Polski Tenis

WYNIKI

HALLE ATP 500: Hurkacz - Cobolli 7:5, 7:6 (2); Zh. Zhang - Ofner 7:6 (8), 6:7 (3), 6:4; Medvedev - Borges 7:6 (4), 6:4; Sonego - Kecmanovic 7:6 (6), 7:6 (5); Marozsan - Safiullin 7:5, 4:6, 6:1; Koepfer - Auger-Aliassime 6:4, 4:3 i krecz Feliksa; LONDYN ATP 500: Raonic - Norrie 6:7 (6), 6:3, 7:6 (9); Dimitrov - Mannarino 6:1, 6:2; Thompson - Rune 4:6, 7:6 (4), 6:3; Hijikata - Tiafoe 7:5, 4:6, 1:0 i krecz Francesa; BERLIN WTA 500: Vondrousova - Masarova 6:4, 6:3; Kasatkina - Kostyuk 4:6, 7:6 (6), 6:3; Sonmez - Rus 3:6, 6:2, 6:1; BIRMINGHAM WTA 250: Bronzetti - Fręch 2:6, 6:3, 6:4; Stephens - Yuan 6:3, 6:3; Cocciaretto - Ostapenko 6:3, 6:3; Potapova - Avanesyan 6:4, 6:4; Lin Zhu - Cirstea 7:6 (2), 6:2; L. Fernandez - Sorribes Tormo 6:1, 6:1; Tomljanovic - Blinkova 6:2, 6:1; GAIBA WTA 125: Van Uytvanck - Naef 7:5, 6:1; Raina - Salkova 7:5, 6:3; Bandecchi - L. Sun 6:3, 6:4; Falei - Lepchenko 1:6, 6:1, 6:2.

Tenis. US Open Junior Championships 2022 – grupa Polaków na starcie

Spora grupa Polaków startowała w Nowym Jorku w wielkoszlemowym turnieju US Open Junior Championships 2022 (do lat 18).

Miejsca w turnieju głównym w Nowym Jorku mają: Malwina Rowińska (84 ITF), Martyn Pawelski (16 ITF) i Olaf Pieczkowski (58 ITF). Borys Zgoła (68 ITF) grał z czwórką w dwustopniowych eliminacjach. 

Polak był skuteczniejszy od Amerykaninów Felipe Pinzona Moreno (140 ITF) 2:6, 6:0, 10:7 i Meecaha Biguna (111 ITF) 6:4, 6:7 (1), 10:5.

Trzy juniorki w eliminacjach

W gronie dziewcząt w kwalifikacjach walczyły: Olivia Lincer (75 ITF), Weronika Ewald (77 ITF) i Ada Piestrzyńska (109 ITF).

Lincer (rozstawiona z nr 9) wygrała z Amerykanką Akashą Urhobo ( 1346 ITF, WC) 6:2, 6:3, ale nie sprostała Turczynce Melisie Ercan (64 ITF) 4:6, 1:6.

Ewald (nr 11) pokonała Amerykankę Christashę McNeil  (567 ITF, WC) 6:1, 6:1 i Kazaszkę Sandugash Kenzhibayevą (65 ITF) 4:6, 6:0, 10:7 (z 3:7).

Piestrzyńska (nr 16) przegrała z Amerykanką Julietą Pareją (2062 ITF, WC) 4:6, 6:7 (4).

Turnieje główne singla

Rowińska była słabsza od turniejowej „5” Argentynki Solany Sierry (7 ITF) 2:6, 2:6.

Ewald pokonała Amerykankę Capucine Jauffret (692 ITF, WC) 6:2, 6:2 i Węgierkę Lukę Udvardy (16 ITF) 7:5, 6:4. W 1/8 finały przegrała z Rosjanką Dianą Shnaider (9 ITF) 6:2, 4:6, 2:6.

Pawelski (nr 10) wygrał z Turkiem Toganem Tokacem (81 ITF) 7:6 (3), 4:6, 6:1. Nie sprostał jednak Amerykaninowi Alexowi Michelsenowi (30 ITF) 3:6, 6:1, 5:7.

Pieczkowski pokonał Amerykanina Alexandra Razeghiego (103 ITF, WC) 6:4, 6:2. Uległ jednak Belgowi Gillesowi Arnaudowi Bailly’emu (5 ITF, nr 2) 3:6, 6:3, 1:6.

B. Zgoła przegrał z Amerykaninem Michaelem Zhengiem (25 ITF, nr 16) 4:6, 4:6.

Gra podwójna

W deblu Ewald i Dunka Rebecca Munk Mortensen uległy Amerykankom Katherine Hui i Eleanie Yu 2:6, 2:6.

Rowińska i Słowenka Ela Nala Milic wygrały z Francuzką Jarosławą Bartashevich i Rosjanką Ksenią Zaytsevą 7:6 (4), 5:7, 10:8 oraz Marokanką Malak El Allami i Brytyjką Ellą McDonald 6:3, 3:6, 10:7. W ćwierćfinale nie sprostały Czeszce Lucie Havlickovej i Shnaider (nr 1) 1:6, 1:6.

Pieczkowski i Szwajcar Kilian Feldbausch uporali się z Francuzem Paulem Barbierem Gazeu i Belgiem Alessio Basile 3:6, 6:2, 10:6. Przegrali jednak z Amerykanami Kaylanem Bigunem i Meecahem Bigunem 3:6, 6:3, 8:10.

B. Zgoła i Francuz Arthur Gea poddali mecz z Darwinem Blanchem i Stilesem Brockettem (WC) z USA.

Drabinki

Treningi w Magic Lincer Tennis Academy

Ewald, Lincer i Pawelski do występu w US Open przygotowywali się w Magic Lincer Tennis Academy w Windsor w stanie Connecticut. Mieli tam doskonałe warunki do treningów na identycznej nawierzchni jak w Nowym Jorku.

Kategoria: ITF Juniors