Polski Tenis

WYNIKI

CHICAGO WTA 500: Linette - Vandeweghe 6:1, 6:4; Teichmann - Kanepi 7:6 (3), 7:5; Baptiste - Paolini 7:5, 6:3; Dart - Haddad Maia 6:1, 3:6, 6:1; NUR-SUŁTAN WTA 250: Konjuh - U. Radwańska 7:6 (6), 6:1; Juvan - Minnen 2:6, 7:6 (5), 6:4; Mladenovic - Danilina 6:4, 6:7 (5), 6:4; Potapova - Pattinama Kerkhove 7:5, 6:1; Diyas - Zakharova 7:6 (6), 4:6, 7:5; Peterson - Voegele 7:5, 4:6, 6:3; Lapko - Niemeier 7:5, 4:6, 6:4; Cristian - Vikhlyantseva 4:6, 7:5, 6:2; Burel - Minella 5:2 i krecz Mandy; SOFIA ATP 250: Djere - P. Martinez 7:6 (5), 6:3; Giron - Munar 6:7 (2), 6:1, 6:4; Millman - M. Ymer 6:2, 6:4; SAN DIEGO ATP 250: Fritz - Caruso 6:4, 7:6 (2); Nakashima - Fognini 6:7 (5), 6:1, 7:5; Karatsev - Delbonis 6:1, 7:5.

TIM Essonne TE – tytuł Rowińskiej

Spora grupa biało-czerwonych rywalizowała w turnieju TIM Essonne cyklu Tennis Europe.

W zawodach młodzików (do lat 14) we francuskim Sainte GenevièVe Des Bois (kategoria 1) Malwina Rowińska triumfowała w grze podwójnej. W półfinale debla był Fryderyk Lechno-Wasiutyński.

Singiel

W singlu dziewcząt Daria Górska (rozstawiona z nr 16) wygrała z Brytyjką Hephzibah Oluwadare 6:0, 6:2, ale uległa Serbce Tijanie Sretenovic (nr 4) 4:6, 2:6.

Malwina Rowińska pokonała Francuzkę Teę Zivic 1:6, 6:4, 6:3, ale przegrała z Czeszką Nikolą Bartunkovą (nr 9) 6:4, 1:6, 3:6.

Kamila Popławska nie sprostała Francuzce Beverley Aaliyah Nyangon 4:6, 0:6, a Zuzanna Bednarz (nr 8) była słabsza od Francuzki Tiantsoi Sarah Rakotomangi Rajaonah 5:7, 4:6.

Fryderyk Lechno-Wasiutyński wygrał z Francuzem Iannisem Fernandesem 6:2, 6:3, ale przegrał z Rumunem (nr 1) Mihaiem Alexandru Comanem 6:4, 4:6, 2:6.

Debel

W deblu Rowińska i Rosjanka Valeria Gynina (nr 4) sięgnęły po tytuł. Pokonały kolejno Francuzki Rakotomangę Rajaonah i Clemence Thouard 6:2, 6:4 oraz Alicję Battesti i Auriane Lunain 6:1, 5:7, 10:2, Rosjankę Jarosławę Bartashevich i Sretenovic (nr 1) 4:6, 6:3, 11:9. W finale były skuteczniejsze od Bartunkovej i jej rodaczki Kristyny Tomajkovej (nr 3) 7:5, 6:7 (4), 10:6.

Popławska i Łotyszka Patrycja Ungure Rogozoveca (nr 8) wygrały z Francuzkami Carlą Fity i Sarah Iliev 6:3, 6:4. W ćwierćfinale nie sprostały Bartashevich i Sretenovic 1:6, 2:6.

Natomiast Bednarz i Górska (nr 6) uległy Francuzkom Jade Psonce i Tei Zivic 4:6, 3:6.

Lechno-Wasiutyński i Niemiec Georg Eduard Israelan (nr 4) pokonali Francuzów Iannisa Fernandesa i Loanna Massarda 6:0, 6:2 oraz Alexisa Arnala i Nicolasa Trebucheta 6:2, 6:2. W półfinale przegrali z Rosjanami Jarosławem Deminem i Grigorijem Shebekinem 6:4, 3:6, 6:10.

Kategoria: TE

BET kody bonusy | Bukmacherzy - ranking firm z polskim zezwoleniem | Reklama | Linki | Polityka prywatności