Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Hurkacz - O'Connell 7:6 (5), 6:4; Medvedev - Sonego 3:6, 6:3, 6:3; Davidovich Fokina - Mensik 7:6 (7), 1:0 i krecz Czecha; Humbert - A. Murray 6:2, 6:4; Bublik - Griekspoor 7:6 (8), 7:6 (2); Lehecka - Khachanov 6:7 (6), 7:6 (5), 6:4; Korda - Van de Zandschulp 6:1, 6:0; Rublev - Cazaux 6:4, 6:4; AUSTIN WTA 250: Y. Wang - Arango 6:2, 6:2.

Tenis. United Cup 2024 – podział na grupy – Polacy zagrają w Perth

Polacy są rozstawieni z jedynką w międzynarodowym mieszanym turnieju drużynowym United Cup 2024, który odbędzie się w dniach 29 grudnia – 7 stycznia w Australii.

Biało-czerwoni zagrają w Perth z Hiszpanami oraz drużyną, która zostanie wyłoniona 20 listopada na podstawie rankingu WTA z tego dnia. Na decydujące mecze będą musieli się przenieść do Sydney. 

W polskim teamie powalczą: Iga Świątek, Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter, Hubert Hurkacz, Daniel Michalski, Jan Zieliński. 30 grudnia biało-czerwoni rozegrają pierwszy mecz z Brazylijczykami. Z Hiszpanami zmierzą się 1 stycznia. 

Podział na grupy 

Perth – Grupa A: Polska, Hiszpania, Brazylia

Perth – Grupa C: USA, Wielka Brytania, Australia

Perth – Grupa E: Czechy, Chiny, Serbia

Sydney – Grupa B: Grecja, Kanada, Chile

Sydney – Grupa D: Francja, Włochy, Niemcy

Sydney – Grupa F: Chorwacja, Holandia, Norwegia

W Perth mecze grupowe odbędą się w dniach 29 grudnia – 3 stycznia, natomiast w Sydney rywalizacja grupowa i ćwierćfinały zostaną rozegrane zostaną w dniach 30 grudnia – 5 stycznia.

Składy

Polska (nr 1): Iga Świątek, Katarzyna Kawa, Katarzyna Piter, Hubert Hurkacz, Daniel Michalski, Jan Zieliński.

Grecja (nr 2): Maria Sakkari, Despina Papamichail, Valentini Grammatikopoulou, Stefanos Tsitsipas, Stefanos Sakellaridis, Petros Tsitsipas. 

USA (nr 3): Jessica Pegula, Alycia Parks, Desirae Krawczyk, Taylor Fritz, Denis Kudla, Rajeev Ram.

Francja (nr 4): Caroline Garcia, Amandine Hesse, Elixane Lechemia, Adrian Mannarino, Antoine Escoffier, Edouard Roger-Vasselin.

Czechy (nr 5): Marketa Vondrousova, Sara Bejlek, Miriam Kolodziejova, Jiri Lehecka, Vit Kopriva, Petr Nouza. 

Chorwacja (nr 6): Donna Vekic, Petra Marcinko, Tena Lukas, Borna Coric, Nino Serdarusic, Ivan Dodig.

Kanada (nr 7): Leylah Fernandez, Stacey Fung, Felix Auger-Aliassime, Alexis Galarneau, Peter Polansky.

Wielka Brytania (nr 8): Katie Boulter, Francesca Jones, Maia Lumsden, Cameron Norrie, Dan Evans, Neal Skupski.

Chiny (nr 9): Qinwen Zheng, Xiaodi You, Zhizhen Zhang, Yunchaokete Bu, Fajing Sun.

Holandia (nr 10): Arantxa Rus, Arianne Hartono, Demi Schuurs, Tallon Griekspoor, Thiemo De Bakker, Wesley Koolhof.

Hiszpania (nr 11): Sara Sorribes Tormo, Marina Bassols Ribera, Nuria Parrizas Diaz, Alejandro Davidovich Fokina, Roberto Carballes Baena, Bernabe Zapata Miralles.

Włochy (nr 12): Jasmine Paolini, Nuria Brancaccio, Angelica Moratelli, Lorenzo Sonego, Flavio Cobolli, Andrea Pellegrino. 

Serbia (nr 13): Olga Danilovic, Natalia Stevanovic, Dejana Radanovic, Novak Djokovic, Hamad Medjedovic, Nikola Cacic. 

Norwegia (nr 14): Malene Helgo, Ulrikke Eikeri, Casper Ruud, Andreja Petkovic, Nicolai Budkov Kjaer.

Australia (nr 15): Ajla Tomljanovic, Storm Hunter, Ellen Perez, Alex De Minaur, John Millman, Matt Ebden.  

Niemcy (nr 16): Angelique Kerber, Tatiana Maria, Laura Siegemund, Alexander Zverev, Maximilian Marterer, Kai Wehnelt.  

Kategoria: ATP, WTA