
Urszula Radwańska (395 WTA) wróciła do zawodowych rozgrywek po trzymiesięcznej przerwie. Startuje w eliminacjach turnieju ITF W100 w Surbiton.
Polka ostatnie tygodnie spędziła we Włoszech i Monako. Przygotowywała się do dalszej części sezonu w uznanym Piatti Tennis Center w miejscowości Bordighera. Trenowała także w San Remo i Monte Carlo.
– W Monako Ula odbyła zajęcia w doborowym towarzystwie. Ćwiczyła z nią jej przyjaciółka Karolina Woźniacka, była liderka światowego rankingu WTA – informuje WP SportoweFakty.
Trzynastka nie była szczęśliwa
W dwustopniowych kwalifikacjach zawodów Surbiton Trophy 2023 w Anglii (korty trawiaste, 100 tys. $ w puli nagród) Radwańska była rozstawiona z trzynastką.
32-latka przegrała z osiem lat młodszą Brytyjką Alice Gillan (743 WTA) 6:0, 4:6, 4:6, choć prowadziła 6:0, 3:0.
Znane twarze
W eliminacjach walczyły również m.in. Belgijka Yanina Wickmayer czy Austriaczka Tamira Paszek.
Natomiast w imprezie głównej pojawić się mają m.in. Niemka Tatiana Maria, Amerykanki Alison Riske-Amritraj i Madison Brengle oraz Szwajcarka Viktorija Golubic.