Polski Tenis

WYNIKI

WIMBLEDON: Krejcikova - Paolini 6:2, 2:6, 6:4; Siniakova/Townsend - Dabrowski/Routliffe 7:6 (5), 7:6 (1); Heliovaara/Patten - Purcell/Thompson 6:7 (7), 7:6 (8), 7:6 (9). 

Tenis. Polska – Salwador w Pucharze Davisa – składy

Już za nieco ponad tydzień reprezentacja Polski zmierzy się w Kalisz Arena z Salwadorem w Pucharze Davisa.

Stawką meczu rozgrywanego 5 i 6 marca jest prawo gry w barażach o miejsce w Grupie Światowej I drużynowych rozgrywek. W piątek początek gier o godz. 14, a w sobotę o 11. 

Mecz Polska – Salwador w Kaliszu w Pucharze Davisa

Polacy po wygranej w Kaliszu z Hongkongiem 4:0 zajmują 49. miejsce w rankingu Pucharu Davisa. W losowaniu byli rozstawieni z nr 7. Salwador jest 64. W ostatnim pojedynku pokonał Jamajkę 3:1. 

Jako pierwsi skład podali goście. Gwiazdą zespołu jest Marcelo Arevalo, który jest 455. singlistą świata (był już 139) i 52. deblistą klasyfikacji ATP (był 45). Ma na koncie jeden wygrany turniej ATP w grze podwójnej (w Los Cabos) i 3 finały (Newport 2 razy i Santiago). 

Ponadto w kadrze prowadzonej przez grającego kapitana Yari Bernando znaleźli się gracze, którzy nie są notowani w rankingu ATP: Lluis Miralles i Alberto Emmanuel Alvarado Larin. 

Powołany nie został za to Alejandro Licea (1658 ATP).

Bez Hurkacza i Kubota

Kamil Majchrzak, Kacper Żuk, Wojciech Marek, Szymon Walków i Jan Zieliński (wszyscy LOTOS PZT Team) zostali we wtorek powołani do reprezentacji Polski przez kapitana Mariusza Fyrstenberga.

Spotkanie będzie częścią obchodów 100-lecia Polskiego Związku Tenisowego.

W środę o godz. 12 konferencja prasowa przed meczem Polska – Salwador. Podczas niej kapitan Mariusz Fyrstenberg odpowie na Państwa pytania, a do dyspozycji mediów będą także prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński oraz prezydent Kalisza Krystian Kinastowski.

Konferencję będzie można śledzić na: na YouTube PZT TENIS TV. Przed nią (od godz. 11.30) nastąpi podpisanie umów z nowymi partnerami i sponsorami Polskiego Związku Tenisowego.

Kategoria: Davis Cup