Polski Tenis

WYNIKI

DUBAJ WTA 1000: Świątek - Svitolina 6:1, 6:4; Q. Zheng - Potapova 6:3, 6:2; Gauff - Pliskova 2:6, 6:4, 6:3; Kalinskaya - Ostapenko 6:4, 7:5; Paolini - Sakkari 6:4, 6:2; Rybakina - Fręch 7:6 (5), 3:6, 6:4; Vondrousova - Samsonova 6:2, 6:2; Cirstea - Vekic 3:6, 6:3, 7:5; DOHA ATP 250: Mensik - A. Murray 7:6 (6), 6:7 (3), 7:6 (4); Rublev - Gasquet 6:3, 6:4; Humbert - Kotov 6:4, 6:1; Bublik - Fucsovics 2:6, 6:3, 6:4; Khachanov - Marozsan 6:4, 7:5; Ruusuvuori - O'Connell 6:3, 6:3; Popyrin - Grenier 7:6 (3), 6:7 (8), 6:1; LOS CABOS ATP 250: Thompson - Escobedo 6:4, 6:3; Nava - Schwartzman 6:4, 6:3; Vukic - Pacheco Mendez 7:6 (5), 7:6 (10); Hijikata - Kecmanovic 6:3, 7:6 (2); Giron - Daniel 6:4, 7:5; Borges - Koepfer 7:6 (2), 6:2; Nishioka - Cobolli 6:1, 6:0.

Tennis Europe Winter Cups by Head 14-latków

Polskie zespoły młodzików (do lat 14) rywalizowały w turniejach eliminacyjnych Tennis Europe Winter Cups.

Biało-czerwoni nie zagrają w finałach. Dziewczęta na Węgrzech pokonały Austriaczki, ale uległy Brytyjkom. Chłopcy w Niemczech wygrali z Hiszpanami, by przegrać z Niemcami.

MŁODZICZKI – BUDAPESZT

Polska – Austria 3:0: Weronika Ewald – Tamara Kostic 6:2, 7:6 (4); Zuzanna Bednarze – Liel Marlies Rothensteiner 6:1, 6:4; Bednarz/Daria Górska – Laura Fuchs/Rothensteiner 7:5, 6:0.

Polska – Wielka Brytania 1:2: Ewald – Millie Skelton 4:6, 2:6; Bednarz – Eva Shaw 6:1, 3:6, 6:2; Bednarz/Górska – Shaw/Ranah Akua Stoiber 4:6, 3:6.

Polska – Węgry 3:0: Ewald – Kitti Molnar 6:2, 7:6 (6); Bednarz – Luca Udvardy 7:5, 6:4; Ewald/Górska – Molnar/Udvardy 7:5, 6:3.

MŁODZICY – NIEDERZIER/HUCHEM-STAMMELN

Polska – Hiszpania 2:1: Fryderyk Lechno-Wasiutyński – Pepe Leon Baleato 6:3, 7:5; Tomasz Berkieta – Markus Giersiepen Garcia 6:7 (7), 3:6; Lechno-Wasiutyński/Goran Zgoła – Giersiepen Garcia/Leon Baleato 6:3, 2:6, 10:4.

Polska – Niemcy 1:2: Lechno-Wasiutyński – Marc Majdandzic 4:6, 7:6 (4), 6:2; Berkieta – Georg Eduard Israelan 1:6, 3:6; Lechn-Wasiutyński/Zgoła – Israelan/Bon Lou Karstens 6:4, 6:7 (3), 8:10.

Polska – Ukraina 1:2: Zgoła – Oleksandr Guriev 4:6, 4:6; Berkieta – Andriej Zimnokh 3:6, 4:6; Lechno-Wasiutyński/Zgoła – Guriev/Zimnokh 6:4, 6:3.  

Strona rozgrywek

Kategoria: TE