Polski Tenis

WYNIKI

ANDORA WTA 125: Parks - Peterson 6:1, 6:4; Bucsa/Falkowska - Gabueva/Zakharova 7:6 (4), 6:1.

Tenis. Wiele Polek zgłosiło się do największego turnieju ITF w grudniu

Anna Kalinskaya, Tereza Martincova i Dalma Galfi otwierają listę zgłoszeń do największego zawodowego turnieju w grudniu – 25. edycji Al Habtoor Tennis Challenge w Dubaju.

Do zawodów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (korty twarde, 100 tys. $+H w puli nagród, od 4 grudnia) z Polek zgłosiły się m.in. Magdalena Fręch i Maja Chwalińska.  

Maja wybierze Zieloną Górę

Start obydwu tenisistek w Dubaju (mają miejsce w drabince głównej) jest mało prawdopodobny. Fręch gra w Madrycie, a następnie chce walczyć w Walencji (ITF W80+H) i Andorze (WTA 125). Walczy o uniknięcie eliminacji Australian Open. 

Natomiast Chwalińska dopiero od trzech tygodni trenuje na korcie po rehabilitacji po operacji kolana. Ostatnio ćwiczyła m.in. w Łodzi. W trakcie zawodów w ZEA w Zielonej Górze odbędzie się ponadto turniej Final Four LOTTO SuperLIGI i tam właśnie się pojawi. 

Chcą zagrać w eliminacjach 

Na liście oczekujących na miejsce w kwalifikacjach z biało-czerwonych są: Weronika Falkowska, Urszula Radwańska, Olivia Lincer, Martyna Kubka, Weronika Baszak, Gina Feistel, Zuzanna Bednarz, Olga Gołaś i Aleksandra Zuchańska.

Lista zgłoszeń do turnieju w Dubaju

W imprezie ITF w Dubaju (75 lub 100) w przeszłości triumfowały m.in. Jelena Jankovic (2003), Marion Bartoli (2005), Maria Kirilenko (2007), Belinda Bencic (2017), Shuai Peng (2018), Sorana Cirstea (2020) czy Daria Snigur (2021).

Kategoria: ITF