski – B. Wróbel 6:2, 6:1; Świtka – Wojciechowski 6:3, 6:0; M. Voigt – Perliński 6:3, 6:1; Drobko – Zarański 6:1, 6:1.

Trzecia runda: Łyskawa – T. Voigt 6:1, 7:5; Andrzejewski – Pasiorowski 1:6, 6:3, 10:8; Puchalski – Wasilewski 6:0, 6:3; J. Mencwel – Szklar 6:0, 6:3; Kilian – Brzostowski 6:2, 6:3; Raztawicki – Babczyński 6:3, 7:5; Maliszewski – Świtka 6:2, 6:3; Drobko – M. Voigt 6:3, 6:4.

Mistrzowie kraju w singlu otrzymali vouchery na kwotę 2400 tys. zł brutto i dziką kartę do turnieju Tennis Europe U16 Bohdan Tomaszewski Cup w Warszawie albo do jednej z imprez ITF juniorów w kategorii J60 lub J30 odbywających się w Polsce między sierpniem a październikiem (wicemistrzowie dostali vouchery na 1200 zł brutto).

Kategoria: PZT