MADRYT WTA 1000: Potapova - Shnaider 7:5, 6:4; Xiyu Wang - A. Bogdan 6:7 (5), 7:6 (4), 6:2; Schmiedlova - Kenin 6:3, 6:4; Rus - B. Fruhvirtova 7:5, 6:3; Eala - Tsurenko 2:6, 6:4, 6:4; Podoroska - Siniakova 6:2, 7:6 (2); Maria - Stearns 6:7 (4), 6:2, 7:6 (5); Begu - L. Fruhvirtova 6:4, 7:6 (0).

Tenis. Wimbledon 2022 – Świątek pokonała Pattinamę Kerkhove, a Fręch wygrała ze Schmiedlovą

W czwartym dniu wielkoszlemowego Wimbledonu 2022 z Polek w singlu w Londynie rywalizowały Iga Świątek i Magdalena Fręch.

Świątek (1 WTA) pokonała Holenderkę Lesley Pattinamę Kerkhove (138 WTA) 6:4, 4:6, 6:3, a Fręch (92 WTA) wygrała ze Słowaczka Anną Karoliną Schmiedlovą (84 WTA) 6:4, 6:4.

Ciężka przeprawa Igi Świątek

Iga źle rozpoczęła spotkanie z Holenderką. Dwa razy przegrywała z przewagą przełamania (1:2, 2:3). Dość szybko uzyskiwała rebreaki (2:2, 4:4). Odebrała podanie Lesley po raz trzeci – w kluczowym momencie pierwszego seta (6:4).

W drugiej partii długo było bez przełamań (3:3). W siódmym gemie serwis straciła Świątek (3:4). Pattinama Kerkhove „dowiozła” przewagę (4:6).

W trzecim secie Polka obroniła dwa breakpointy (1:0). Odebrała podanie Holenderce (3:1). Utrzymała przewagę do końca partii i meczu (6:3).

W sobotę w trzeciej rundzie spotka się z Francuzką Alize Cornet (37 WTA).

Znakomity występ Magdy Fręch

Magda przełamała Karolinę już w pierwszym gemie (1:0). Szybko straciła przewagę (2:2). Uzyskała breaka po raz drugi (5:4). Sięgnęła po pierwszego seta (6:4).

W drugiej partii cztery kolejne gemy dla odbierających (2:2). Ponownie Fręch przełamała Schmiedlovą w ważnym momencie seta (5:4). Skutecznie serwowała na mecz (6:4).

Następna rywalką Polki będzie Rumunka Simona Halep (18 WTA).