Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ ATP 500: Hurkacz - O'Connell 7:6 (5), 6:4; Medvedev - Sonego 3:6, 6:3, 6:3; Davidovich Fokina - Mensik 7:6 (7), 1:0 i krecz Czecha; Humbert - A. Murray 6:2, 6:4; Bublik - Griekspoor 7:6 (8), 7:6 (2); Lehecka - Khachanov 6:7 (6), 7:6 (5), 6:4; Korda - Van de Zandschulp 6:1, 6:0; Rublev - Cazaux 6:4, 6:4; AUSTIN WTA 250: Y. Wang - Arango 6:2, 6:2.

Tenis. Zagraj w Babolat ITF Seniors 2022 Świnoujście-Ahlbeck 2022

Od 30 maja do 5 czerwca rozegrany zostanie międzynarodowy turniej seniorów Babolat ITF Seniors Świnoujście-Ahlbeck 2022.

Na odbywające się w bałtyckich kurortach w Polsce i Niemczech zawody – o randze ITF 700 – co roku przyjeżdża ponad 200 graczy z Polski i całego świata.

Jedyny turniej rozgrywany w dwóch państwach

To jedyny turniej z cyklu ITF Seniors rozgrywany w dwóch państwach jednocześnie – polskim Świnoujściu i znajdującym się około pięciu kilometrów dalej niemieckim Ahlbecku.

– To piękne, nadmorskie miejscowości. To sprawia, że podczas Babolat ITF Seniors nie tylko można rywalizować w tenisa, ale również wypocząć po grze – mówi Ireneusz Maciocha, dyrektor turnieju i jeden z najlepszych polskich graczy w kategorii +60. – Od wielu lat mieszkam w Szczecinie, ale Świnoujście to moje miasto rodzinne. W ostatnich latach przeszło kolosalną metamorfozę i dziś jest jednym z piękniejszych miast wypoczynkowych w Polsce. Coraz więcej graczy przyjeżdża na turniej z rodzinami i przyjaciółmi.

Piękna sceneria

– Jest to wspaniałe miejsce. 5 minut od kortów jest plaża, można przejść się w wolnej chwili i wypić kawę w pięknej scenerii – podkreśla Mariusz Fyrstenberg, który z bratem Dariuszem zagrali w Świnoujściu w 2019 roku. – Fakt, że nie wygraliśmy, sam mówi o tym, że poziom tu jest naprawdę wysoki. Niemniej, bardzo mi się tu podobało i zachęcam wszystkich do gry w tym turnieju.

Na startujących w turnieju czekają również atrakcje takie jak bankiet w jednym z najlepszych hotelów w Świnoujściu, rejs statkiem po Odrze i Bałtyku oraz wycieczka rowerowa z przewodnikiem. Każdy uczestnik dostaje również pakiet startowy z koszulką turniejową, zwycięzcy dodatkowo sprzęt firmy Babolat.

Babolat ITF Seniors rozgrywany jest w kategoriach od +30 do +90 u mężczyzn i +75 u kobiet. Obok singla można zagrać w debla lub miksta.

Dokładny harmonogram turnieju i informacje o tym, jak się zapisać można znaleźć na stronie www.babolat.pl/itf.

Kategoria: ITF Seniors